Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zorgan

PC za około 6-6,5k

Polecane posty

Cześć wam, kolega szuka PC do około 6,5k żeby kupić coś raz a porządnie na kilka lat. Jego jedyne zastosowanie to mają być gry. Dodam że jest on fanatykiem gier od Paradoxu. Europka, Crusader czy HoI. Na oku ma ten piec https://www.morele.net/komputer-morele-kaby-g5770-16-gb-ram-512-gb-ssd-4-tb-hdd-1529840/. Jak macie jakieś lepsze konfiguracje to chętnie mu podeślę. Sam mu poleciłem się wstrzymać z miesiąc, żeby może ceny grafik spadły. No i nowa generacja procków intela ma wyjść, albo już wyszła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale pomysł zakupu GTX 1070 do gier niewiele ładniejszych od sapera jakoś średnio mi się widzi*... Podobnie jak inwestowanie w poprzednią generację Intela (uboższą od obecnej o 2 rdzenie), tak przepotężną przestrzeń dyskową, czy dość budżetowy zasilacz (nie żeby był zły, ale w takim budżecie wypadałoby wziąć coś z wyraźnie wyższej półki).

Wypełnij ankietę, to postaramy się coś poskładać.

*Jeżeli kolega nie planuje w najbliższym czasie grać w bardziej wymagające tytuły, to proponowałbym ograniczyć się do GTX 1050 (Ti) i o ewentualnym upgradzie pomyśleć, jak karty powrócą do normalnej wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Budżet na komputer: 6500 złotych
  • Części do kupienia: Cała skrzynka

  • Czy wliczyć system w cenę: Nie

  • Zastosowanie komputera: Gry

  • Preferowany sklep: Nie ma (chyba)

  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): b/d

  • Czy sprzęt będzie podkręcany: wątpie

  • Termin zakupu komputera: jak najszybciej, ale jeśli będzie warto to się wstrzyma

  • Dodatkowe uwagi: Znaczy kolega gra głównie w gry paradoxu które wymagają procesora głównie, ale to nie znaczy że nie lubi zagrać sobie w jakieś RPG albo inne shootery, jest fanem BF1 też więc chce kupić ten sprzęt już przyszłościowo na przyszłe premiery choćby niedawne kingdom come. A że go stać to woli raz wydać dużo i potem nie wydawać.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zorgan napisał:
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): b/d

Dobrze by było się dowiedzieć, do czego zestaw będzie podłączony - nowe karty nie wypluwają sygnału analogowego. Póki co zakładam, że monitor jest standardowy: złącze cyfrowe i rozdzielczość FullHD.

Zestaw bez karty widziałbym jakoś tak - jeżeli chodzi o samą grafikę, to patrząc na ofertę morelową, wziąłbym Asusa GTX 1050 Ti z x-koma (w morelach w podobnej cenie występuje Palit z biedo-chłodzeniem). Pewnie, budżet mniej więcej powinien pozwolić zmieścić jakiegoś absurdalnie wycenionego GTX 1070, ale IMHO takie przepłacanie nie ma żadnego sensu.

Jeżeli podkręcanie byłoby brane pod uwagę, to procesor do podmiany na i5-8600K/i7-8700K, cooler na Macho, a płyta główna na np. Z370 Extreme4.
Ewentualnie można też pomyśleć o dopłacie do jakiejś bardziej wypasionej obudowy - np. X70T, jakiegoś wariantu P400, Enthoo Pro, ..., ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem, wziął pierwszego lepszego gotowca z Morele. Chce 1070, żeby długo nie musieć przy tym komputerze grzebać więc, jeśli uważa że warto mu tyle hajsu wyrzucić no to cóż. To jego decyzja. Ja chętnie zobaczyłbym coś złożonego przez was, bo tak mi się wydaje że te gotowce z morele też są przedrożone

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamówienie tego gotowca jednak dojdzie do skutku, to byłbym ciekaw, kiedy dojdzie i z jaką dokładnie kartą - na ten moment w morelach są dostępne trzy GTX 1070 (dwa małe potworki za 2.6-2.7k zł i MSI Gaming X za 3.3k zł), więc trochę mnie zastanawia, czy oni trzymają Gigabyte'y G1 do tych gotowców, czy przy realizacji zamówienia improwizują.

14 minut temu, zorgan napisał:

Ja chętnie zobaczyłbym coś złożonego przez was, bo tak mi się wydaje że te gotowce z morele też są przedrożone

Wielce przedrożone nie są, choć brakuje części dość istotnych informacji (dokładne parametry RAMu, model SSD (!), model(e) HDD), więc ciężko dokładnie powiedzieć, czy i o ile.
W każdym razie podmieniając w mojej propozycji podzespoły na wariant pod OC (klik), z jednej strony zostaje "raptem" 2.5k zł na kartę, no i mamy 2-krotnie mniejszą pojemność HDD, ale z drugiej strony procesor będzie nieco szybszy (i ze względu na lepszy cooler można by go potencjalnie wyżej wykręcić), płyta główna jest półkę wyżej, zasilacz ze trzy półki, no i w przypadku RAMu/SSD nie ma wątpliwości, że są ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...