Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

velkan

nowy monitor 144hz

Polecane posty

Witam, chciałbym kupić w miarę "niedrogi" monitor gamingowy. Mój sprzęt to gtx1080 i i5 8 gen jeśli to ważne. Gram w pubg i rpg, czasami jakiś far cry. Myślałem nad czymś takim:

BenQ ZOWIE XL2411P

https://www.morele.net/monitor-benq-zowie-xl2430-e-sport-974363/

Cena max to ok 1500zł. Chciałem monitor ips ale ceny są za wysokie jak na razie, może za rok...

Monitor chciałbym używać z moim starym monitorem 60hz.

Może jest coś innego, lepszego w tej cenie?

I jeszcze pytanie, czy ta myszka jest ok? ZOWIE FK1. Moja stara mysz wysiada i muszę kupić coś nowego...

Dziękuję za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten BenO jest ok, ale nie widzę zbytnio sensu dopłacać względem https://www.morele.net/monitor-asus-mg248qr-977996/ - równie ciekawy ekran, jeśli koniecznie szukasz monitora 144 Hz. Ewentualnie pomyśl nad ekranem 60 Hz ale z rozdziałką 1440p - https://www.morele.net/monitor-dell-u2518d-978652/ i matrycą IPS. Pod te gry co podałeś, to 144 Hz wg mnie nie jest jakoś super potrzebne, no chyba że jesteś wyczulony na płynność obrazu.

Co do myszki - są lepsze modele w tej cenie. Np. Logitech G403 / SS Rival 310 / SS Sensei 310. Jest też bardzo fajny Rival 600, ale niestety drogawy. Zowie FK1 to porządna mysz, ale od premiery tej myszy konkurencja poszła do przodu i te modele co wymieniłem mają nowsze, lepsze sensory. No i przede wszystkim - FK1 obecnie jest stanowczo za droga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zależy mi na monitorze 144 hz. ten asus ma free sync a ja mam gforca, ma to jakieś znaczenie? Znaczy wiem że nie wykorzystam tej opcji na gtx1080 ale czy będzie to kolidowało w jakiś sposób? Myszkę kupię Rivala 310:) A ten tańszy benq : BenQ ZOWIE XL2411P ?

I czy taki monitor 144 hz bedzie mogł współpracować zze zwykłym monitorem ips 60hz gdy 144hzowy podłącze kablep dp a ten 60hz na hdmi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Freesync po prostu nie skorzystasz - nie będzie na nic wpływać.

XL2411P też nie jest zły, ale zamiast niego wolałbym https://www.morele.net/monitor-lg-24gm79g-b-1227357/ - ma trochę lepsze odwzorowanie kolorów (choć cudów się nie spodziewaj).

Co do współpracy - szczerze mówiąc nie bawiłem się w takie połączenia, ale chyba może to z sobą kolidować, w sensie że ekran 144 Hz może pracować przy 60 Hz. Ale powinno dać się to jakoś obejść - poszukaj info w sieci, pewnie temat był poruszany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, velkan napisał:

I czy taki monitor 144 hz bedzie mogł współpracować zze zwykłym monitorem ips 60hz gdy 144hzowy podłącze kablep dp a ten 60hz na hdmi?

Niestety tu muszę Cię trochę zmartwić. Sam od dłuższego czasu posiadam dwa monitory, jeden 144 Hz, drugi 60 Hz i niestety problemy występują, co mnie niestety czasami bardzo irytuje i zastanawiam się nad kupnem drugiego monitora 144 Hz, mimo, że nie jest mi potrzebny. O ile przy normalnej pracy, jak przeglądarka, tekst, ew kod jeśli programujesz nie ma żadnego problemu, to w innych przypadkach już tak. Zacznijmy od tego, że żeby w idle podtrzymać dwa monitory o różnej częstotliwości, które nie są dokładną wielokrotnością, grafika nigdy nie zrzuci całkiem zegarów. Czyli jak np. taki GTX 1080 zbija takty gdzieś do 300 MHz, gdy masz monitor 60 i 144 hz będzie cały czas trzymał rdzeń na 1700 MHz. Problem ten nie występuje, gdy masz częstotliwości, które są wielokrotnością, np. 60 i 120 Hz. Kolejna sprawa, jeśli coś się wyświetla na monitorze 60 Hz to automatycznie odświeżanie na 144 Hz też spada do 60 Hz i od razu widać niższą płynność. Do tego miałem też inny problem, oglądając filmik na monitorze 60 Hz miałem cały czas gubienie klatek. Problem rozwiązało wyłączenie akceleracji sprzętowej w przeglądarce, natomiast kosztem zużycia procesora oczywiście. No i niby mam dwa monitory, ale jak gram to na drugim wszystko wyłączam / minimalizuje, mimo, że np przydałby mi się podgląd na chat (czasem amatorsko streamuje), bo widać wyraźnie mniejszą płynność na monitorze 144 Hz. Niestety działa to biednie, fixa żadnego nie ma, tematów w necie pełno ale rozwiązania żadnego. Jest to poniekąd problem hardware'owy ale i software'owy. Gdyby ogarnęli dobrze stery, to można by zrobić tak, żeby integra w procu obsługiwała monitor 60 Hz a dedykowane GPU monitor 144 Hz. Niestety tak to nie działa, i nie ważne jak podłączysz, problem nadal będzie. Jedyne co, to przy podłączeniu drugiego monitora do integry, będą spadać takty dedykowanego GPU w idle.

Przekopałem pół internetu, testowałem, sprawdzałem i czasami tracę nadzieję. Jak ktoś ma jakieś rozwiązanie, to proszę podajcie. Też chętnie skorzystam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...