Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Windifer

Wymiana płyty głownej i dysku twardego (Na jaką? Kompatybilność reszty sprzętu)

Polecane posty

Wczoraj padł mi całkiem dysk twardy. Od dłuższego czasu wydawał regularnie dziwnie dźwięki i powodował różnego rodzaju błędy komputera. 

Pomyślałem, że jak już i tak muszę go wymienić to najlepiej odrazu kupić SSD (i tak rzadko przechowuje ponadd 200 gb danych na PC) i tu moją uwagę przyciągnął :https://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-960-evo-250gb-mz-v6e250bw-976306/?page=2&reviews_page=2 ...

Niestety z moją aktualną płytyą główną (Asrock P67 Pro 3) byłby problem z zapakowaniem powyższego SSD, dlatego mam 2 pytania :

1. Jaką płyte główną opłaca się teraz kupić (raczej pod gaming, nastawiam się niedługo też na przesiadkę na mocniejszą grafikę i wyświetlacz minimum 144Hz i może z większą rozdziałką niż HD)

2. Czy polecona płyta główna (lub inna z nowych) będzizie kompatybilna z resztą mojego starego sprzętu : Intel I5 2550k, Gtx 660Ti... modelu ramu i zasilacza nie pamiętam, ale one nie powinny mieć problemu z kompatybilnością? (czy mogą?)

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na płyt głównych pod Twój procesor, które posiadałyby slot M.2 pod ten SSD. Tak czy owak potrzebujesz przejściówki z PCIe. Nie wiem czy ta płyta obsługuje bootowanie z PCIe, ale pewnie tak.

Jeśli chcesz wymienić płytę na coś z M.2 NVMe, to musiałbyś od razu wymienić procesor i RAM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...