Jump to content
toyminator

Płyta główna,procesor i pamięc pod GTX 1050

Recommended Posts

Witam.

Kupiłem dwa miesiące temu GTX 1050 AERO 2gb. Teraz w końcu niedawno wyszły tańsze płyty główne,więc w końcu można dokupić resztę. Na pewno kupię i3-8100, i 8 gb ram (ale nie wiem jakie taktowanie,i z jakiej najlepiej firmy) No i wyszło parę modeli płyt głównych, ale nie wiem która to ta najtańsza jest :)

Zasilacz mam 450 w więc starczy. Obudowa to Brutus S20, i nie jestem wciąż pewny, czy nie jest za mała. Bo jednak komputer mam pomiędzy szafką a biurkiem, kurzy się tam dosyć. Ale obudowa jest na tyle dobra, że po prawie 3 latach, było w środku bardzo mało kurzu, na karcie i procesorze nic, ani grama. Tylko czy nie jeste za mała, i czy nie będzie za mało miejsca (grzanie się itp)

Monitor SyncMaster 2043NWX więc nawet nie FullHD.

Budżet mam wyliczone, trochę ponad 1000 zł mnie to powinno przyjść.

Zamówić chciałbym w sumie za tydzień..bo dobija mnie posiadanie 4 gb ram...

RAM - https://www.morele.net/pamiec-goodram-ddr4-irdm-x-8gb-3000mhz-cl16-ir-xl3000d464l16s-8g-1663082/ (352 zł) - w przypadku i3 będzie pracował z taktowaniem 2400 MHz, przy wymianie procesora na i5/i7 będzie to 2666 MHz

Płyta - https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b360m-pro-vh-4057587/ (291 zł)

10 minut temu, toyminator napisał:

Tylko czy nie jeste za mała, i czy nie będzie za mało miejsca (grzanie się itp)

Przy takim sprzęcie nie powinno być problemów z temperaturami.

11 minut temu, toyminator napisał:

Zasilacz mam 450 w więc starczy.

Jaki to model?

Wymieniać procka nie będę. Komputer jest na maks rok,potem będzie on zapasowy u rodziców :) A do siebie kupuję już za 5 tyś.  No ale trzeba w coś grać już teraz :D

Model Corsair VS Series

A ramy nie lepiej 2x 4 gb? Chyba tak jest lepiej niż pojedyncze 8 gb. Pytam, bo więcej na tym PC nie będę miał.

Edited by toyminator