Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dzikipytonzlasudeszczowego

Laptop dla rodziców, 2000-2500, z systemem

Polecane posty

Jak w temacie.

Trzy wątki niżej widziałem https://www.morele.net/laptop-lenovo-v110-15isk-80tl017vpb-8-gb-ram-256-gb-ssd-windows-10-home-pl-1524845/ , który ma całkiem fajną opcję, gdzie im więcej weźmiemy pamięci, tym jest taniej - to są SDD innych firm i więcej znaczy wolniej?

W każdym razie - FHD i i5 to nie jest standard? I chwalą się skylake'ami? Świat laptopów się zatrzymał czy ja się kompletnie nie znam?

Konkrety:
- dysk SDD 256 GB (bez HDD),
- system na pokładzie,
- do czynności typowych dla starych ludzi (onet i płacenie rachunków) i gier typu bejeweled, mahjong, pasjans,
- mile widziane NOWE technologie, nie chcę inwestować w zabytki (nie licząc rodziców),
- matryca oczywiście mat, wielkość im większe, tym lepsza (w końcu ledwo już widzą); przydałoby się też FHD?

Jak lepiej czekać, by spełnić co wyżej, bo nowe płyty, procki itd., to mnie się nie śpieszy, choć rodzice już pewnie liczą każdą minutę.

Z góry dzięki za pomoc, jestem przerażony specyfikacjami tych laptopów, mój 5 letni blaszak przy nich to demon wydajności.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2018 o 11:16, dzikipytonzlasudeszczowego napisał:

Z góry dzięki za pomoc, jestem przerażony specyfikacjami tych laptopów, mój 5 letni blaszak przy nich to demon wydajności.

No i niestety taka jest prawda, że 5-letni PC z choćby średnio wysokiej półki będzie wydajniejszy niż nowy laptop za 2500 złotych ;) Także może rodzice w ogóle nie potrzebują laptopa i wystarczy im jakaś niewielka stacjonarka z dużym monitorem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ich stanowisko pracy to stół w jadalni, z laptopa korzystają raz w miesiącu, gdy trzeba odebrać mejla lub właśnie opłacić rachunki. Nie ma sensu "budować" czegoś na stałe.
Z tym rozmiarem ekranu żartowałem, zwykła 15 im raczej wystarczy; próbuję ich przekonać do netfliksa, więc zapewne podepnę też ekran pod TV.

Teraz też korzystają z laptopa i są na tyle cierpliwi, że czekają, aż im się odpali przeglądarka i każda kolejna strona, co trwa czasem parę minut... Chcę im tego oszczędzić, no ale jak spojrzałem za co płacę... to jakaś kpina. No cóż, ale może znajdzie się coś ciekawego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro nie stacjonarka to ten Lenovo będzie spoko wyborem. Możesz brać.

 

Jeśli będziesz zamawiał w morelach to możesz sobie dorzucić bezprzewodową myszkę i podkładkę po złotówce za sztukę
Myszka -> https://www.morele.net/mysz-everest-sm-443-975586/
Podkładka -> https://www.morele.net/podkladka-a4-tech-xgame-x7-200mp-406995/
W przypadku obu powyższych przedmiotów w polu "kod promocyjny" wpisz
59MX1KP0OH
I naciśnij obok "wyślij". Wtedy cena obu przedmiotów zmieni się na 1 złotych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...