Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

Mam dylemat pomiędzy zakupem RDR 2 a Assassin Creed Odyssey. Skłaniam się ku RDR, ale chciałbym zadać wam parę pytań:

1.Czy sterowanie w grze jest trudne ?

2. Czy na pierwszej wersji PS4 gra jest tak samo piękna jak na konsolach 4K ?

3. Czy misje są zróżnicowane (boje się monotonii) ??

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin06
 

Dnia 19.01.2019 o 09:26, Marcin06 napisał:

1.Czy sterowanie w grze jest trudne ?

Zarówno w RDR jak i AC sterowanie jest łatwe i bardzo szybko można się do niego przyzwyczaić. Dlatego tutaj nie masz się czego obawiać.

 

Dnia 19.01.2019 o 09:26, Marcin06 napisał:

2. Czy na pierwszej wersji PS4 gra jest tak samo piękna jak na konsolach 4K ?

Tutaj jednoznacznie Ci nie odpowiem, ale na PS4 Slim gra wygląda bardzo ładnie i nie ma się do czego przyczepić, zarówno jak podepniesz ją pod ekran 1080p, jak również 4K, choć w drugim przypadku im bliżej ekranu tym więcej niedoskonałości.

 

Dnia 19.01.2019 o 09:26, Marcin06 napisał:

3. Czy misje są zróżnicowane (boje się monotonii) ??

Kwestia mocno indywidualna, ja osobiście w RDR po pewnym czasie mocno się wynudziłem, gra jest powolna i poznawanie w niej wszystkiego co nas interesuje może na dłuższą metę być nużące. Jeśli chodzi o AC to dla niektórych nużąca może być powtarzalność misji i ciągły grind, jednak sam gameplay jest bardziej energiczny. Dlatego na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam, czy bardziej męczące jest dla ciebie ślamazarne tempo czy dynamiczne, ale powtarzalne zadania. 

Jeśli miałbym Ci jednak doradzać ze swojej perspektywy, to pewnie w pierwszej kolejności zasugerowałbym, żebyś wybrał AC, sam nie jestem fanem powolnych gier, a gameplay w Odysei bardzo szybko wynagradza powtarzalność jaką można tam spotkać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako,że od roku 2010 jestem na bakier z grami wideo, można powiedzieć, że nei śledzę nowości i tego co się dzieje w tej branży chciałbym Was zapytać o pomoc.Czy ktoś łaskawie mógłby tak w skrócie wypisać najbardziej przełomowe/grywalne/klimatyczne gry, które wyszły na Pc, bo głownie na tym sprzęcie będę grał??Gdy spojrzałem na spis gier metacritic, jakieś 70 % tytułów nawet nie słyszałem, po prostu nie wiem jak się za to zabrać.Gatunek gry nie ma takiego dużego znaczenia, ale najbardziej do gustu przypadły mi RPG.Dzięki z góry za ewentualna pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bentusi pierwsze z rpgów, które przychodzą mi na myśl: Wiedźmin 3 plus dodatki Krew i Wino oraz Serca z Kamienia, Assassin's Creed Odyssey (lub starsza odsłona Origins jeśli wolisz klimaty starożytnego Egiptu niż Grecji), Kingdom Come: Deliverance oraz z turowym systemem walki Divinity: Original Sin 2. Na koniec rzucę jeszcze grą niemal już klasyczną, którą albo pokochasz albo znienawidzisz bo różne opinie o niej krążą ale za to na pewno warto samemu się przekonać, czyli The Elder Scrolls V: Skyrim plus dodatki. Najlepiej też od razu poszukaj sobie modów do grafiki żeby bardzo nie raziła.

 

Edytowano przez Arlekin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bentusi

Ja do gier wymienionych wyzej dorzucilbym jeszcze nastepujace tytuly (nie wszystkie to RPG, ale kazda warta uwagi): seria Mass Effect, Assassin’s Creed 4: Black Flag, Deus Ex: Bunt Ludzkosci, Dishonored, FarCry 3, Grand Theft Auto V, Life is Strange, Ori and the Blind Forest, XCOM: Enemy Unknown, Final Fantasy XV, Subnautica, Stardew Valley, Yakuza 0.

Jesli grasz na PC, to moglbys podac konfiguracje komputera, latwiej byloby dopasowac gry pod moc sprzetu. I uniknalbys sytuacji, w ktorej zakupiona gra okazuje sie zbyt wymagajaca dla posiadanego kompa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus Ex jak najbardziej ale postawiłbym raczej na kolejną część czyli Rozłam Ludzkości ze względu na lepsze dopracowanie rozgrywki pod kątem różnorodnego rozwoju bohatera. W Buncie Ludzkości nawet jeśli grałeś jako skradacz nastawiony na cichą eliminację przeciwników lub wręcz unikanie konfrontacji to i tak z bossem musiałeś stanąć do otwartej walki i wtedy było ciężko. No chyba, że sprzętu nie masz zbyt dobrego to lepiej wybierz wcześniejszą część bo Rozłam ma o wiele wyższe wymagania. Warto jeszcze zwrócić uwagę na Dying Light jeśli lubisz klimaty zombie. Pamiętam, że dobrze się również bawiłem przy Śródziemie Cień Mordoru. Dawno nie było tak przyjemnego tłuczenia orków. Na koniec wspomnę jeszcze o serii Bioshock. Skoro piszesz, że miałeś kontakt z grami do 2010 roku to mogłeś grać w pierwszą i drugą część ("dwójka" ukazała się w 2010 roku właśnie) ale mogłeś pominąć nie powiązaną z nimi część o podtytule Infinite. Moim zdaniem sama rozgrywka jest w niej słabsza i nie miałem takiej radochy ze strzelania jak w "jedynce" i "dwójce" jednak warto w nią zagrać ze względu na piękne poziomy i niezwykłą historię. Jeśli seria Ci umknęła to polecam całą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie dwóch rodzai tytułów, jednak zapewne i tak wybiorę jedną może dwie.

1. RPG: Przejście znanej całej  "Polskiej serii", skłoniło mnie do poszukiwania czegoś z RPG. Zastanawiam się więc w kierunku Pillarsów lub Original Sin (wiem izometria/nie 3d) , jednak nie wiem jak tam z trudnością z przechodzeniem fabularnym?

Z drugiej strony zastanawiałem się nad jakimś kolejnym AC, lecz nie wiem co po BF (poprzednie zaliczone )- Unity/Syndicate czy od razu np Origins?

 

Edytowano przez need12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

szukam gier zawierających momenty dostarczające poczucia dojmującej samotności czy melancholii. Przykłady, które przychodzą mi do głowy to pierwszy Stalker z nocnym przesiadywaniem przy ognisku, przy dźwiękach gitary czy Lost Planet 3, z samotnymi wypadami mechem przez nieprzyjazną, śnieżną planetę.

Edytowano przez Soobis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@need12 bierz Assassin's Creed Odyssey, będziesz miał dwie potrzeby zaspokojone w jednej - chęć zagrania w rpga i kolejnego asasyna. Ogrywanie tej serii skończyłem tak jak ty na Black Flagu. W Syndicate i Unity pograłem chwilę u znajomego i nie przypadły mi do gustu. Dopiero Origins dał tej serii nowe życie i na Twoim miejscu celowałbym właśnie w którąś z dwóch najnowszych odsłon.

@Soobis może coś z serii Fallout? Na przykład New Vegas? Nieco podobne klimaty jak Stalker, dużo podróżowania w samotności a i jakieś ognisko nocą się znajdzie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2019‎-‎01‎-‎15 o 14:24, Tesu napisał:

@readerCDA

Jesli zalezy Ci na trybie singleplayer, to najciekawsze beda chyba Wolfenstein: The New Order (plus dodatek The Old Blood) oraz Wolfenstein II: The New Colossus. Do tego Far Cry 3 lub 4, ewentualnie Metro 2033 i Metro: Last Light.

Natomiast jesli bardziej interesuje Cie tryb wieloosobowy, to problem z nim jest taki, ze nowe odslony gier w serii powoduja masowy odplyw graczy z czesci starszych. Taki wydany w listopadzie Call of Duty: WW2 wciaz kosztuje na Steam 60 euro, a jednoczesnie gra w niego zbyt malo ludzi, zeby zalapal sie do setki najpopularniejszych tytulow na Steam (czyli mniej niz 3 tysiace graczy). W dodatku nawet kiedy byl popularny i otrzymywal od tworcow gry uaktualnienia, zabawe psuli liczni oszusci. W starszych odslonach jest jeszcze gorzej. W przypadku Battlefielda sytuacja prezentuje sie lepiej. BF 3 i 4 wciaz zyja, BF1 ma wielu graczy, w najnowszym BFV dolaczenie do meczu trwa sekundy, ale choc uwazam V za solidna odslone tej serii, to wiele osob kreci na nia nosem (bo kobiety na polu walki i poki co mala roznorodnosc map). Alternatywa moze byc tutaj Rising Storm 2: Vietnam, tylko ze w tym przypadku oprawa jest dosyc siermiezna (co w pewnym stopniu tytul nadrabia klimatem), Red Orchestra 2 (aczkolwiek brakuje w nim graczy i czesto ponad polwa zolnierzy to boty), ewentualnie Insurgency i nowsze Insurgency: Sandstorm.

EDIT: Calkiem ciekawa opcja jest tez theHunter: Call of the Wild. Co prawda charakter rozgrywki jest o wiele spokojniejszy, ale za tworcy dali graczom rozlegle i swietnie wygladajace mapy, cykl dobowy, interesujaca mechanike, a nawet mozliwosc gry w co-op.

To ciekawe bo na ps4 niby dokładnych informacji co do ilości graczy nie ma ale ze znalezienie gry w od ww2 nie ma problemu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2019 o 14:25, Soobis napisał:

Cześć,

 

szukam gier zawierających momenty dostarczające poczucia dojmującej samotności czy melancholii. Przykłady, które przychodzą mi do głowy to pierwszy Stalker z nocnym przesiadywaniem przy ognisku, przy dźwiękach gitary czy Lost Planet 3, z samotnymi wypadami mechem przez nieprzyjazną, śnieżną planetę.

Może mod do trzeciego Stalkera, Call of Chernobyl? świetny jest

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soobis

W Subnautice mozesz poczuc sie bardzo samotny, czy to patrzac z dachu kapsuly ratunkowej na otaczajacy Cie bezkresny ocean, czy tez pozniej, obserwujac glebiny z modulu widokowego swojej bazy. Polecam tez wycieszke do Ard Skellig w trzecim wiedzminie, zwlaszcza kiedy z glosnikow poplynie tam celtycka piesn, ktora w grze nosi tytul “Fields of Ard Skellig”. Polecam tez Little Nightmares, bardzo przyjemna i dopracowana platformowka, w ktorej wyobcowanie i osamotnienie wylewaja sie z ekranu. 

Edytowano przez Tesu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2019 o 13:25, Soobis napisał:

Cześć,

 

szukam gier zawierających momenty dostarczające poczucia dojmującej samotności czy melancholii. Przykłady, które przychodzą mi do głowy to pierwszy Stalker z nocnym przesiadywaniem przy ognisku, przy dźwiękach gitary czy Lost Planet 3, z samotnymi wypadami mechem przez nieprzyjazną, śnieżną planetę.

Zgadzam się moimi przedmówcami, a od siebie dorzucam dwie gry duńskiego Playdead: w Limbo jestes sam jak palec, a świat jest szarobury i smutnawy. W INSIDE niby jest więcej osób, ale albo chcą cię załatwić albo są pod kontrolą oponentów i zachowują jak bezmózgie marionetki - uczucie osamotnienia gwarantowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrej strzelanki do pogrania w multiplayerze. Trochę jestem do tyłu ze strzelankami. Z popularnych serii ostatnie w co grałem to Bad Company 2 i chciałbym w coś nowszego ale nie wiem na którą się zdecydować. Najbardziej zastanawiam się pomiędzy Battlefield 1 a Star Wars Battlefront 2. Najchętniej pograłbym w zwykły deadmatch. Fajnie by było gdyby można też było w jakimś zakresie rozwijać swoją postać zdobywać ulepszenia ekwipunku itd. ale to nie jest warunek konieczny. Najbardziej zależy mi na tym by nie było wysokiego progu wejścia tak by amator mógł tam trafić na graczy na podobnym poziomie a nie jedynie kozaków kasujących go szybko (jak to miałem w Fortnite). Tempo też może być nieco wolniejsze gdyż nie przepadam za takimi sieczkami jak Quake . Ogólnie by nadawała się zarówno do odpalenia kilku meczyków wieczorkiem dla relaksu jak i dłuższego posiedzenia w łikend. A i oczywiście żadnego pay to win. W grę wchodzą tytuły płatne jak i darmowe . Mój komputer poradzi sobie z najnowszymi tytułami także na wymagania nie patrzę. Co mi polecicie?

Edytowano przez Arlekin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest w nim jakiś rozwój postaci lub coś w tym stylu? Osiągnięcia? Odblokowywanie nowego ekwipunku i personalizacja postaci? Hmm jednak korci mnie trochę ten Battlefront II :D. Niby wolę bardziej realistyczne klimaty ale bardzo lubię Gwiezdne Wojny i zawsze chciałem wziąć udział w bitwie z perspektywy zwykłego żołnierza a stare Battlefronty ominęły mnie. Tylko słyszałem coś o kontrowersjach wokół systemu płatniczego. Jak to wygląda obecnie? Bo jeśli trzeba płacić prawdziwą kasą za odblokowywanie umiejętności czy nowych postaci to podziękuję i wezmę Battlefielda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arlekin

W obydwu grach masz ekwipunek odblokowywany wraz z wbijaniem kolejnych poziomow i ciulaniem wewnatrzgrowej waluty. Prawdziwych pieniedzy wydawac nie trzeba. Obie gry sa solidnymi strzelankami, wiec kazda bedzie tu dobrym wyborem. 

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2019 o 17:39, Arlekin napisał:

Szukam jakichś nowszych dobrych gier do pogrania we dwoje na jednym komputerze. Może być jakaś bijatyka, wyścigi albo rywalizacja w jakikolwiek inny sposób. To dla młodszego brata żeby mógł w coś pograć z kolegami ale on niezbyt obczaja gry z trudniejszym sterowaniem ( w wyścigowych jedynie sobie radzi). Odpada Fifa i Wormsy. Mam przy komputerze klawiaturę i pada więc raczej tylko dwie osoby ale jakby było coś w co z takim zestawem może grać więcej osób (np. dwie na klawiaturze) to było by super. Wolałbym raczej nowsze gry. Poleci ktoś coś dobrego? Sam raczej nie gram w nic poza singlem więc nie orientuję się w temacie :D

Ciekawe pytanie sam kiedyś szukałem tego typu gier na PC więc wertowałem w internecie. Zapodam parę tytułów bo wątek na ten temat jest dzisiaj mało atrakcyjny na PC każdy gra po sieci a kiedyś ta domena konsol w tym segmencie rozgrywki już zanika.

Wyścigi

1 Split Second Velocity [split screen do 2 osób] [obraz dzielony pionowo lub poziomo]

2 Blur [split screen do 4 osób - opcje 2 lub 3 lub 4 osoby (zaznaczam że mało gier ma obecnie takie możliwości) ] [obraz dzielony na 2 pionowo lub poziomo na 3 lub 4]

Strzelanki pierwszoosobowe

1 Serious Sam 3 i Klasyczne wersje pierwsze i drugie starcie [nie HD] [split screen do 4 osób] [obraz dzielony na 2 pionowo lub poziomo na 3 lub 4]

2 Unreal Tournament 3 [po zainstalowaniu moda] [split screen do 4 osób] [obraz dzielony na 2 pionowo lub poziomo na 3 lub 4]

Strategie

1 Might & Magic Heroes Seria

Surrvival Horror

1 Residen Evil 5 [Coop - kampania w 2 osoby] [split screen do 2 osób]

Sportowe [proste sterowanie]

1 Virtua Tennis Seria

Większość podanych gier ma proste sterowanie, wyglądają dobrze choć nieco starsze są to produkcje. Trzeba pamiętać że Split Screen wyświetla tą samą grę podwójnie co zwiększa wymagania. Dzisiaj tryb ten zanika mało kto chce oferować tą opcję skoro i tak można grać po sieci ze znajomymi. Wymagania wzrastają to na konsolach trzeba zrezygnować ze świetnej grafiki. Sportowe czy bijatyki były zawsze do rozgrywki kanapowej ale obraz był jeden.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tesu za rady :). Ostatecznie postanowiłem kupić Battlefielda 1. Pooglądałem fragmenty z gry z niego i z Battlefronta 2 i stwierdziłem, że bardziej mi pasuje brudny klimat pola bitwy oraz tempo rozgrywki. Mam nadzieję, że nie zniechęcę się po tych kliku meczach gdzie zapewne będę przodował wśród najgorszych graczy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie gry choc to ta sama seria, to dosc znacznie sie roznia pod wzgledem mechaniki. Dla mnie BF1 jest bardziej zrecznosciowy i kolorowy, latwiej w nim zauwazyc przeciwnika, strzela sie tez troche inaczej, bo choc jest w nim sporo broni automatycznej, to i z samopowtarzalna mamy dosc czesto do czynienia. 

BFV kladzie duzy nacisk na wspolprace miedzy czlonkami squadu, zmieniono troche mechaniki dzialania klas, przez co wymagaja wiekszego ogarniania umiejetnosci klasowych, trudniej zauwazyc wroga w czasie meczu, a na dodatek szybciej sie ginie. Moim zdaniem wymaga wiecej skilla niz BF1. 

Obie gry sa warte zagrania, a moj glowny zarzut wzgledem najnowszej odslony to mniej zroznicowane mapy, ktore szybciej sie nudza. Ale to moje subiektywne zdanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robtoa

Gry singleplayer kupione na GOG i sciagniete na dysk na ogol nie wymagaja polaczenia z internetem. Polecam tam zakupic oczywiscie serie Wiedzmin, Heroes of Might & Magic III i IV, Civilization IV, Kingdom Come: Deliverance, Stardew Valley, serie Shadowrun, ATOM RPG, Divinity: Original Sin 2, Battletech, Ori and the Blind Forest, Hollow Knight, Beholder 1 & 2, FTL, Into the Breach, Darkest Dungeon czy Grim Dawn. Wsrod tych tytulow znajdziesz gry, ktore oferuja rozpisana na kilkadziesiat godzin dobra opowiesc fabularna, inne sa krotsze, ale za to premiuja robienie do nich kolejnych podejsc, wiec wszystkie dosc dobrze nadaja sie do ogrywania podczas kilkumiesiecznego odosobnienia.

  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...