Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shadow1988

Pomoc z kupnem laptopa

Polecane posty

Witam ostatnio w związku z pracą muszę co jakiś czas wyjeżdżać na szkolenia itp. Z racji tego że zazwyczaj jestem sam w obcym mieście wieczorami nie mam co robić (mam kłopoty z bezsennościa co wydłuża te wieczory). W związku z tym zastanawiam się nad kupnem laptopa ale ze kompletnie się na tym nie znam wolę zapytać. Co mnie interesuje najlepiej laptop na którym będę mógł coś obejrzeć poprzegladac internet ale i chciałbym zagrać w jakieś starsze gierki (riseny gothic, divinity original sin, lol, phillars of eternity). Od razu zaznaczę że wolałbym jak najtańsza ofertę która spełniała by to czego potrzebuje, ponieważ w domu posiadam dobry komputer do gier, więc kolejnego kombajnu nie potrzebuje. Może to być laptop używany, powystawowy czy poleasingowy. Jeśli ktoś zna model niedrogiego laptopa który mi posłuży do starszych gier itp prosiłbym o nazwę ewentualnie link. 

Z góry dziękuję za pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś żadnych widełek cenowych co utrudnia pomoc, ale spróbuje.

Rzuć okiem na cudo o nazwie Acer Timeline U M5

+Dźwignie gry o których wspomniałeś 

+Ma szybki dysk (choć nieduży, przynajmniej w modelu który ja miałem)

+Zaskakująco długi czas pracy (8h biurowej bez prądu na miękko, więc jak już walniesz się do wyra z lapkiem i odkryjesz że nie wziąłeś zasilacza a jesteś leniwą fajką jak ja i nie chce Ci się podejść do torby, to pograsz bez prądu ze 3 godziny)

+Całkiem OK jakość wykonania

+waga

-touchpad ssie, ok, ogólnie jakimś super wygodnym elementem laptopa touchpady nie są, ale wiesz, są lepsze i są gorsze, ten zalicza się do gorszych z minusem 

oraz minus gigant

- Genialny designer tego lapka wpadł na pomysł żeby umiejscowić przycisk power na froncie obudowy, wiesz tam gdzie zazwyczaj są światełka od dysków, zasilania itp. Jeżeli twoja pierwsza myśl była taka że to nie jest jakiś super minus to pomyśl sobie w jakich dziwnych leniwych pozach korzystasz z laptopa. Na siedząco na kolanach wyłączasz go sobie brzuchem przez przypadek nagminnie. Wymieniać podobnych sytuacji mogę wiele.

Reasumując, Timeline U w różnych wersjach był chętnie kupowany przez firmy, więc myślę że znajdziesz coś w tzw dobrych piniondzach. Mój feedback jest taki że poza tym przyciskiem power (można jego funkcje zmienić w ustawieniach windy, ale nie powinno mnie to jako end usera interesować moim zdaniem) byłem z laptopa bardzo zadowolony i mogę polecić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowałbym coś z klasycznym dyskiem 1T i z geforcem gt940mx (jeśli mówimy o najtańszym rozwiązaniu z systemem). Myślę, że i3 poradzi sobie ze starszymi grami. Kupno lapka z i5 to już około 2700.

Moim zdaniem fajnie wypada: https://www.x-kom.pl/p/407476-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-320-15-i3-7130u-8gb-1000-win10-gt940mx.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...