Jump to content
Sign in to follow this  
kedzior687

Kłopoty z funkcjonowaniem urządzeń USB

Recommended Posts

Witam,

od jakiegoś czasu urządzenia USB sprawiają mi kłopoty. Standardowym zestawem były u mnie mysz, klawiatura i karta sieciowa USB TP-link WN722N. Problemy dotyczą przede wszystkim myszy i karty sieciowej. W losowych momentach, szczególnie często przy dużym obciążeniu komputera (np. odpalone 4 klienty gry sieciowej, film + kilka kart w firefoxie jednocześnie) kursor myszy nagle zaczyna się przycinać na 5-10s (odświeżanie na poziomie 1-2/s). Zdaża się również, że karta sieciowa traci połączenie z routerem, a w skrajnych przypadkach w ogóle przestaje wykrywać jakiekolwiek sieci i tutaj pojawia się drugi problem - ok. 10s po odłączeniu karty sieciowej komp wywala bluescreena.

Problem z myszą i utratą sygnału wi-fi odawało mi się rozwiązać w managerze urządzeń, wyłączając przy urządzeniach możliwość przechodzenia w stan uśpienia, oraz instalując dodatkowo aktualne sterowniki USB 3.0 ze strony producenta mojej płyty głównej (nie wiedzieć czemu 3.0, mysz to zwykły no-name podłączany do 2.0). W ostatnim czasie przesiadłem się na Razer Naga Trinity i namieszałem nieco w sterownikach - Synapse 2.0 nie wykrywał myszy, próbowałem zmusić go do współpracy na kilka sposobów (włączając usunięcie wspomnianych sterowników USB), ale ostatecznie zagrał tylko Synapse 3.0 beta. Od tamtej pory ponownie występuje problem zacinania się kursora, a przy próbie ponownej instalacji sterowników komputer zrejterował niebieskim ekranem. Niebieski ekran powoduje teraz również odłączenie nowej myszy.

Powyższe problemy występowały za każdym razem po reinstalacji systemu (a robiłem ich od czasu wystąpienia około 3) i sterowniki USB 3.0 pomagały na wszystko poza BS przy usuwaniu karty sieciowej.

Moim typem jest uszkodzenie płyty głównej, bądź wadliwy zasilacz.

SPEC:

MSI B85-G43

Core i5 4430

Zasilacz Corsair CX400 CMPSU-400CXEU

Asus GTX 660Ti

system Win 7