Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wiesiu87

PS4 kilka pytań laika

Polecane posty

Witam zamierzam kupić konsolę PS4. Chcę Wam zadać kilka pytań ale wpierw z góry zaznaczyć, że mam telewizor Full HD i raczej na 99% nie zamierzam go zmieniać.

 

1. Wybrać PS4 slim czy PS4 pro, zakładając że 4k mnie w ogóle nie interesuje?

2. Czy we wszystkie gry które nie są stricte multiplayer mogę grać bez podpiętego internetu?

3. Czy jeśli podepnę kabel internetowy do konsoli to będę mógł normalnie dzięki niej śmigać po np Youtube, google czy wymagane jest PS+ aby to w ogóle mieć dostęp do sieci? I czy trzeba kabel czy wystarczy mieć WIFI?

4. PS+ - czy warto mieć jeśli interesują mnie gry typowo single jak God of War czy seria Uncharted? Granie multi mnie totalnie nie interesuje, chyba że z kolegą na kanapie.

5. Czy w grę kupioną można zgrać z płyty na dysk i odpalać ją później bez płyty? Czy płyta jest ciągle wymagana o weryfikacji?

6. Gdzie najtaniej kupować gry na PS4?

7. Czy na PS4 mogę odpalać gry z PS3?

8. Czy można używać pada kiedy jest od podpięty do konsoli kablem "ładującym" ? Słyszałem, że pad trzyma tylko 7h a nie ukrywam, że to może być trochę mało

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1: Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na takie pytanie. Pro nie tylko daje 4K, może mieć tryb 60 fps, większy zasięg rysowania, więcej detali, supersampling etc. Porównaj gameplaye i sam zdecyduj.

2: Tak.

3: Można korzystać ze wszystkich aplikacji. Można użyć kabla albo WiFi.

4: Przejrzyj jakie gry pojawiały się w PS+. Co prawda tych starych już nie można pobrać, ale takie mniej więcej tytuły dostaje się co miesiąc. Jeśli cię nie interesują to nie bierz PS+.

5: Płyta jest wymagana do weryfikacji.

6: PlayStation Store, Allegro, OLX, empik, biedronka, sklepy nie należące do sieci - nie ma jednego miejsca.

7: Tylko remastery, porty i cross-buy wersji cyfrowych. Płyty nie będą działały.

8: Można używać. To jest zwykły kabel, a pad możesz ładować z komputera albo ładowarką do smartfona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie widziałem kilka gameplayów i praktycznie różnica jest ale minimalna jak dla mnie. Nie ukrywam też, że mam do wyboru albo PS4 pro z padem i jakąś tam gierką za około 1700 zł albo slim z dyskiem 1 TB z padem i dwoma grami (Horizon i Uncharted). I kurde kusi mnie ta slimka ale też troche czytałem, że są gry które chrupią na Slimie a chodzą płynnie na Pro i stąd moje pytanie numer 1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naprawdę nie zależy Ci na 4k bierz spokojnie wersję slim. Gry na PS4 projektowane są pod PS4 i dodatkowe bajery typowo dodawane są do wersji PRO. Kupiłem w tamtym miesiącu PS4 Slima 2 dwoma gierkami w zestawie (Monster Hunter World/ Horizon) i jestem mega, mega zadowolony a też gram na zwykłym Full HD. Mój znajomy ma pro i robiliśmy porównanie na moim TV w te same gry - różnica jest ale naprawdę minimalna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do twojego pytania odnośnie punktu 8, podzielę się lifehackiem podpatrzonym u znajomego który odmienił moje życie gdyż był tak genialny w swej prostocie że aż było mi wstyd że sam na to nie wpadłem, więc może odmienię i twoje życie. Jak Ci się pad rozładuje a masz za daleko od kanapy do telewizora i Ci kabel nie sięga, to podłącz powerbank. Proste a zarazem genialne. Dlaczego sam nigdy na to nie wpadłem? Nie wiem, jakoś mi się w głowie zakodowało że powerbank służy to telefonów/tabletów/ebooków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...