Skocz do zawartości

Rozwiązany: Jaki dysk HDD ?


suCCHy

Polecane posty

Jako że mój dysk jest na skraju wyczerpania, zastanawiam się nad kupnem nowego i tu moje pytanie: Jaki w tym momencie dysk jest najbardziej opłacalny ? Widziałem że Polecany jest m.in Toshiba P300 ale chciałem się was spytać jak długą on ma gwarancję i czym różni się Wersja BULK od Komputronika (Mam 15 minut drogi do niego) od zwykłej dostępnej na np: Morele. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, suCCHy napisał:

Toshiba P300 ale chciałem się was spytać jak długą on ma gwarancję

2 letnią, czyli dla dysków generalnie standard. Co prawda są dyski z gwarancją dłuższą, ale kosztują wyraźnie więcej - patrz np. WD Red (droższe i wolniejsze), czy WD Black (bodaj nieco szybsze i z 5-letnią gwarancją, ale wycena powala).

15 minut temu, suCCHy napisał:

czym różni się Wersja BULK od Komputronika (Mam 15 minut drogi do niego)

Tośka oferuje dyski w dwóch wariantach - jednym w kartonowym opakowaniu (Retail), drugim bez (Bulk). Tutaj możesz podejrzeć, jak się mają oznaczenia do wariantów.
Obecnie tańszy w morelach wariant to też wersja Bulk.

23 minuty temu, suCCHy napisał:

Komputronika (Mam 15 minut drogi do niego)

Zwróć uwagę, że komputronik nie umożliwia zakupów przez internet, a tylko zarezerwowanie odbioru - to o tyle istotne, że nie jest to traktowane jako zawarcie umowy zawartej na odległość (implikującego m.in. możliwość 2-tygodniowego zwrotu bez podania przyczyny).

A wracając do głównego pytania - jako że WD Blue (WD10EZEX) swego czasu bodaj się nieco "spsuł", a ST1000DM010 jest nieco droższy, to właśnie P300 wydaje się obecnie najrozsądniejszym wyborem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...