Jump to content
Wrotek

Rozwiązany: Smartfon za max 2000 zł

Recommended Posts

Witajcie,

mam w tej chwili Lenovo A806, gdy kupowałem na allegro to nawet oficjalnej dystrybucji nie było.

Po 3,5 roku chciałbym zmienić telefon. Chętnie ponownie Lenovo, albo krewniaka z Chin - Xiaomi.

Zasadniczo chciałbym mieć telefon który za 4 lata nie będzie mnie denerwował powolnością działania. Używam telefonu do internetu, poczty, rozmów i kalendarza. Czasem zrobię jakieś zdjęcia, czasem zagram w pasjansa. Ot, jestem trochę starej daty, od lat nie daje się przekonać by zainstalować aplikacje facebooka i messengera, bo wolę przeglądarkowo wchodzić gdy chce, a nie gdy dostaje powiadomienie.

Noo, będę chciał zobacyzć o co chodziło z tymi pokemonami.

Zasadniczo jednak marzy mi się telefon który za jakiś czas nie będzie mulić nawet jak się dba o czyszczenie pamięci czy robi reset ustawień (w przypadku mojego lenovo to w praktyce było wgrywanie od nowa softu). Niestety mój telefon już trochę czasem spowalnia lub się wiesza(acz nie ma też tragedii. Pamiętam, że HTC Desire Z mnie wkurzał niemiłosiernie po dwóch latach działania). Nie wiem czy to problemy softu, czy tego, że aplikacje i strony internetowe poszły dalej i żrą wiecej wszystkiego, no ale chciałbym nie mieć tego problemu. Tu pewnie rozwiązaniem byłoby dużo RAMu, mam poczucie, że RAM dobry na wszystko.

2000 zł to taki maks który mogę dać, za cholerę się nie znam na tym jednak. Gdyby moje problemy długofalowo mógł rozwiązać telefon i za 1000 zł to nie płakałbym z faktu zaoszczędzenia kasy.

Bo dalej oferuje bardzo dobrą wydajność - procesor nie odstaje wiele od współczesnych flagowców. Do tego 4GB RAM, porządne wykonanie... To nadal fajny i wydajny telefon który można dorwać w sensownej cenie. 

Oczywiście podałem go jako tańszą opcję - One Plus 5T pewnie wystarczy na nieco dłużej, bo ma mniej zasobożerną nakładkę (bliską czystemu Androidowi) i więcej pamięci.

Sam posiadam starszego SGS 6 i dalej śmiga bardzo dobrze. Chciałem zmienić na S8, ale uznałem że skok wydajnościowy jest jednak zbyt mały i pewnie poczekam jeszcze trochę.

Ewentualnie pomyśl o dopłacie do S8... To też świetny telefon, a na Allegro da się go dorwać za nieco ponad 2k zł.

Ok...

nadal mnie nie przekonuje jednak zakup S7, chciałbym coś nowego. Acz.. wizualnie ładnie się prezentuje. Oglądałem w sklepie.

OnePlus 5T pod tym względem nawet mi się podoba. Niepokoi mnie tylko, że ma aż 6 cali, nastawiałem się na coś bliższego 5.

Jak w pierwszym poście pisałem, mam hmm szczeólną sympatię do Lenovo i Xiaomi, niestety jak widzę Lenovo ogranicza sprzedaż do Polski niektórych smartfonów, a zdaje się najlepszy Xiaomi - MI 6 nie ma LTE B20, co jak zrozumiałem jest poważnym problemem.

Szkooda, bo ładnie leżał w dłoni. Czy może to problem przesadzony?

LTE B20 to dość przydatna rzecz, szczególnie tam gdzie zasięg LTE jest słabszy, najczęściej na wsiach czy poza miastem. Nie mając obsługi B20 nie masz LTE, a to już spory problem przy przeglądaniu sieci.

Ciekawym telefonem z takich bardziej poręcznych jest Huawei P10.

Ewentualnie możesz też pomyśleć czy nie poczekać na wysyp telefonów z Snapdragonem 660. Pewnie w ciągu kolejnych miesięcy pojawi się trochę modeli z tym prockiem, które zmieszczą się w budżecie. Już w sumie kilka jest ale to głównie chińczyki typu Oppo czy inne Elephone.

A dostępny od niedawna Xiaomi Mi MIx 2? Ekran 6", ale dzięki wąskim ramkom nie będzie "patelnią". LTE B20, ładne wykonanie, zapas RAM. No i cena mieści się w 2000zł.

MiMix 2 wydaje się dobra opcją, patrząc tylko na parametry można nabrać przekonania, że ten smartfon nie będzie wolny przez lata ale są dwa ale. Po pierwsze mimo świetnego zagospodarowania przestrzeni, smartfon jest dość duży - koniecznie musiałbyś sprawdzić go sobie fizycznie przez zakupem tym bardziej, że Twój wcześniejszy Lenovo miał 5". Dodatkowo, aparat do selfie jest ulokowany na dole, co jest mocno niepraktyczne, o ile jest to istotna dla Ciebie funkcja. Druga sprawa, to jakość aparatów - trochę niska jak na te cenę, dość powiedzieć, że to w zasadzie technologia z MiMix 1. Mniejszą, ciekawą i tańszą alternatywą z udanymi poprzednikami może być Huawei P10 - jeden z lepszych smartfonów "do wszystkiego". Podzespoły słabsze niż w MiMix 2, natomiast lepsze aparaty i wyświetlacz. Dodatkowo, CGG.

Dziękuję za kolejne odpowiedzi.

"Patelnia", ładne określenie. Z czasem zacząłem sobie przypominać, że z poprzedniego telefon (HTC Desire Z) też miałem obawy co do wielkości, jak to niby będzie się trzymać telefon aż 5 calowy. Szybko się przyzwyczaiłem więc już zaczynam się przyzwyczajać do myśli, że 6 cali też moze być ok. Szczególnie, że o tym OnePlus znalazłem wiele mega pozytywnych recenzji jaki to cudowny telefon.

Co do Xiami Mi Mix 2, no trybu kamery przedniej w swoim lenovo skorzystałem kilka razy. Acz dopiero z miesiąc temu dostałem zamówiony w Chinach kij do selfi.

No, ale aparat to jednak dla mnie sprawa mocno drugorzędna.

Cóż, jeśli aktualnie w swoim lenovo na 13 gb pamięci wewnętrznej mam 8 gb wolne, a z 8 GB karty pamięci wolny mam gigabajt, to chyba nawet w podstawowej wersji z 64 GB pamięci wewnętrznej sobie poradzę. Nawet jak dla użytkownika jest tylko 47 gb.

HTC U11 to również smartfon warty uwagi. 

Rewelacyjny aparat, jakość dźwięku, bateria, szybkość działania, wygląd, HTC sense, system bez dodatków, Corning Gorilla Glass 5, ochrona IP67, dobra jakość głośnika rozmów i mikrofonu.

Nie chcę sie wypowiadać jako specjalista, ale telefon jakim jest iphone X raczej nie łapię się w temacie "Smartfon za max 2000 zł"

Tak podrzucę tylko info o promce na LG V30 https://www.oleole.pl/telefony-komorkowe/lg-v30-srebrny.bhtml#opis

Niecałe 2300zł za kodem, topowe parametry. Może to być ciekawa opcja. Promocja ponoć do 20.03

Mi 6 bardzo spoko, choć tutaj dosyc wysoka cena, Xiaomi nie warto z polskiej dystrybucji brać. Z distri EU w proline, sferis lub siglo jest taniej ok 200 zł, a dostajesz też FV 23%, gwarancję 2 lata.

Warto też poczekać na Xiaomi Mi 7, to dopiero będzie potężny smartfon w cenie ok. 2000 zł

Cóż, ja już zdążyłem kupić poleconego mi tutaj OnePlus 5T (a potem będąc utwierdzony tym dzięki licznym recenzjom pełnym zachwytu), i jestem zadowolony. Bardzo fajny telefon, do 6 cali też się błyskawicznie przestawiłem.

Dnia 18.03.2018 o 12:10, Zero92 napisał:

Jeśli chcesz coś prawdziwie nowego, to może iPhone X? : D Nie wspominałeś o nim, jest dość kosztowny, ale nie da się zaprzeczyć temu, że jest to nowy telefon, który z pewnoscią będzie Ci służył przez długi czas - https://ddwloclawek.pl/pl/701_materialy_partnera/28169_.html - tu masz recenzję, warto się też zastanowić nad tą opcją.

Rozumiem, że jesteś gotów mi załatwić nowego iPhone X w cenie 2 tys. złotych?

Zresztą jakoś nie jestem przekonany do jabłuszek. Ich produkty to trochę obiekty kultu religijnego. Patrząc na twarde parametry nie wiedze w tym nic szczególnego.

Poza tym, nie ufam Amerykanom... ja jednak wierze w chińską myśl techniczną. Już poprzedni telefon kupiłem gdy Lenovo jako marka telefonów w Polsce nie istniała. Ten się w to pasuje.

Dnia 18.03.2018 o 12:59, chuck29 napisał:

Tak podrzucę tylko info o promce na LG V30 https://www.oleole.pl/telefony-komorkowe/lg-v30-srebrny.bhtml#opis
Niecałe 2300zł za kodem, topowe parametry. Może to być ciekawa opcja. Promocja ponoć do 20.03

Porównując parametry z tym co już kupiłem widzę różnice na minus: mniej ramu.

11 godzin temu, Loizok napisał:

Na początku wspomniałem, że z sympatią patrzę na chinskie marki, w tym Xiaomi.. Myślałem o tym modelu, ale ma jeden problem: brak LTE B20.

A polecony mi tu szybko i już zakupiony OnePlus 5T też ma 6 GB Ramu.

Gdyby nie to LTE to pewnie bym wolał Xiaomi bo rozmiar był bliższy poprzedniemu telefonowi.

No ale tak, telefon już nowy mam, więc cel tematu zakończony. Dziękuje za sugestie, zwłaszcza xyz.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...