Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

frezzik

Dziwne kwadraciki na ekranie

Polecane posty

Witam

Mam problem, otóż od jakiegoś czasu - roku pojawiają mi się dziwne kolorowe kwadraty, są one wszędzie na całym ekranie, po odpaleniu gry np; Simsy 4, albo cs go czy warface - komputer po 5 minutach zaczyna szybciej pracowac, głosniej chodzić - i zaczyna się mocno grzać - po np przegraniu 30 minut - lub 1 godziny, komputer zaaczyna jeszcze bardziej głosniej chodzić  i grzać, i wtedy wyskakują te kwadraciki takie kolorowe, albo po prostu robi i czarny ekran i mi wywala komputer, po wejsciu na komputer pisze ''Amd driver przestał działac '' czy jakos tak '' ale odzyskal sprawnosc''

ale ja gram w np; minecrafta, albo gta sa to komputer mi tak nie robi ze pojawiają sie te kwadraty, albo wylącza się sam. Dziwna sprawa prosze o pomoc!!!

28829170_349782542197835_216013381_n.jpg

tutaj dalem ss.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim muszę pochwalić wzorowe trzymanie się regulaminu działu i podanie pełnej specyfikacji komputera (przydałyby się minimum model karty graficznej i marka i model zasilacza)...

Poza tym, możesz pobrać i uruchomić HWMonitora, następnie pograć do wystąpienia problemu, a na koniec wrzucić screena z programu z widocznymi temperaturami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam ci odrazu wszystko; 

Karty graficzne;AMD Radeon HD 6250G

2; AMD Radeon HD 7600M series

Temp; skacze do 80.

Zasilacz;K52J, adapter

Procesor;AMD A6-3420M APU with radeon[tm] HD Graphics

System; Win7, Asus 4 gb ram

 

PS; chcialem zrobic ss, ale nie zapisywalo się ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2018 o 18:52, webtom napisał:

Przede wszystkim muszę pochwalić wzorowe trzymanie się regulaminu działu i podanie pełnej specyfikacji komputera (przydałyby się minimum model karty graficznej i marka i model zasilacza)...

Poza tym, możesz pobrać i uruchomić HWMonitora, następnie pograć do wystąpienia problemu, a na koniec wrzucić screena z programu z widocznymi temperaturami.

podalem ci

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że to laptop, to wielu pomysłów nie mam :/

Takie artefakty zwiastują problemy z pamięcią graficzną, a skoro temperatury są w miarę przyzwoite, to niestety wydaje się całkiem prawdopodobne, że czas karty (a że pewnie jest wlutowana w płytę, to samej płyty i finalnie właściwie całego laptopa) powoli się kończy. Nie zaszkodzi spróbować instalacji nowych sterowników do karty, a jeżeli to nie pomoże - może też obniżenie taktowania vRAMu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, webtom napisał:

Jako że to laptop, to wielu pomysłów nie mam :/

Takie artefakty zwiastują problemy z pamięcią graficzną, a skoro temperatury są w miarę przyzwoite, to niestety wydaje się całkiem prawdopodobne, że czas karty (a że pewnie jest wlutowana w płytę, to samej płyty i finalnie właściwie całego laptopa) powoli się kończy. Nie zaszkodzi spróbować instalacji nowych sterowników do karty, a jeżeli to nie pomoże - może też obniżenie taktowania vRAMu.

tylko problem, nie jestem dobry w szukaniu sterowników - bo kiedys namieszalem i nie moglem nowych sterów pobrać a jak sie obniza taktowanie vramu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2018 o 23:12, webtom napisał:

Sterowniki możesz pobrać stąd; przed instalacją nowych dobrze by było usunąć stare z pomocą DDU.

AMD dołącza bodaj do sterowników jakiś program, który umożliwia modyfikację m.in. taktowania vRAMu - jeżeli nie, zawsze możesz spróbować z pomocą np. MSI Afterburnera.

sr jestem na drugim koncie tam cos sie popsulo i nawet nie moge sie zalogować, nic nie daje ciągle to samo czyli ten sam błąd przypominam jak gram w SAMP, lub Mta gta san andreas błąd mi nie wyskakuje w world of tanks rzadko ale wyskakuje w innych grach to juz wgl, czyli wyskakuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...