Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ploo

Nowa obudowa

Polecane posty

Cześć!

Szukam rady i pomocy ;)

Mieszkamy z żoną w dość ciasnej przestrzeni, więc komputer znajduje się w tym samym pokoju co łóżko. Przysporzyło nam to pewnych trudności life-stylowych :P i musimy tak przeżyć jeszcze rok lub dwa póki nie skończymy domu stawiać.

Moja stara buda została trochę zmodernizowana w związku z tym aktualny konfig w którym postawiłem na ciszę to:

CPU: i7 6700k oskalpowany + SPC Fortis 3
GPU: MSI GTX 1060 Gaming X
RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4 2X8GB
MOBO: GA-Z270-Gaming K3
Zasilacz: BeQuiet! Pure Power 10 600W

Mam dysk SSD kingstona i zasadzam się teraz na jakiś rozsądny cenowo dysk ssd 1 TB żeby się pozbyć starego głośnego talerza który jest jeszcze z poprzedniej konfiguracji i ma już chyba 7 lat i chyba coś się z nim dzieje bo niby jest cicho i spoko ale od czasu do czasu z niewiadomych przyczyn (staram się trzymać gry na SSD żeby nie hałasował) wydaje dźwięk startującego odrzutowca, buczy chwilkę i przestaje. Do tego wymieniłem klawę na Deatstalkera od Razera i po nocach używam myszki Microsoft Arc mouse bo jest mega cicha.

Przechodzimy do meritum, co z obudową? Na ten moment mam Aerocool Strike X https://www.quietpc.com/ae-strikex-advance

Wszystko fajnie bo mam mobo i GPU podświetlane na czerwono i obudowa ma czerwone wiatraki i czerwone ledy z przodu więc wszystko współgra ze sobą jak marzenie.

No, ale obudowę łatwiej wymienić niż żonę a robię teraz wszystko co mogę żeby zjechać z głośnością kompa do minimum.

Jaką budę polecacie w rozsądnych pieniądzach żeby była cichutka?

Pytanie bonusowe, NZXT H440 Razer Edition i NZXT S340 Razer Edition - ma ktoś? Może ktoś coś powiedzieć czy to głośne czy ciche? Podobają mi się te budy strasznie i nie ukrywam że jak bym wymieniał i nie miał żadnych ograniczeń to wziąłbym którąś z nich, w obecnej sytuacji muszę niestety stawiać na ciszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być cicho to w pierwszej kolejności Fractal. Jeśli z oknem chcesz to przykładowo Define R6

https://www.morele.net/obudowa-fractal-design-define-r6-czarny-fd-ca-def-r6-bk-tg-1687884/

Jeśli okno zbędne to zwykły Define R6

https://www.morele.net/obudowa-fractal-design-define-r6-czarny-979412/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna, dzięki. Recki wyglądają nieźle. Udało Ci się gdzieś znaleźć jakieś recki mówiące o głośności? Wszystkie skupiają się na temperaturze a o decybelach ani słowa...

Drugie pytanie, czy wiesz może czy można sobie u góry zamontować 3 wentyle ORAZ osłonę przeciw kurzową? Czy to jest na zasadzie albo albo?

No i jak ktoś by coś powiedział o NZXT to był bym wdzięczny bo jednak design jest dla mnie ważny :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Fractala Define R6 z oknem, buda sztos! Co prawda nie mam porównania z innymi wyciszanymi ale subiektywnie rzecz ujmując jest po prostu cicho. No i jakość wykonania oraz przestronność jest na wysokim poziomie. No i wydaje mi się, że wersja bez okna będzie jeszcze cichsza ponieważ posiada matę wygłuszającą również na lewej ściance.

4 godziny temu, Ploo napisał:

Drugie pytanie, czy wiesz może czy można sobie u góry zamontować 3 wentyle ORAZ osłonę przeciw kurzową? Czy to jest na zasadzie albo albo?

Filtr przeciwkurzowy na topie możesz zamontować, gdy masz też tam wentylatory. Chyba głównie po to to jest ;) Ja mam tam chłodnicę 280mm Krakena X62 od NZXT i wszystko gra. Musiałem jedynie zrezygnować z jednej podkładki bo jakoś tak niefartownie leciutko kolidowała z jednym zatrzaskiem tego filtra. Mogłem to rozwiązać poprzez przesunięcie chłodnicy ale wyjęcie jednej podkładki pod śrubę było po prostu szybsze ;) Chociaż jeśli zależy Ci na maksymalnej ciszy, to może lepiej zostawić tam zabudowany panel, ponieważ też jest tam mata wygłuszająca. Pewnie będzie to kosztem temperatur ale oskalopowana i7 6700k powinna sobie radzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to jak nikt się nie wypowie na temat nzxt Razer edition i nie pobudzi lub ostudzi moich zapałów to nakręciliście mnie na Fractala, ale z oknem... bez przesady też coś muszę mieć z życia ;) co do panelu górnego, wydaje mi się że lepiej walnąć tam jakiś wentyl na PWM i niech sobie chodzi, ale cicho wraz z innymi, żeby nie wskakiwały na większe obroty jak będzie im tam za gorąco i nagle się okaże że 2-3 stuki dają za mało przepływu w stresie. Na ten moment mam wiatrak z góry, z tyłu i z przodu. Miałem z boku na wysokości procka, ale po zmianie mobo, procka i chłodzenia na SPC Fortis 3, jeden wentyl mi się nie mieścił o milimetry :P, ale zmierzam do tego że oskalpowany 6700k z, no może nie byle jakim, ale umówmy się też nie jakimś wybitnym fortisem 3 (odpuściłem drugi wentyl na chłodnicy bo już 4pinów brak na mobo) w stresie nie przekracza 55 stopni ^^ oczywiście dołożyłem te parę drobniaków do Thermal Grizly ;) więc jeżeli chodzi o hałas to jestem już naprawdę kontent. Wywalę HDD i zamienie na SSD 1TB i wezmę tego Fractala albo nzxt jak ktoś zopiniuje i myślę że nasze kłopoty małżeńskie będą rozwiązane ;) żałuję że nie mam tego bajeru do pomiaru hałasu bo aż sam jestem ciekaw jaki wynik uzyskam po tych wszystkich zabiegach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...