Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hink

Problem z dyskami twardymi

Polecane posty

Witam. Wczoraj podczas zwykłego grania w niezbyt wymagająca grę zawiesił mi się laptop, chwilę poczekałem pojawił się dziwny dźwięk w słuchawkach ewidentnie trzeba było zresetować urządzenie tak też zrobiłem. Po ponownym uruchomieniu, jak zwykle logo się pojawiło a chwilę po nim,, Checking media presence... " i pod spodem napis ,, no media presence " po chwili wyrzuca do biosu. Myślałem że jakiś problem z bootowaniem ustawiłem dysk twardy na pierwszym miejscu nadal to samo.           

Co mnie zaskoczyło to to że nie było bezpośredniej nazwy dysku tylko po prostu hard disk żadnej nazwy przy ustawianiu priorytetów bootowania.           

Zajrzałem do storage information czy dyski w ogóle są wykrywane przez bios i faktycznie są jest ssd i hdd dodam że windows był już zainstalowany jak kupowałem laptopa dokładna specyfikacja laptopa niżej. 

Postanowiłem zainstalować Windowsa z pendrive, mam licencję, była dołączona do lapka więc stwierdziłem że nie będzie problemu. Przy wyborze gdzie chce zainstalować system są 2 partycję jedna ( podejrzewam że to ssd) 111.8 gb całkowite jak i wolne miejsce przy czym nie można tutaj podjąć żadnej akcji - format, usuń nic nie można zrobić wyrzuca problem 0x80300002 po próbie przejścia dalej. 

 

Jest jeszcze jedna partycja 1TB tutaj podobnie ten sam błąd, formatować się da co też zrobiłem podzielić na partycję się nie da. 

 

Próbowałem jeszcze z ubuntu , tzn odpalić z pendrive sprawdzić stan dysków ale ten zacina się w pewnym momencie na pulpicie i nie podejmuje akcji. 

Nie mam pomysłów co może być nie tak podejrzewam że dysk ssd padł co jest dziwne bo laptop ma 4 miesiące poza tym nie był jakoś specjalnie dużo używany raczej sporadycznie zainstalowane też miałem niewiele  tylko system i sterowniki na ssd 2 gry na normalnym dysku. Też nie wyjaśnia to problemu zainstalowania systemu. Dodam że laptop nie ma napędu DVD. 

Specyfikacja laptopa:

MSI  gp72mvr 7rfx leopard pro

Cpu- i7 7700hq 

1060gtx 

8gb ram 

Ostatecznie oddam na gwarancję ale chciałbym zrobić wszystko co mogę przed oddaniem dlatego proszę o pomoc, co jeszcze mogę zrobić. 

     

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...