Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DragonMa13

Rozwiązany: Laptop za około 4500 zł

Polecane posty

Cześć wszystkim!

 

W końcu uzbierałem na wymianę mojego leciwego PC’ta na coś zdecydowanie bardziej mobilnego i przydatnego na studiach. Koniec z jeżdżeniem z PC’tem i ekranem do domu i z powrotem!

 

·         Cena: Chciałbym się zamknąć w kwocie 4500 zł, plus minus 200 zł. Raczej nie przewiduję wychodzenia poza ten budżet.

·         Główne zastosowanie: Gry, gry i jeszcze raz gry (jak już znajdę na nie czas). Czasami jakiś program do montażu video albo obróbki audio ale to bardzo, bardzo rzadko i w pełni amatorsko. Najbardziej zależy mi na wydajności, byłoby super, gdyby dało się na nim pograć w nowości przez najbliższe 4-5 lat, niekoniecznie na full detalach (chociaż pierwszy rok albo dwa na full byłyby super). Oczywiście jeśli to możliwe w takim budżecie.

 

·         Rozmiary: Myślałem nad 15,6”. Najprawdopodobniej będę go podłączał pod zewnętrzny monitor, może kiedyś pod dwa (gdyby miał dwa wyjścia video).

 

·         Mobilność: Ani praca na baterii ani waga nie jest ważna. Używanie w podróży to kwestia tak sporadyczna, że nawet nie warta brania pod uwagę. Mobilność w stylu „mogę włożyć komputer do torby i zawieźć do domu bez targania dużego PC’ta i ekranu” w całości wystarczy.

 

·         System operacyjny: Mam własny więc najlepiej bez systemu. Zwłaszcza, że zapewne podnosi to cenę.

 

Z własnych poszukiwań wpadłem na tego laptopa. Planowałbym dorzucić do niego SSD w niedalekiej przyszłości. No i ma fajny bajer w postaci podświetlanej klawiatury.

To chyba tyle z informacji wartych wspomnienia. Z góry dziękuję za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to chyba gdzieś pisałem, ale w Proline znalazłem ostatnio fajne promo:

https://proline.pl/dream-machines-g1060-15pl24-15-6-cali-fhd-ips-i7-7700hq-120gb-ssd-1tb-8gb-gtx1060-6gb-mysz-dm1-pro-podkladka-dm-pad-l-p1221389

4675 zł za i7 siódmej, 8 gb ramu, gtx 1060 normalnego i sześcio-gigowego, matryce IPS (mnie w laptopie akurat to nie rusza), ssd 120 gigsów i hdd 1 tb. Dorzucone masz za free myszkę, podkładkę i Vermintide'a 2. Odrobina Allegrowego Janusizmu i zjeżdżamy z ceną o 2-3 stówki w dół. No chyba że Vermintide zostanie u Ciebie w domu to na to nic już nie poradzę ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dream Machines wydaje się spoko tylko jak to jest z kadłubkami? Słyszałem różne opinie.
W sprawie MSI vs. Lenovo różnią się czymś w kwestii wykonania lub użytkowania? Nie ukrywam, że wizualnie ciągnie mnie jednak bardziej w kierunku MSI plus MSI ma Display Port więc w ostateczności mogę podłączyć do niego dwa ekrany.
Z kolei Dell jest chyba kiepskim wyborem. O ile SSD zamiast ramu to mała różnica bo jednak jedno i drugie można łatwo wymienić o tyle GTX1060 Max-Q ma z tego co czytałem trochę mniejszą wydajność niż zwykły 1060 więc w cenie 200 zł niższej to chyba kiepski deal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W G1060 masz 2Xmini display port 1.3 i 1X HDMI.

Co do samego laptopa to kadłubek jak kadłubek. Clevo jest jednym z większych producentów laptopów jak by nie patrzeć. Dla mnie marka nie ma większego znaczenia, widziałem już duże, znane, światowe brandy które nie miały prawa upaść a jakoś upadły. Spotkałem osoby które mówiły że nigdy kadłubka nie kupią więcej (ja bym kupił) i spotkałem osoby które mówiły że MSI nigdy więcej nie kupią (nie miałem, ale bawiłem się parę godzin tą 18-to calową bestią i wyskoczyłem z kapci, drugi raz jak zobaczyłem cen. Na podstawie tych paru godzin zapewne bym kupił jeżeli cena była by ok). Ja osobiście podziękuje za Ideapady lenovo, Legiona nie miałem okazji dotknąć więc nie wiem. Zresztą apropos "znanych" marek to daleko szukać, spójrz na starsze laptopy z logiem Aorusa a teraz spójrz na popularne kadłubki. Aorus, Clevo, Aorus, Clevo. Widzisz? ;) Wydrukowanie swojego logo na touchpadzie niewiele zmienia ;) 

Cena to cena. W laptopie GTX 1060 to GTX 1060, I7 to I7. Jeżeli laptop wygrywa specyfikacją oraz ceną to dla mnie no brainer. 

Ja mam G1050TI-15PL22, i w sumie jedyne co mi się nie podoba to jeden z wylotów powietrza z prawej strony laptopa,. Jak podłączysz monitor, klawę i mychę to przestaje być problem, jak chcesz pograć na samym laptopie to może delikatnie przeszkadzać. Chłodzenie w tej serii G 15 cali jest spoko, odpalałem Total War Warhammer 2 na jakiś tam wyższych ustawieniach i było spoko, komputera dało się używać i nie można było na nim robić tostów. Co ciekawe przy Civce 6 było już naprawdę ciepławo (cieplej niż przy TW Warhammerze 2), ale wciąż dało się trzymać na brzuchu bez ryzyka poparzeń :P . Ciekawe jest też to że słyszałem że jak zaczął się problem z Kuźniewskim to właśnie DM albo HB (nie pamiętam) przejęło realizację serwisu gwarancyjnego, ale nie widziałem na oczy więc ptaka w talarki sobie za to pociąć nie dam. 

Co do laptopa samego w sobie nie mam więcej zastrzeżeń, wszystko jest bardzo w porządku. Z chciejstwa to tylko ameliniowa obudowa, ale to ciągnie za sobą już cenę niestety. No i z chciejstwa to lepsza bateria (w laptopie gamingowym... hahahaha). Tak serio to nie jest źle, Civka 6 - 1,5h na Windowsie 10, 45 minut na linuchu. Warhammer  - jakieś 50 minut na windowsie 10, i jakieś 30 minut na linuchu. Ale wiadomo że chciało by się więcej bez prądu. Jeżeli ważne są dla Ciebie aspekty wizualne to bierz co Ci się optycznie podoba (tego Della co @DaleCooper proponuje ma mój kuzyn i live wygląda bardzo ładnie), jeżeli ważne dla ciebie są aspekty techniczne to bierz to co daje najwięcej FPS'a per złotówka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...