Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gburek

Nowy komputer do grania 3,5k~`Halp pLx

Polecane posty

Cześć, postanowiłem kupić sobie na raty nowego kompa do grania, mam zamiar na morele.pl zakupić części na raty. I tu pytanie i prośba do doświadczonych ludzi z tego forum, mądrych i wszystkowiedzących, co kupić, jakie części. Kompletnie się na tym nie znam, dlatego tu napisałem. Budżet mój to około 3,5k, nie zależy mu na jakimś turbo kozaku, tylko żebym mógł se pograć w większość topowych gierek bez jakiś szczególnych lagów. Bardzo proszę o pomoc i radę :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Budżet na komputer: 3,5k
  • Części do kupienia: Planuje kupić z morele.pl
  • Czy wliczyć system w cenę: Nie, mam windowsa 10
  • Zastosowanie komputera: Granie przedewszystkim, nie potrzebuje jakiegos trubokozaka, ale zeby mozna bylo normalnie pograc w Wieśka czy BF1
  • Preferowany sklep: Morele.pl
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): Mam Benq 24' zwykły monitor
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Nie
  • Termin zakupu komputera: Koniec lutego/początek marca
  • Dodatkowe uwagi: Pozdrawiam serdecznie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałbym to mniej więcej tak - zestaw z zablokowaną 6-rdzeniową i5 i całkiem solidną obstawą. Do tego raptem GTX 1050 Ti - jeżeli nie planujesz w przewidywalnej przyszłości zakupu nowej karty graficznej, to wypadałoby jednak zapolować na GTX 1060 6GB, ale moim skromnym zdaniem przepłacanie ~500 zł to jednak trochę patologia, a i resztę zestawu trzeba by było odczuwalnie zubożyć. A tak - jak już kiedyś kryptowaluty się posypią i karty będą dostępne w normalnych cenach, to wymienisz 1050 Ti na coś z wyższej półki, a reszta zestawu będzie się nadal prezentować jak najbardziej porządnie.

Pozostaje jeszcze kwestia dysków - zakładając, że 256GB może być niewystarczające, pozostaje albo pomyśleć o wzięciu SSD ~500GB (SX6000 512GB, względnie Iridium Pro 480, choć w sumie nie widzę tu zbyt wielu zalet), albo dołożeniu HDD (np. P300 1TB/2TB/3TB - zależnie od tego, ile pojemności miałby się przydać i na ile elastyczny jest budżet).
@Dirian w innym temacie wspominał, że SX6000 niezbyt go przekonuje, ale prawdę mówiąc w takiej cenie ja nie widzę większych minusów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, webtom napisał:

@Dirian w innym temacie wspominał, że SX6000 niezbyt go przekonuje, ale prawdę mówiąc w takiej cenie ja nie widzę większych minusów.

W swojej cenie jest ok, natomiast w tamtym temacie autor składał "dream PC", a do "dream PC" to ten dysk średnio się nadaje, bo jak na NVMe, to nie powala wydajnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...