Jump to content
Sign in to follow this  
hahahahahaha

Kursy programowania

Recommended Posts

Kłaniam się,

jestem ciekaw waszego zdania na temat różnych szkół/kursów z programowania. Jest tego naprawdę sporo, w samym Wrocławiu przynajmniej 4-5 dużych szkół. Jak myślicie , jest to naprawdę realna szansa do przebranżowienia się/zdobycia zawodu? Waszym zdaniem jest sens inwestowania w tego typu szkolenia, czy wychodzicie z założenia że przecież wszystko jest w internecie i nie ma potrzeby płacić innym niemałych pieniędzy(ceny są do kilkunastu tysięcy!)?

W internecie jest wszystko, ale często nieusystematyzowane. Sensowny kurs może przeczołgać kursanta przez popularne języki i technologie, wskazać ćwiczenia do wykonania, które poza teorią pozwolą na zdobycie odrobiny doświadczenia w pisaniu kodu. Praca samodzielna wymaga dużego samozaparcia i pomysłu czego się uczyć, może znalezienie jakiegoś mentora, który będzie pokazywał palcem i ciągnął we właściwą stronę. Płatny kurs to płatny kurs - zapłacisz, to wydatek przymusza do pracy, żeby nie było poczucia zmarnowanych pieniędzy.

IMO można rozważyć jakieś szkoły, ale zapoznać się dobrze z programem. Może się okazać, że obok przydatnego programowania w technologiach ABC będzie 50% zajęć z matematyki, a to, nie oszukujmy się, jest zwykle stratą czasu, jak ktoś wie, co chce robić.

Jestem bardzo za jeśli chodzi o kursy programowania. Sam się przez taką formę nauki mocno podszkoliłem w tym zakresie. Jakiś czas temu zainteresowała mnie oferta webGURU i z perspektywy czasu myślę że to była świetna decyzja, bo teraz mam zupełnie inne spojrzenie na branżę IT, a przede wszystkim większe umiejętności

3 hours ago, tomacoma said:

Jakiś czas temu zainteresowała mnie oferta webGURU i z perspektywy czasu myślę że to była świetna decyzja, bo teraz mam zupełnie inne spojrzenie na branżę IT, a przede wszystkim większe umiejętności

Opowiedz nam o tym cos wiecej...

W ogole to masz lat 50+ czy robisz po prostu reklame? :-]

Kursik z robienia prostych stronek. 120h, cale 5 dni, za jedyne 3950 zl. Miodzio. i oczywiscie jest tez wisienka na torcie. ^^

Edited by Coenn