Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Morfeno

Komputer + monitor do 2800 zł

Polecane posty

Witam. Padł mi ostatnio laptop i nadszedł czas na kupno PCta. Poszukuję komputera i monitora do 2800 zł, bez dysku SSD bo taki posiadam z laptopa. Od czasu do czasu grywam w gry, ale jakoś szczególnie wymagający nie jestem. Widziałem na allegro jeden zestaw, który mnie zainteresował, ale oczytałem się opinii, że nie warto kupować gotowców z allegro i trochę mam dylematy. Bardzo proszę o pomoc w doborze sprzętu lub ewentualnej ocenie zestawu z allegro, link podam poniżej. Pozdrawiam :)

http://allegro.pl/gamer-i5-7400-8gb-ddr4-geforce-gtx1050ti-4gb-1tb-i6881489356.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ten zestaw ma typowe wady większości gotowców, czyli nie podane dokładne modele podzespołów (wciskają co akurat mają pod ręką), tragicznej jakości zasilacz i obudowa, itp.

Osobiście wolałbym się zdecydować na wolniejszą kartę graficzną, ale za to doinwestować w resztę podzespołów: https://www.morele.net/inventory/info/75bcabc0/

Wbrew temu co się może wydawać ten i3 ma +/- taką samą wydajność co tamten i5-7400 (oba mają 4 rdzenie i zbliżone taktowanie), ponadto tutaj masz możliwość przesiadki w przyszłości na procesory sześciordzeniowe. GTX1050 2GB co prawda głowy nie urywa, ale skoro nie jesteś zbyt wymagający, to da radę.

koszty w moim zestawie podbija płyta główna - niestety na tę chwilę tańszych nie ma, ale w niedługim czasie (chyba kwestia miesiąca?) powinny się pojawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, yojc napisał:

VS550 wrócił do łask? W zestawie miał się zapewne znaleźć Vero L2 500W.

1 godzinę temu, yojc napisał:

Wbrew temu co się może wydawać ten i3 ma +/- taką samą wydajność co tamten i5-7400 (oba mają 4 rdzenie i zbliżone taktowanie)

Raczej + niż -, bo i3-8100 realnie konkuruje z i5-7500 (klik).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...