Skocz do zawartości
Blackhand

Telefon do 600 zł, na Androidzie, nie Sony i nie Samsung

Polecane posty

Witam

Jestem pilnie na kupnie telefonu - w aktualnym (Sony Xperia L) padła mi słuchawka (nie słyszę rozmówcy) i chyba ma coś z RAMem albo prockiem,  bo aplikacje losowo się wywalają.

Mój Xiaomi Redmi 4X miał "wypadek", w związku z czym ponownie potrzebuję Waszej pomocy :).

Po tym wstępie - "lista życzeń":

- nieduży - aktualny ma ekran 4,3" i, jak dla mnie, jest dość spory - z trudem mieści się w kieszeni,

- system - Android,

- na pewno nie Sony (to już ich trzeci aparat od nich który mi zdechł) i nie Samsung,

- bardzo mile widziany slot na kartę uSD i wymienna bateria (to się przydaje, jak trzeba "hard reset" zrobić),

- cena - do 600 zł,

- stan - tylko i wyłącznie nówka, Allegro jako źródło zakupu odpada,

- chętnie wypróbowałbym jakiegoś Xiaomi

na aparacie mi nie zależy (zresztą nie wyobrażam sobie, żeby cokolwiek miało gorszy niż moja Xperia L), telefon będzie służył głównie do tego, do czego dawniej telefony służyły (rozmowy, sms/mms), może jeszcze Internet, do grania jakoś się zraziłem, bo aplikacje potrafią puchnąć ponad wszelką przyzwoitość, aczkolwiek duża ilość pamięci wewnętrznej (najlepiej nie podzielonej bezsensownie na pamięć wewnętrzną i wirtualną kartę uSD) zawsze się przyda. To tyle, jak sobie coś jeszcze przypomnę to dopiszę :).

Edytowano przez Blackhand
Poszukuję kolejnego nowego fona :P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi raczej nie wypróbujesz, wszystkie modele na rynku mają 5 lub więcej cali. Właściwie to każdy smartfon nie-z-allego do 500 zł ma >=5 cali.

Ale np. taki Redmi 4X - potężna maszyna - ma 5 cali, przy wymiarach 139,24 x 69,96 x 8,65 mm, na prawdę bardzo poręczny, tylko tutaj kwota przekracza 500 zł.

Ale jest też tańszy - Redmi 4A, z gorszymi parametrami.

Lub starszy model - Redmi 2 Pro 2/16 GB - https://www.ceneo.pl/41105062

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kompaktowych, bo tak trzeba teraz nazywać smartfony mające ekran w okolicach 5" najlepszy będzie wspomniany wcześniej Redmi 4A. Duża bateria pozwoli na długi czas pracy, a do podstawowych czynności jeśli nie zależy na wymagających grach będzie pasował idealnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę naciągać budżetu, bo jak kompa nowego składałem, to miało być do 2k a wyszło prawie 2,5k. 4X poważnie za budżet wychodzi (+100-150zł), więc raczej nie. Jak pisałem, aktualna Xperia L dość duża jest w moim odczuciu, obawiam się, że 5"+ do kieszeni spodni nie włożę (a raczej włożę, siądę, "trach" i po telefonie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim problem z "niemieszczeniem się w kieszeni" nie jest powodowany przekątną ekranu, a wymiarami urządzenia. Weź poprawkę na to, że od czasu debiutu Xperii L znacznie polepszyło się zagospodarowanie przestrzeni nawet budżetowych smartfonów. Xiaomi to dobry pomysł w kwocie 500 zł - nie znajdziesz lepszego niż 4X, świetna płynność działania, zaskakująco dobre wykonanie, jest ergonomiczny, przyjemnie leży w dłoni no i kapitalna bateria. Dostał też aktualizacje do Androida 7, a ostatnio także MIUI 9.5. jest tylko 1 cm dłuższy i 0,5 cm szerszy od Xperii L będąc przy tym smuklejszym (!) i oferując ekran większy o 0,7". 
 

4A i 5A nie polecam w takich pieniądzach, 4A nie ma czytnika linii papilarnych, węższy RAM (i ROM), słabsza bateria znacznie większe gabaryty. 5A to w zasadzie to samo w aluminiowej obudowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie tak źle  Jeśli bardzo ciasnych spodni nie nosisz.. Po przesiadce z Ace 2 na P9 Lite z ekranem 5,2" też się bałem uszkodzić, ale nie ma żadnych problemów,nawet jakoś lepiej się go czuje w spodniach. Niestety, takie czasy, produkuje się tylko duże rzeczy, na zmiany się nie zanoi :D 

Jeśli chodzi o 5A albo ogólnie Xiaomi to raczej poza oficjalną dystrybucją szukaj, znacznie taniej można kupić, nawet wspomniany 5A jest w cenie 60 zł niższej  w sferis/bescena - LINK CENEO
A wybierając już 5A może lepiej cofnąć się do 4A, jest troszkę mniejszy, ma większą baterię i jest tańszy.

Jeśli koniecznie mniejszy to jedynie jakieś używki, jeśli wymogiem jest Android to iPhone 5S odpada, a szkoda. Jeśli nie samsungi to Galaxy A3 2016 odpada. Może jakiś 

HTC ONE M7?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat, mój Redmi 4X miał "wypadek" i pilnie potrzebuję nowego fona, wymagania w sumie jak w pierwszym poście (+ porządna bateria, jak w ś.p. 4X :)), powiedzmy budżet do 600zł.

Co powiecie na tego Redmi 7? Czy może w tej cenie znajdzie się coś lepszego?

EDIT

Albo ten Mi Play 4/64GB ?

Edytowano przez Blackhand
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...