Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

witam, mam małe pytanko, kupiłem komputer i chciałbym kupić jakieś gry.

I właśnie jakie znacie fajne gry, które poszłyby mi na ten komputer??

Specyfikacje: Windos xp,1gb ram,intel® Penitium® D Cpu ,3.00 Ghz, 2,99Ghz ,224 mb.

Mogą być wszystkie rodzaje gier: Wyścigi,strzelanki,rpg, no poprotu wszytkie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zwracam się do was z prośbą o pomoc w znalezieniu ciekawej, rozbudowanej gry skupiającej się na budowania swojego miasta od podstaw. Chodzi mi o gry w stylu Tropico, serii Anno itd. - wykluczam z tego gry typu "Cities" - nie leżą mi.

Chodzi o to, żebym od początku mógł zająć się stworzeniem i rozbudową swojego miasta, zadbaniem o ekonomię, a żeby walka / prowadzenie wojny schodziło na dalszy, powiedziałbym - bardzo odległy plan. Najchętniej zagrałbym w taką grę, której akcja dzieje się w przyszłości (z futurystycznymi technologiami itd.) lub przenosząca gracza wstecz - np. średniowiecze itd.

Możecie coś polecić?

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Vharias :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP: Polecam pierwsze części Twierdzy (Twierdza, Twierdza: Krzyżowcy i ewentualnie Twierdza 2)

Akcja serii toczy się w średniowieczu, a bez solidnego zaplecza ekonomicznego nie masz szans na zwycięstwo. Jeśli zaś w samych kampaniach było za dużo walki, to są jeszcze kampanie ekonomiczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP: Polecam pierwsze części Twierdzy (Twierdza, Twierdza: Krzyżowcy i ewentualnie Twierdza 2)

Akcja serii toczy się w średniowieczu, a bez solidnego zaplecza ekonomicznego nie masz szans na zwycięstwo. Jeśli zaś w samych kampaniach było za dużo walki, to są jeszcze kampanie ekonomiczne.

Dzięki za propozycje, ale Twierdze ogrywałem za dzieciaka (dawne czasy :P ) - chodzi mi o jakieś nowsze tytuły ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam gry strategicznej w której będę mógł zarządzać wojskiem ( tworzyć je itd. ), panować nad państwem, podbijać inne państwa, kontynenty. Najlepiej jakby gra działa się w dawnych wiekach, a nie we współczesności ( np. I i II wojna światowa ). Najlepiej jakby był to V - VII n.e. Chciałbym także, aby był jak największy wybór państw, którymi mógłbym grać i potem podbjać. Bo gra nie ma sensu, jeżeli jest mało państw.

Cena gry oraz wymagania sprzętowe nie grają roli. Jestem przygotowany na wszystko. Chcę tylko, aby to była świetna strategia. Są wakacje i trzeba trochę odpocząć przed komputerem biggrin_prosty.gif .

Szukałem trochę w internecie, ale nie wiem która jest dobra. Więc dlatego piszę tutaj - do Was ekspertów, abyście mi pomogli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam gry strategicznej w której będę mógł zarządzać wojskiem ( tworzyć je itd. ), panować nad państwem, podbijać inne państwa, kontynenty. Najlepiej jakby gra działa się w dawnych wiekach, a nie we współczesności ( np. I i II wojna światowa ). Najlepiej jakby był to V - VII n.e. Chciałbym także, aby był jak największy wybór państw, którymi mógłbym grać i potem podbjać. Bo gra nie ma sensu, jeżeli jest mało państw.

Cena gry oraz wymagania sprzętowe nie grają roli. Jestem przygotowany na wszystko. Chcę tylko, aby to była świetna strategia. Są wakacje i trzeba trochę odpocząć przed komputerem .

Szukałem trochę w internecie, ale nie wiem która jest dobra. Więc dlatego piszę tutaj - do Was ekspertów, abyście mi pomogli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vharias

Settlersi. Możesz spróbować niedawno dodanego do CDA Settlers 7. Mimo kreskówkowej grafiki jest dość rozbudowana i polega głównie na utrzymaniu ekonomii osady, a armia i walka to sprawa drugorzędna.

@Tommy

Jakbyś opisywał gry z serii Total War. Możesz wybierać między częściami dziejącymi się w czasach starożytnego Rzymu, samurajskiej Japonii, średniowiecza i XVIII wieku (Napoleon). Gra w turach, dużo nacji, epickie bitwy RTS.

Spróbuj także Civilization V wraz z dodatkami Brave New World i Gods and Kings. Tury, multum nacji (plus te stworzone przez fanów), a podbój to nie jedyna droga do zwycięstwa.

Jest jeszcze Europa Universalis, jest strasznie rozbudowana, przez co trochę nieprzyjemna dla początkujących i nielubiących tabelek, ale gra bardzo dobra

Edytowano przez Despero23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam małe pytanko, kupiłem komputer i chciałbym kupić jakieś gry.

I właśnie jakie znacie fajne gry, które poszłyby mi na ten komputer??

Specyfikacje: Windos xp,1gb ram,intel? Penitium? D Cpu ,3.00 Ghz, 2,99Ghz ,224 mb.

Mogą być wszystkie rodzaje gier: Wyścigi,strzelanki,rpg, no poprotu wszytkie smile_prosty.gif

RPG: Gothic, Kotor i klasyki pokroju Fallouta, Baldura

Akcja: GTA do San Andreas, Tomb Raider - prawie wszystkie tytuły

Wyścigi: Colin do 4, NFS do Most Wanted - tego prawdziwego

Jest w czym wybierać naprawdę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam gry strategicznej w której będę mógł zarządzać wojskiem ( tworzyć je itd. ), panować nad państwem, podbijać inne państwa, kontynenty. Najlepiej jakby gra działa się w dawnych wiekach, a nie we współczesności ( np. I i II wojna światowa ). Najlepiej jakby był to V - VII n.e. Chciałbym także, aby był jak największy wybór państw, którymi mógłbym grać i potem podbjać. Bo gra nie ma sensu, jeżeli jest mało państw.

Cena gry oraz wymagania sprzętowe nie grają roli. Jestem przygotowany na wszystko. Chcę tylko, aby to była świetna strategia. Są wakacje i trzeba trochę odpocząć przed komputerem .

Szukałem trochę w internecie, ale nie wiem która jest dobra. Więc dlatego piszę tutaj - do Was ekspertów, abyście mi pomogli.

Do głowy przychodzi mi Crusader Kings II z DLC The Old Gods.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Revan2000s

Do tego wszelkie gry MOBA, jesli odpowiada Ci ten gatunek.

@Kudzu

Wbrew pozorom po rezygnacji z obowiazkowego abonamentu SWTOR radzi sobie calkiem niezle. To czy jest sens inwestowac w abonament jest decyzja indywidualna, ale problemow ze znalezieniem innych graczy miec nei powinienes.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Killzone jest calkiem niezly. Do tego mozesz dorzucic odswiezona wersje The Last of Us, z tego co slyszalem multi jest tam warte wyprobowania.

Co do Killzone'a się nie wypowiem ale całym ciałem podpisuję się pod The Lasf of Us Remastered - gra jest stosunkowo tania (150 zł+), a zawartość genialna. Gra wspaniała (pozytywnie zaskoczył mnie polski dubbing), opowieść przytoczona nam w sposób fenomenalny no i do tego całkiem fajne multi. Moja ocena 10/10

@edit.

Po większym namyślę mogę polecić Warframe - darmowa gra na PS4, która mimo swojej prostej budowy oferuję super multi w trybie co-op. Grafika jest niesamowita no i rozgrywka nawet nie banalna. Dostęp mamy do wielu rodzajów wyposażenia - od urozmaiconych postaci (każda ma własne unikatowe zdolności) po zmyślna broń czy towarzysze.

W chwili obecnej zastanawiam się nad tytułem jakim jest Destiny. Dzisiaj dotrze do mnie egzemplarz do "testów". Wyczytałem wiele pozytywnych opinii, ale osobiście boję się samej ceny gry + DLC, które dają nam nowe możliwości.

Jak lubisz okres 2 WŚ to darmową gierką jest także War Thunder, który na PS4 ma wiele pozytywnych komentarzy.

Zamierzam kupić laptopa( do 2500zł, ale to inny post. Szukam gry, ktora zajmie mi wiele godzin(najlepiej multiplayer) i będzie działać na laptopie w tej cenie. Byle nie rpg i strategia. Myślałem nad bf hardline i the crew.

World of Warcraft - global czy priv nie ma znaczenia. Wciągnie Ciebie i tak (spodoba Ci się jeżeli lubisz wymagające tytuły).

Counter-Strike: Global Offensive - najlepsza era CS'a. Stosunkowo tani, tylko nie wiem czy będzie Ci płynnie działać.

Heroes of The Storm - najlepsza gra MOBA w chwili obecnej. Noobfriendly (stosunkowo łatwa do opanowania) posiadająca smaczki w postaci ciężkich postaci i eliminująca problem nudy w innych grach MOBA, ponieważ tutaj rozgrywka jest mniej nużąca.

Diablo 3: RoS - następca klasycznej "dwójki". Dodatek wprowadził do rozgrywki wiele urozmaiceń pozwalających na setki, jeśli nie tysiące godzin rozgrywki.

^ To są moje typy.

Edytowano przez HeXs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Kudzu - mam suba w TOR i mogę śmiało powiedzieć, że gra jest miodna. Zresztą na tle dowolnego innego MMO, gra od EA wyróżnia się wyjątkowo niskim abonamentem, jedyne 30 złotych na miesiąc, więc można sobie na to pozwolić. Co jakiś czas spory update, raz na pół roku lub więcej obszerny dodatek, w sumie mogę go śmiało polecić. Do tego miłe community, zwykle jeśli napiszesz na chacie prośbę o pomoc ktoś zawsze odpowie. Łatwo znaleźć party, ale raczej wieczorami, bo z rana gra świeci pustkami, widać, że większość graczy prowadzi nocny tryb życia :)

Z tym, że jako free będziesz musiał się męczyć z szeregiem ograniczeń, ale nie jest to nic, co uniemożliwiałoby grę. Po prostu są to ułatwienia oszczędzające czas :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Counter-Strike: Global Offensive - najlepsza era CS'a. Stosunkowo tani, tylko nie wiem czy będzie Ci płynnie działać.

Mi działa na 5-cio letnim PC w 60fps, więc nie widze problemu ;)

A mi przydała by się jakaś elegancka strategia coś jak X-COM (nie chodzi o klimaty a o typ rozgrywki) :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...