Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xami

Upgrade Phenoma II X4 965

Polecane posty

Nadszedł ten czas, gdy w końcu trzeba by ulepszyć swoją leciwą maszynkę (konfiguracja w podpisie).

Na start chciałbym wymienić CPU wraz z płytą, gdyż moja ma irytującą wadę...
Chciałbym na ten duet przeznaczyć około 600zł, jak najbardziej mogą to być części używane(nawet takie preferuję pod względem cenowym) jak i do OC.
Wiem że aktualnie będzie wszystko ograniczać karta, która i tak już ogranicza obecny zestaw, ale ona pójdzie do późniejszej wymiany
Rozglądam się za czymś co będzie wydajniejsze i również bardziej energooszczędne, a co za tym idzie mniejsze temperatury.
Na oku mam równie poczciwego Intela I5-2500K w zestawie z płytą ASROCK P67 PRO3. O przestarzałą podstawkę nie ma się co martwić, gdyż części zmieniam i tak dosyć rzadko i w dodatku zazwyczaj zestaw CPU+płyta ;) 

Czy w tej cenie znajdę coś ciekawszego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Xeonów możesz szukać Xeon E3 1230V2, przy czym o ile dobrze pamiętam, to tego procesora praktycznie w ogóle nie podkręcisz.

Ewentualnie opcją jest jeszcze i7 3770 lub 3770k (k = można kręcić) lub i7 2600k (też da się kręcić).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta P67 Pro3 właśnie do mnie dotarła, procesor wybrałem inny i5-3350p, tańszy, mniejsze TDP, a jego wydajność na pewno będzie mi wystarczać.
Teraz do obeznanych z tą płytą i Ivy Bridge którą wersję BIOSu wgrać? Wyczytałem że z 3.30 są problemy, jeśli potrzebny będzie downgrade wraz z IME to nie ma problemu posiadam zewnętrzny programator pamięci ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...