Jump to content
Sign in to follow this  
ZmoraCieni

Dysk wewnętrzny 6 lub 8 TB

Recommended Posts

Nie ma to większego znaczenia jakiej marki weźmiesz. Bierz najtańszy, który nie jest dyskiem archiwalnym, ani do monitoringu. No i najlepiej 7200 RPM.

Toshiby - dość krótko są na rynku w porównaniu do konkurencji, ale wychodzi na to, że są mało awaryjne. Niektórzy narzekają na hałas, z drugiej strony niektórzy mówią, że ciche. Ja osobiście z dyskami Toshiby nie spotkałem się z hałasem.

Seagate - Ich dyski o większej pojemności, też są bardzo mało awaryjne

WD/HGST - To samo.

6 TB

https://www.morele.net/dysk-toshiba-x300-6tb-sata3-hdwe160uzsva-869879/

8 TB

https://www.x-kom.pl/p/337219-dysk-hdd-seagate-8tb-7200obr-256mb-ironwolf.html

Dyski są przedstawione jako do NAS, ale to nie będzie żaden problem. Znacznie lepiej sprawdzą się do gier niż 5400 RPM Barracuda, czy WD Blue, która jest w tej cenie.

Edited by Add3k

Ewentualnie jeszcze ta Toshiba w wersji 8TB

https://www.morele.net/dysk-toshiba-x300-8tb-sata-600-hdwf180uzsva-1794642/

Tylko tak właściwie jesteś pewien, że chcesz przechowywać gry ze steam i ładować tyle hajsu w dysk? Ja tam osobiście wolę pobierać na bieżąco niż magazynować nie wiadomo po co. No chyba, że masz słaby internet i magazynowanie zajmie Ci wieczność.. Ale wtedy z kolei jak Ci padnie taki dysk to wszystko pójdzie w diabły.. Może lepiej wziąć dwa mniejsze jeśli już tak chcesz robić?

Dysków mam z 5 z poprzednich kompów i tak naprawdę wymienić 1TB na 3TB to mi się mało kalkuluje. Chyba że 3TB są znacznie tańsze i ten 1TB miałbym tak jakby w gratisie :P

Na trzech z nich mam kopie dokumentów do pracy i zdjęć. 

Net faktycznie słaby bo zwykła Neostrada :P Światłowód poprowadzą jak zapłacę sam za kabel tia

Z tym magazynowaniem to masz troszkę racji, ale.... kupuję często Season passy i później nie śledzę kiedy wychodzi dodatek, a jak mi się zaczyna jakiś upgrade ściągać to widzę że można już wrócić do gry :P Inna sprawa, że w coś innego gram ja a w coś innego syn. 

Widzę, że obecnie 250zł to 2 TB to teraz trzeba przemyśleć czy faktycznie 6 czy 8TB. Jest tendencja wzrostowa czy malejąca cen? Warto poczekać z miesiąc, dwa czy raczej kupować teraz?

Ogólnie tendencja jest malejąca, ale dzieje się to bardzo powoli i nie ma sensu czekać na jakieś spadki cen. Zdarzają się super promocje, ale to niestety nie w PL. Nikt Ci nie powie, czy lepiej 6 TB czy 8 TB, bo to zależy tylko i wyłącznie od tego ile pamięci potrzebujesz.

Warto zaznaczyć, żebyś nie trzymał na jednym dysku jakichkolwiek danych, które boisz się stracić.

EDIT: W sumie myślę, że warto dodać ża najlepszy stosunek GB do ceny mają w tej chwili dyski 3 TB.

Co do różnicy między 6TB a 8 TB, to 6 TB wychodzą taniej za 1 gb niż 8 TB, natomist drożej niż 3 TB.

Edited by Add3k