Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luciu86

Modernizacja Starego Kompa z 2008roku Płyta ASUS P5Q SE2

Polecane posty

Witajcie Przyjaciele.

Mój stary poczciwy zestaw z 2008r:

Płyta: ASUS P5Q SE2
Karta: GIGABYTE Radeon HD4850 1 GB
Pamięć: GODRAM DDR2 [2x1 + 1x2 GB] PC6400 800MHZ
Procesor: Intel Dual Core E5200 
Chłodzenie procesora : Cooler Pentagram HP-90 AICu Heat Pipe
Zasilacz: CHIFTEC GPS-550AB-A 550W
Dysk: Segate BARRACUDA 7200.10 250GB [16mb]
Obudowa: Antec Three Hundred

Szanowni znawcy tematu. Proszę o kilka słów rady na temat powyższy. Zwracam się o poradę ponieważ troszkę wypadłem z obiegu na temat HARDWARE. Za młodzieńczych lat w 2008 roku byłem jeszcze na bieżąco w temacie, ale z racji mojego wieku i innych obowiązków [rocznik 1986], wiedzy na ten temat niestety nie pielęgnowałem.

A teraz konkretniej :

Chciałbym dowiedzieć się w jaki sposób można rozsądnie dofinansować powyższy model aby uzyskać jak najlepszy stosunek ceny do jakości. Dodam, że mimo mojego podeszłego wieku uwielbiam grać w LoLa, HoMM 3, star crafta II, Warcraft 3, Total War'y itp. [ nie mam ciśnienia na nowego far crya 5 w 4k czy też wiedzmina, chodź te drugio na średnich mógłby pośmigać. ]

Ponadto:

RADEON już umarł, objawiało się to spadkiem wydajności, potem artefakty, wywalanie błędu sterownika, a na koniec brak obrazu. Jedynym na co chce się jeszcze zdecydować to usmażenie go w piekarniku i ewentualne wsadzenie go do jeszcze starszej jednostki.

A zatem :

Mamy cały sprzęt prócz KARTY GRAFICZNEJ. Cierpliwie czekam na jakieś wieści od szanownych przyjaciół. Serdecznie dziękuję za istnienie tego forum i działu HARDWARE.

Serdecznie pozdrawiam 
Łukasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tutaj zbytniego sensu już za wiele inwestować.

Można dołożyć procesor w stylu np. Q9400 i dokupić kartę graficzną (można od biedy nawet wziąć nowego GeForce GT1030 - trochę przesada, ale cenowo wypada znośnie). No i to właściwie tyle. Niegłupim pomysłem mógłby być też zakup dysku SSD na system operacyjny i najczęściej używane programy/gry - odczuwalnie powinieneś odczuć bardzo dużą różnicę.

Q9400 to jakieś 80-90zł (na Allegro), nowy GT1030 to ok. 300-350zł (można ewentualnie poszukać starszych, używanych kart na Allegro), nowy SSD 240GB to 350-400zł (np. GoodRAM IRDM Pro 240GB)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczuwalnie odczuć różnicę można też w ten sposób:

 

http://allegro.pl/asus-b75m-plus-i3-2100-4gb-ddr3-1333mhz-i7315324676.html

http://allegro.pl/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-750ti-2gb-gddr5-i7306033765.html

 

(ale ja się nie znam, proszę się nie spieszyć dopóki ktoś tego nie zrecenzuje)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z uwagi na to że nie zdecyduje się na zakup używanego sprzętu, zasięgnąłem jeszcze języka od chłopaków z techliptona i z peb pl (vorek pl) oraz darkwarez i chyba rozsądnym będzie jednak zadłużyć się do 2500 zł i przeznaczyć tą kasę na proponowany zestaw :


Intel i3-8100 3.60GHz 6MB BOX
ASRock H310M-HDV
HyperX 8GB 2666MHz Fury Black CL15 (2x4GB)
Inno3D GeForce GTX 1050 Ti TWIN X2 4GB GDDR5
Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300 OEM
SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black
Corsair CX450M 450W Bronze

miło byłoby usłyszeć waszą opinię na ten temat

miałbym spokój na kolejne `10 lat

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 2,5 k to max który chcesz wydać to niewiele tu można dodać. @Equisetum słusznie podkreśla dysk SSD, włożenie jednego do nawet bardzo starego sprzętu daje odczucie jak byś miał zupełnie nowy komputer. Jeżeli budżet jest ciasny to sugeruję nawet darować sobie HDD, kupić jakiegoś SSDka (upoluj jakąś dobrą cebulę na pepperze, znajdziesz na spokojnie jakieś promo z przelicznikiem 90gr/GB), a HDD kup sobie za jakiś czas. Zaproponowany zestaw powinien Ci się zmieścić w 2,4k odejmiesz koszt dyku twardego i będziesz miał wolne 250 zł na jakiegoś SSDka. Od złej bidy możesz pomocniczo wrzucić starego twardziela na przeczekanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuszna uwaga z tym ssd. Mam jeszcze 2 stare dyski to na spokojnie mogę zaszaleć z ssdekiem.

dzięki za doradztwo, poczekam jeszcze 3 doby może ktoś dorzuci jeszcze ze 3 groszę od siebie.

Jeśli do tego czasu nikt już się nie wypowie temat można zamknąć a ja będę składał powyższy model.

dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...