Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

woody18

Gry mi klatkuja choc nie powinny

Polecane posty

Taktowania procesora nie powinny tak skakać, a że temperatura przy obciążeniu karty (klik) nie zachwyca, to spodziewam się, że w przypadku obciążenia CPU jest jeszcze wyższa i procesor throttluje. Żeby to potwierdzić, albo spróbuj skonfigurować OCCT tak, żeby monitorował także temperaturę CPU, albo sprawdź ją (może być w trakcie tego samego testu) innym programem, np. HWMonitorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, webtom napisał:

Taktowania procesora nie powinny tak skakać, a że temperatura przy obciążeniu karty (klik) nie zachwyca, to spodziewam się, że w przypadku obciążenia CPU jest jeszcze wyższa i procesor throttluje. Żeby to potwierdzić, albo spróbuj skonfigurować OCCT tak, żeby monitorował także temperaturę CPU, albo sprawdź ją (może być w trakcie tego samego testu) innym programem, np. HWMonitorem.

https://imgur.com/a/KtYln

Karte chyba mozna wykluczyc bo gdyby tak bylo to by na tescie chyba spadly fpsy a tam byly rowne bo jak np odpale gre dying light to tam mam fpsy na poziomie 15-16 gdzie wczesniej tyle nie mialem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, webtom napisał:

107°C z jakiegoś czujnika wygląda bardzo kiepsko - jeżeli ten spadek wydajności był nagły (a nie stopniowy), to proponowałbym zacząć od sprawdzenia, czy cooler na procesorze się nie obluzował.

kiedyś miałem ponad 110*C i nie było takich problemow no mam tak z dying light raz odpalę i od razu spadki fpsow a za drugim razem to tak ze gram 10 min i dopiero spadek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał, że spadek napięcia to raczej skutek przegrzewającego się procesora (płyta ogranicza wydajność i wydzielanie ciepła obniżając napięcie i taktowanie, mówiąc krótko - throttling)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...