Jump to content
Sign in to follow this  
chlebek1993

Adapter gembird mf-95-01 vs lenovo

Recommended Posts

Witam mam laptopa Lenovo Ideapad 100 z dyskiem SSD 128GB, i drugi laptop Lenovo g50-70 z dyskiem SSHD 500GB. Jako że na tym laptopie (ideapad 100) ten dysk jest za mały wyjąłem 500tkę z tamtego lapka, kupiłem adapter gembird mf-95-01 i wpiąłem się zamiast napędu (SATA). 
na dysku SSD mam WIN7x64+różne gry/programy itd. Na Dysku 500GB mam WIN8x64+gry programy itd. Wpiąłem adapter z dyskiem odpaliłem laptopa wyskoczyły na samym starcie 2 błędy na niebieskim tle (nie bluescreen) następnie zaczął się wczytywać WIN7 zwykle trwa to 10sekund teraz trwało około 10min, uruchomił się do pulpitu wyskoczyła informacja że muszę sformatować Dysk F (informacja a wyskoczyła 6-7 razy jednocześnie) klikając formatuj nie działo się nic, wszedłem w Mój Komputer, patrzę są dyski C i D (partycje dysku SSD 128GB) i dysk F 8GB. Nie mogłem dać na niego prawym ani nic, a po jakimś czasie zniknął. Uruchomiłem ponownie komputer wszedłem w bios patrzę są 2 dyski SSD128GB i drugi 8GB, ustawiłem ten 8GB jako drugi przy bootowaniu a SSD jako pierwszy, zapisałem i laptop nie chciał się uruchomić, kolejny restart laptop się uruchomił do ekranu wczytywania WIN7, wyłączyłem go wyjąłem adapter i uruchomił się normalnie. Teraz za każdym razem gdy adapter mam podłączony to na zmianę albo uruchamia się 10min albo wgl. Oba dyski na 100% dobre. Ktoś wie w czym jest problem? 
Moje stwierdzenie jest takie że komputer nie potrafi się uruchomić bo nie wie który system wczytywać i przez to coś się gryzie, ale czy jest opcja formatowania dysku z poziomu BIOSa lub Ubuntu na pendrive? Napędu nie mam żadnego działającego.... 
Pomoże ktoś to ogarnąć?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...