Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Mundial 2018

Polecane posty

Pomyśleć, że kiedyś o tej porze były zapisy do typera.

Według mnie Polska powinna awansować z grupy. Drugie miejsce jest spokojnie w naszym zasięgu. Pierwszy mecz będzie kluczowy. Senegal będzie bardzo groźny. Musimy uważać na Mane.  Myślę, że powinniśmy ten mecz jednak wygrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Rosjanie męczą się z Arabią Saudyjską. Wynik (jak zawsze zresztą) nie odzwierciedla tego, co się na boisku dzieje. Ale ok, Rosja wygrywa zasłużenie, bo Arabia Saudyjska przyjechała na ten mundial w roli dostarczyciela punktów... Co nie zmienia faktu, że Rosjanom łatwo się nie gra.

Zobaczymy jaka będzie druga połowa, ale raczej nie sądzę, żeby doszło do niespodzianki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarcie imprezy za nami, pierwsze bramki padły i to w dużej ilości. Końcówka zabójcza w wykonaniu Rosjan. Saudyjczykom nie brakowało ambicji, ale umiejętności czysto piłkarskich. Grunt to brak kontrowersji sędziowskich i oby tak do końca mistrzostw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saudyjczycy z początku źle nie grali, ale za długo zwlekali z tzw. ostatnim podaniem i powinni robić to szybciej, jak choćby uczyniła to reprezentacja Rosji. Jedna bramka zdobyta zewnętrzną częścią stopy jest naprawdę niczego sobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy mecz za sobą, zgodnie z oczekiwaniami wygrany wysoko przez Rosjan. To czy Stasiek zrobił dobrą robotę zweryfikują mecze z Egiptem i Urugwajem. Za Polaków trzymam kciuki, mam nadzieję, że zatrzymamy się dopiero na Anglii lub Belgii.

Jak ktoś zainteresowany typerem to zapraszam do wzięcia udziału. Tutaj link[KLIKNIJ TUTAJ] dla ligi specjalnie stworzonej dla FA. Na razie dopiero jeden mecz za nami i to w trudnym do trafienia wynikiem także jak ktoś weźmie udział dopiero dziś to praktycznie nic nie stracił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mecz oglądam to jakiś piłkarz łapie kontuzję. Wcześniej były urazy na meczu otwarciu, w meczu Szwecja Korea, a teraz bramkarz tunezyjski musiał zejść. Sporo tych urazów, jak na pierwsze mecze grupowe (co ciekawe, po kontakcie zawodnika z boiskiem, a nie starciu z rywalem). Swoją drogą, już parę razy dzięki systemowi VAR podyktowano parę karnych, oczywiście sędzia Marciniak jak zwykle wywołuję kontrowersje. Powinien być jeszcze jeden karny dla Argentyny, a jemu nie chciało się sprawdzić VARU.

Jak na razie mundial ten zapamiętam w kategorii co najmniej jedna kontuzja na mecz oraz karne po wideoweryfikacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie stało się całkiem sporo. Faktem jest, że być może był to mecz z najmocniejszym rywalem w grupie, ale w komfortowej sytuacji nasza reprezentacja nie jest. Tym bardziej, że właściwie sami wbili sobie obie bramki, a Senegal też nic szczególnego nie pokazał. Tylko zastanawiam się co z Błaszczykowskim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, ze Polacy zagrali bardzo slabo. Teraz wielu najbardziej wini Cionka za jego blad, ktory skonczyl sie strzeleniem samoboja, ale prawda jest taka, ze zle zagrala cala druzyna. Podczas meczu prawie wszyscy wygladali, jakby bali sie kontaktu z pilka, a kiedy juz na ich nieszczescie ktos do nich zagral, to szybko ja przekazywali dalej. Gdyby jeszcze byly to podania majace na celu zbudowanie szybkiej akcji w kierunku bramki przeciwnika, to wszystko byloby ok, ale to byly podania typu “te, wez no te pilke ode mnie, bo ja nie mam pomyslu, co z nia zrobic”. Pol biedy, gdyby gorsza forme pokazalo dwoch, trzech, czy nawet czterech naszych, a reszta cisnela na wyslkich obrotach, ale ogolny brak entuzjazmu do gry, biegania po murawie i walki o dobry wynik w waznym meczu o punkty zaprezentowali praktycznie wszyscy. Nawalka moze posadzic Cionka na lawce do konca mundialu, ale to nie wystarczy, zeby reszta zawodnikow nagle pokazala, ze zalezy im na przelamaniu naszego tradycyjnego schematu mecz otwarcia-mecz o wszystko-mecz o honor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, 2real4game napisał:

No właśnie stało się całkiem sporo. Faktem jest, że być może był to mecz z najmocniejszym rywalem w grupie, ale w komfortowej sytuacji nasza reprezentacja nie jest. Tym bardziej, że właściwie sami wbili sobie obie bramki, a Senegal też nic szczególnego nie pokazał. Tylko zastanawiam się co z Błaszczykowskim.

Wiem wiem. Nawiązałem nieco ironicznie do naszej znanej pieśni wieszczącej każdy przegrany mecz Orłów :)) W niedzielę mecz o wszystko, i może być ciekawy, bo Kolumbia przegrała z Japonią i też będą grać o być albo nie być.

 

@Tesu dobrze to ująłeś. 100% racji 

 

PS

mundial.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że w ostatnich meczach grupy H wygra Kolumbia, a Japonia z nami zremisuje. Jest to jedyna szansa na zdobycie jakiegoś punktu i odpadnięcie koszmarnie grającego Senegalu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpuszczam ogladanie ostatniego meczu naszych “orlow”. Do tej pory na mundialu nie pokazali nic, czym zacheciliby mnie do ogladania kolejnego meczu w ich wykonaniu. Nawet jesli wygraja z zaciekle walczacymi o awans Japonczykami, to jedyne co im sie uda, to powtorzyc tradycyjne osiagniecia swoich bialo-czerwonych poprzednikow na wielkich imprezach pilkarskich. A dodajmy, ze byli to poprzednicy mniej doswiadczeni, mniej ograni w zagranicznych klubach i o wiele nizej wyceniani niz nasi obecni kadrowicze. Wstyd panowie, nawet kopacze z Iranu czy Maroka pokazali podczas swoich przegranych meczow wiecej  serca i checi do walki niz wy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...