Jump to content
Sign in to follow this  
Pysio

Laptop dla siostry Vol 2 (do 3000)

Recommended Posts

Cześć wam,

Gdzieś widziałem podobny temat ale regulamin prosi o nie podczepianie się pod cudze więc zakładam swój. :)
Siostra potrzebuje laptop:

• Cena. Do 3000,- PLN (Można dorzucić 200zł)
  • Główne zastosowanie.
    • Laptop głownie do Internetu.
    • Myślę, że chciała by pograć też na nim w jakieś Simsy, ale nie musi to być potwór który dźwiga gry na ULTRA.
    • Ważne aby miał odtwarzacz DVD (to chyba wyklucza ultrabooki)
    • Posiadał wyjście HDMI (to juz chyba standard).
  • Rozmiary. Rozmiar nie ma znaczenia ;)
  • Mobilność. Nie jest aż taka ważna.
  • System operacyjny. Koniecznie z systemem operacyjnym + pakietem MS Office

Dziękuję z góry za podesłane propozycje.

To ja zaproponuję:

https://www.morele.net/laptop-lenovo-ideapad-320-15ikb-81bg00n6pb-1787255/ trochę droższy, spełnia wymagania i ma procek ósmej generacji, coprawda w wersji U ale nie można mieć w życiu wszystkiego, tak czy siak wciąż posiada dużo szybszy procesor i zauważalnie lepszą grafikę niż:

https://www.morele.net/laptop-lenovo-ideapad-320-15ikb-80xl0401pb-1787246/ bardzo podobna specyfikacja, wolniejszy procek, grafa niby też 2 GB ale wypada słabiej.

Oba laptopy mają te same cechy, średniej jakości wyświetlacz, ładna obudowa imitująca aluminium, niestety plastikowa i podatna na wyginanie ale podzespoły za te pieniądze całkiem ok.

I dla odmiany:

https://www.x-kom.pl/p/404663-notebook-laptop-156-asus-vivobook-15-r542uq-i5-8250u-8gb-1tb-win10-940mx.html znowu i5 ósma generacja, mx940 trochę słabszy niż w lenovo powyżej, jakość wykonania obudowy lepsza, ekran zapewne podobnie jak w tych u góry trochę słaby, ale nie widziałem na oczy więc nie wiem

17 godzin temu, Pysio napisał:

Koniecznie z systemem operacyjnym + pakietem MS Office

Jakaś konkretna wersja tego Office potrzebna? Bo generalnie ceny są przeróżne...

Dellik fajny, niestety dają offica 365 w pakiecie :/ rok za free a potem coroczna opłata, ale w moim odczuciu nie wychodzi jakoś super drogo jak by się mogło wydawać na pierwszy rzut oka, ja mam akurat wersję domową, i za 400 zł/rok masz dostęp z 5 komputerów, laptopów i telefonów, jak dobrze pokombinujesz to wyjdzie mniej jak stówa za rok za legalny pakiet office z dostępem do wszystkich aktualizacji i paru bajerów pobocznych. Chociaż my niestety zużyliśmy 5 licencji samodzielnie :(