Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mw2fan

wysoka temperatura CPUTIN

Polecane posty

Witam.Aktualnie mam o jeden wentylator mniej w komputerze, zepsuł mi się tylny wentylator wyciągający powietrze z obudowy i przełożyłem ten chłodzący procesor.Procesor nie podkręcany, zwykły i5 2380 z wieżowym chłodzeniem więc nie ma szans, aby coś się zagrzało.Podczas gry w cs'a sekcja zasilania (CPUTIN to chyba to?) nagrzała się do 110stopni.Tak wiem, że napiszecie, że wartości z programów są przekłamane, ale ta na 100% nie była.Normalnie w grach jako, że sobie wymyśliłem chłodzenie wieżowe, zamiast boxa to sekcja mocniej się grzeje, bo jest gorszy nawiew z wentylatora na wieży, a płyta główna nie ma radiatorów na sekcji...Podczas grania gdy normalnie z wentylatorem było około 94 stopni, wiem że za dużo i powinienem coś z tym zrobić jako tako nic specjalnie z komputera nie śmierdziało grzaną elektroniką, tak teraz śmierdziało dosyć konkretnie.I właśnie przechodzę do sedna, czemu komputer się nie wyłączył mimo tak wysokiej temperatury, jak już fizycznie było czuć, że coś chyba jest za gorąco?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze zrozumiałem to nie masz na radiatorze chłodzenia procesora żadnego wentylatora ? Lepiej, żeby ten wentylator był nie na tyle obudowy tylko właśnie na chłodzeniu. Dla pewności wrzuć fotkę.
Na tył obudowy możesz kupić jakiś tani wentylator 120 mm bo na dłuższą metę może się to źle skończyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na radiatorze nie mam, bo jak sekcja znajduje się bliżej tyłu komputera niż wentylatora na radiatorze to uznałem, że warto przełożyć z radiatora na tył.Kiedyś z ciekawości jak oba jeszcze działały zrobiłem test i odłączyłem ten z radiatora i było zamiast 52 stopni pod obciążeniem około 60, tak więc mało.I jak ktoś by się z was zdziwił, że co tak mało, to jest to on nie podkręcany dlatego takie temperatury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator na chłodzeniu procesora chłodzi radiator i przy okazji sekcję zasilania a ten a obudowie jedynie wyciąga rozgrzane powietrze na zewnątrz. Chyba że ustawiłeś ten wentylator tak żeby wdmuchiwał powietrze z zewnątrz do środka obudowy. Bo wtedy rozgrzane powietrze nie ma za bardzo jak wydostać siez obudowy i kumuluje się w środku podnosząc temperaturę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie do końca ten z radiatora chłodzi sekcję.Na podanym zdjęciu w miejscu złotego radiatora powietrze z wentylatora, już prawie nie dochodzi, jeśli znajduje się on przy slocie na ram, tak jak to jest w przypadku chłodzeń wieżowych.W przypadku boxa chłodzenie sekcji jest lepsze, ponieważ wentylator znajduje się centralnie nad procesorem i stąd lepszy nawiew również na złoty radiator ze zdjęcia.A jako, że u mnie tego złotego radiatora nie ma to myslałem, że tymczasowo lepiej wentylator sprawdzi się na tyle obudowy niż na wieży.Jak się mylę to mnie popraw : ) 
https://www.google.com/search?tbm=isch&source=hp&biw=1280&bih=918&ei=fsf9WtSRL8mjmwWTtrO4DQ&q=płyta+główna&oq=płyta+główna&gs_l=img.3..0j0i30k1l9.691.2832.0.2927.12.7.0.5.5.0.83.541.7.7.0....0...1ac.1.64.img..0.12.586....0.DDridq1TJ7U#imgrc=hpQ3J-zIpIX4_M:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...