Jump to content

Recommended Posts

Witam,

mam pytanie a mianowicie chciałbym dokupić kostkę 8GB RAM Pamięć Ballistix Sport DDR3 8GB/1600 CL9  do mojego komputera. Pytanie czy różni się ona rozmiarem od standardowej kostki 4GB i czy będzie normalnie działać z 2 x 4GB (te same pamięci) ?

Obawiam się, że nie zmieści się na płycie głównej, na której jest zamontowane chłodzenie CPU Macho Black White. Płyta główna to ASRock Z87 Extreme3.

Z działaniem i rozmiarem nie powinno być problemów.

Obawiam się, że nie zmieści się na płycie głównej, na której jest zamontowane chłodzenie CPU Macho Black White. Płyta główna to ASRock Z87 Extreme3.

Jeśli chłodzenie zasłania gniazda RAM, to może warto pomyśleć o 2 x 8 zamiast 2 x 4 + 8? Ew. kupić pamięć low-profile bo te mogą się zmieścić pod chłodzeniem.

Jako że wymiary powinny być takie same, to właściwie można sprawdzić, jak któraś z obecnych kostek będzie się mieścić w slocie najbliżej coolera (a powinna się zmieścić, bo Macho powinien co najwyżej nieznacznie nachodzić na pierwszy slot).

Godzinę temu, MikaelDorren napisał:

może warto pomyśleć o 2 x 8 zamiast 2 x 4 + 8?

W sumie to byłby tym lepszy pomysł, że od razu można by było zainwestować w jakieś szybsze kostki (2133/CL10, bądź 2400/CL11).

Szybsze pamięci to raczej wyższa cena. Odpowiada mi to co jest i jutro sprawdzę czy zmieszczą się tam 3 kości.

Co do 2 x 8 to znowu dodatkowe koszty a tego bym nie chciał. 

Z tego co pamiętam to macho nachodzi nawet na drugi slot, więc pamięć low profile byłaby dobra. Te proponowane pamięci w linku są już konkretną propozycja? 

9 godzin temu, ShizeR napisał:

Szybsze pamięci to raczej wyższa cena. Odpowiada mi to co jest i jutro sprawdzę czy zmieszczą się tam 3 kości.

Twój wybór, acz w przeliczeniu na GB może wyjść nawet ciut taniej (klik - o ile wysokie radiatory nie będą problemem) i o ile masz dowód zakupu do obecnych kostek (gwarancja), to pewnie na odsprzedaży nie straciłbyś zbyt wiele, a zyskasz najpewniej w pełni bezproblemowy DualChannel i nieco wyższą wydajność.

9 godzin temu, ShizeR napisał:

Z tego co pamiętam to macho nachodzi nawet na drugi slot, więc pamięć low profile byłaby dobra.

A byłbyś w stanie sprawdzić? Sam mam u siebie nieco większego HR-22 i wentylator nieznacznie naciska na pierwszą kostkę (wyższą niż te duże Cruciale).

A więc tak, mam 3 wolne sloty i racja, macho delikatnie nachodzi na pierwszy slot i nawet, gdyby się uprzeć to dałoby rade 4 kostki wsadzić. 

Nie wiem czy tutaj coś da wsadzanie szybszych pamięci z wolniejszymi. Jeśli kość 8gb jest takiej samej wielkości co 4gb lub zmieszczą się obok siebie w slocie to wezme 8gb i po problemie.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...