Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Deveraux

Spadek fps i sttutering

Polecane posty

Witam,

Od paru dni mam problem z spadkiem fps,scinkami,cofkami etc, ale od początku. Wszystko zaczęło sie od tego kiedy podłączyłem nowo zakupiony monitor 144 hz, po odpaleniu csa go na nowym monitorze od razu zauważyłem dziwne spadki fps,sttutering,cofk gdzie nigdy wcześniej taki problem u mnie występował( w innych grach też zauważyłem lekkie pogorszenie ale nie do tego stopnia). W cs zawsze gram na rozdzielczosci 1024x768 oraz na niskich detalach i na tych ustawieniach zawsze miałem 200-300 fps w zależności od mapy lub miejsca na mapie. Po zmianie na nowy monitor wszystko się zmieniło, fps zaczęły wariować z 200-300  podczas gry są nagle występują spadki do 150,100 czasem poniżej 100 + reszta rzeczy które wcześniej wymieniłem ( dodam żę nie zmianiłęm żadnych opcji w grze ani w nvidii , wszystko jest ustawione tak jak to miało miejsce przed podłaczeniem monitora, jedynie co to zmiana za 70 hz na 144 hz). Jako że nie jestem ekspertem w tych tematach uznałem żę jest coś nie tak z monitorem. Próbowałem reinstalacje sterowników nvidii,skanowanie w poszukiwaniu wirusów, zmieniałęm wszystko na wydajność systemu, niestety nic nie pomagało. Spakowałem monitor do pudła, podłączyłem stary monitor gdzie wcześniej wszystko było ok, niestety wszystkie problemy które podałem wcześniej występowały także na starym monitorze. Uświadomiłem sobie że to nie wina nowego monitora, chociaż dziwne jest to że wszystko zaczęło się od podpięcia nowego monitora. Jutro mam zamiar zrobić format pcta, ale trafiłem na to forum z nadzieją że może ktoś znajdzie jakieś rozwiązanie tego problemu. Mój sprzęt:

Gtx 750 Ti

i5 6400

8 gb ram

Bardzo proszę o pomoc/rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podłączenie nowego monitora to JEDYNE co zrobiłeś? Miałem takie coś jak podłączyłem monitor 75Hz i w opcjach uruchamiania CSGO ustawiłem 75Hz. Okazało się, że Windows nie zmienił automatycznie odświeżania na wyższe, w efekcie CS wymuszał 75Hz na monitorze odświeżajacym się w 60Hz. Po ustawieniu w opcjach ekranu Windowsa na 75Hz CS działał poprawnie (z opcji uruchamiania usunąłem wymuszenie odświeżania)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...