Jump to content
Sign in to follow this  
Melitran

Telefon do 1200

Recommended Posts

Cześć,

Poszukuje telefonu dla kobiety za max 1200zł.
Zastanawiam się nad tymi:

- Xperia Z5 Compact - podobają jej się xperie. Ja się pogubiłem z kolejnością Xperii i nie wiem już nawet która nowsza. Może inny model Xperii?
- Huawei Mate 10 lite
- Huawei P10 Lite

Coś innego?

Przeznaczenie, to dzwonienie, sms i przeglądanie internetu. Kompaktowe rozmiary. Dobra bateria.

Osobiście mam G6 i P10. Oba chodzą świetnie.

P.S: W powyższej liście miało być coś od Xiaomi, ale jednak odpada. Dlatego nie polecajcie tej marki.

Xperii bym osobiście nie brał, strasznie delikatne wydają mi się te telefony. Z tych, które wymieniłeś to chyba wziąłbym mate 10 lite. Zobacz też Honora 7x, jest do złudzenia podobny do mate 10 lite, ale jednak nie ma lite w nazwie ;) i chyba jest nieco tańszy:

https://www.x-kom.pl/p/383485-smartfon-telefon-honor-7x-lte-dual-sim-64gb-czarny.html

Zależy jej na kompaktowości - jednak Huwei Mate 10 Lite jest dosyć... duży ;) 156,20 x 75,20 x 7,50 mm.

Do co Honora 7X różni się od Mate 10 Lite, nie ma podwójnej kamerki przedniej i nie ma fabrycznie nałożonej folii ochronnej na wyświetlaczu, ot taka oszczędność. Brakuje w nich niestety NFC, a to czasem może się przydać.

Z bardziej kompaktowych mogę polecić starszy, choć wciąż świetny Honor 8, cenowo 'na styk' z pewniejszych źródeł, jak sferis czy elektroniczny, a nawet sporo niżej w bescena https://www.ceneo.pl/46845898;0280-0;02516.htm

Jeszcze inny to Motorolka Moto Z Play, choć tutaj coraz trudniej z dostępnością.

Ogólnie jeśli rozmiar Mate 10 Lite Ci nie przeszkadza to jak najbardziej warto.

honor 8 to też dalej świetny telefon :) Miałem dokładnie ten granatowy model i to był jeden z najlepszych telefonów jakie miałem okazje używać. Przy następnej wymianie telefonu będę miał duży problem czy zostać przy samsungu, czy wrócić do honora..

Z trójki Xperia Z5 Compact, Huawei Mate 10 lite i Huawei P10 lite na Twoim miejscu skłaniałbym się w stronę tego ostatniego - najlepszy wyświetlacz, najlepszy stosunek pojemności baterii do rozmiaru wyświetlacza, dobry procek (choć to Mate 10 ma najlepszy) i dużo pamięci ram, jest bardzo kompaktowy no i przeszło 200 zł tańszy od Mate'a.