Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Warman

Zakup PS4 - opłacalność różnych ofert

Polecane posty

Witam. Chciałbym powrócić do świata konsol. Ponad rok temu miałem przez parę miesięcy PS4 Slim 1 TB. Wtedy zakupiłem ją za ok. 1150 zł. Niestety musiałem ją sprzedać ze względów finansowych, ale teraz głównie ze względu na exy chciałbym powrócić do hobby. Powstaje pytanie o opłacalność zakupu. Dysponuję kwotą oscylującą w okolicach tysiąca złotych. Trafiła mi się oferta nowej konsoli + Fifa 18 + drugi pad za 1300 zł. Na oko można powiedzieć, że goła konsola wyjdzie za circa 1000 zł. Wydaje mi się, jednak, że ten 1 tb to minimum na chwilę obecną. Myślicie, że to dobra cena, czy może wstrzymać się jeszcze lub odkładać na Pro? 
Dodam tylko, że do konsoli dysponuję TV Samsunga 32 cale FHD. 
Ile ew. według was warto wydać na wersję Slim?
Do tej pory, gdy grałem na PS4 w wersji Slim zarówno grafika, jak i FPS'y wydawały mi się zadowalające, także nie wiem, czy jest sens dokładać do PRO. Może zamiast tego lepiej zainwestować w gry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mój punkt widzenia, który miałem rok temu kupując ps4 slim 1 tb. Może się przyda?

Biorę ps4 nie pro bo:

- nie mam odpowiedniego tv (4k, hdr, itp) 

- "magia" 60 klatek/s na mnie nie działa 

- zaczynam "zbierać" na nowe tv i ps5 (która już "puka do drzwi")

- różnicę w cenie zwykłej ps4 i pro zainwestuję w najnowsze "giercowe" hity

Od tego czasu miałem okazję oglądać w akcji PS4 Pro na wypasionym tv i rzeczywiście jest różnica w wyglądzie, płynności. Powalająca? - wcale nie. Czekam spokojnie na ps5 zagrywając się w najnowsze exy. I tyle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa sprostowania: HDR działa też na Slim, a PS5 czeka nas za dwa-trzy lata (plus rozsądna ilość czasu aż poprawią pierwsze błędy).

Poza tym zgadzam się z tym co napisał le_Fey - do wersji Pro nie ma większego sensu dopłacać, w większości gier różnicę wydać tylko przy bezpośrednim porównaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem :)
A jeżeli chodzi o cenę to jak myślicie, jaka kwota jest teraz rozsądną za wersje 1 TB? Ew. pozostaje 500 GB, ale coś wydaje mi się, że ten dysk może w pewnej chwili okazać się za mały

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1TB to trochę overkill - ja mam obecnie zajęte 259 GB, a trzymam rzeczy których w zasadzie nie potrzebuję. Jeśli grasz w wiele gier jednocześnie to możesz kupić wersję z większym dyskiem.

Co do cen - jak się nie boisz to szukaj po allegro, za jakieś 950 można dostać wersję 500GB. 1TB jest w sumie tylko nieco droższy, można się w takiej sytuacji szarpnąć. Na ceneo jest nieco drożej, ale tam zdarzają się też sklepy o niższym poziomie obsługi niż na allegro.

Tak nawiasem mówiąc to wersja 1TB nie ma dysku 1TB, tylko 1000GB, i to przed formatowaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...