Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kamyczke

Rozwiązany: Laptop do gier ~5000zł

Polecane posty

Witajcie komputerowe świrki!

Długo obserwowałem różne tematy na tym subforum i w końcu przyszła kolej na mnie, dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc.

• Cena: Najbardziej zadowolony byłbym wydając około 5000zł, aczkolwiek za absolutny maksimum przyjmuję 6000zł.
  • Główne zastosowanie: Laptop do codziennego użytku z naciskiem na gry (World of Warcraft, Skyrim, Civilazation 6, Overwatch, Destiny 2, niewykluczone nowe tytuły oczywiście).
  • Rozmiary: 15/17cali, większa skłonność do 17 cali.
  • Mobilność: Kwestia mało istotna dla mnie, głównie będę korzystał z niego w domu.
  • System operacyjny: Bez systemu.

Zależy mi przede wszystkim na dobrym chłodzeniu, ale żeby nie było za łatwo, to chciałbym też, aby laptop prezentował się w miarę "niegamingowo". Za wzór niech posłuży ostatnio ogłoszony MSI GS 65 stealth, który jest piękny, ale niestety w polskiej dystrybucji polecieli z cenami.

Jeśli chodzi o specyfikacje to jestem prawie przekonany co do podzespołów, ale mam też parę pytań.

Celuję w procesor Intel i7-7700HQ, grafikę GeForce GTX 1060 (6gb), 8gb ramu z możliwością rozbudowy. Nie jestem pewien co do dysków. Wydaje mi się, że nie potrzebuję 1TB pamięci i zastanawiam się nad sensownością jednego dysku SSD, ale o pojemności 512gb. Co o tym sądzicie? Nie należę do osób chomikujących pliki na komputerze i nie przypominam sobie, bym kiedykolwiek choć zbliżył się do zapełnienia 1TB.

Drugie pytanie, to czy Waszym zdaniem jest sens inwestować w procesor najnowszej generacji (i7-8750H)? Osobiście wydaje mi się, że przy wskazanej wyżej grafice taki procesor po prostu by się marnował i i7-7700HQ w zupełności wystarczy.

Rozważam zakup Hyperbooka N87 lub N87S. Może ktoś z Was powiedzieć coś więcej o tej marce? Warto im zaufać, czy lepiej trzymać się starych wyjadaczy (Lenovo, Asus, Dell, itp.)?

N87:

http://sklep.hyperbook.pl/hyperbook-n87-n870hp6-gtx-1060-p-26305.html

N87S:

http://sklep.hyperbook.pl/hyperbook-n87s-n870ep6-gtx-1060-p-26436.html

Mam nadzieję, że tyle danych na początku wystarczy i uda nam się coś wspólnie ustalić.

Edit: Zapomniałem jeszcze o mojej rozterce powstałej przez użytkownika z ostatniego tematu, chodzi mianowicie o G-Sync. Poszperałem trochę w sieci i nie wiem co o tym sądzić. Prezentuje się to dobrze i brzmi jak super rozwiązanie. Warto w to inwestować? Czytałem, że można to odpalić na laptopach bez specjalnego modułu, ktoś może mnie oświecić w tym temacie albo odesłać do jakiegoś dobrego źródła?

Dziękuję i serdecznie pozdrawiam!

Edytowano przez Kamyczke

Dzięki za odpowiedź!

Specyfikacje są okej, ale z tego co widzę nie ma w tym zestawie dysku ssd. Na wygląd jeszcze mógłbym ewentualnie przymknąć oko. :)
Odnośnie procesora, to właśnie nie jestem do końca pewien czy w ogóle chcę w to wchodzić. Gdzieś czytałem, że większość obecnych kart graficznych i tak nie będzie w stanie skorzystać z tak mocnej jednostki. Masz jakieś zdanie na ten temat?

GTX 1060 6GB akurat narzekać nie będzie na obecność 6-rdzeniowego CPU, ale starszy i7 7700HQ też sobie spokojnie tu poradzi. Też nie wiadomo jak wypadają temperatury w tych nowych lapkach...

@Dirian Dzięki za wyjaśnienie, liczyłem po cichu, że się zjawisz i pomożesz. :) W takim razie nie wykluczam procesora nowszej generacji, ale docelowo obstawiałbym nadal i7-7700HQ.

A mógłbyś może wypowiedzieć się na temat G-Synca? Rozumiem ideę działania, ale nie wiem do końca po czym poznać czy laptop będzie obsługiwał tego typu rozwiązanie. Niektórzy producenci wytłuszczają tę informację i wtedy problemu nie ma, ale jak pokazały przykłady z poprzedniego wątku część lapków ma tę funkcję, ale nie jest w sumie w żaden sposób oznaczana w opisach. Na co patrzeć? Częstotliwość odświeżania?

Najlepiej patrzeć po modelu matrycy, a żeby ten znaleźć, to trzeba przekopywać google (najczęściej w recenzjach podają informację). I później szukasz na specjalistycznych stronach z matrycami, czy matryca w danym modelu wspiera G-Sync, czy nie. Przy czym w budżecie do 5k, to z reguły trzeba się nastawić, że G-Sync nie będzie, bo do takich lapków pakowane są raczej dość średnie matryce.

Przemyślałem sobie wszystko i zostanę przy laptopie 15", i7-7700HQ i GTX1060. Udało mi się zdobyć voucher od HP na wymianę sprzętu, więc dostanę 650zł zwrotu. Poważnie przyglądam się teraz temu laptopowi: https://www.x-kom.pl/p/375344-notebook-laptop-156-hp-omen-i7-7700hq-8gb-1tb-win10-gtx1060.html

Zdaję sobie sprawę, że jest tam 1060 Max-Q, ale z tego co się orientuję różnica nie jest szczególnie wielka, a przy cenie 4850zł nic lepszego raczej nie znajdę. Planuję do tego dokupić https://www.x-kom.pl/p/396748-dysk-ssd-adata-256gb-m2-pcie-xpg-sx6000.html

Jakieś opinie na temat marki adata? Powinno wszystko pasować, jak się mylę to mnie poprawcie. :)

Wstrzymam się jeszcze z zakupem, przeczytałem zapowiedź nowego HP Pavilion Gaming (http://www.benchmark.pl/aktualnosci/hp-pavilion-gaming-laptopy-do-gier-z-nowymi-procesorami-intel.html) i poczekam do jego premiery. Dziękuję bardzo za pomoc, dużo się dowiedziałem, rozwiałem wątpliwości i wiem już czego chcę.

Temat można zamknąć, pozdrawiam. :)

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, autor jest proszony o kontakt przez PW z którymś z aktualnie obecnych na forum moderatorów.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.