Jump to content
Sign in to follow this  
raaistlin

PC do tworzenia muzyki

Recommended Posts

Brat poprosił mnie o stworzenie zestawu do tworzenia muzyki. Komputer stacjonarny, z tego co się orientuję, to procesor musi być "krowa", bo te wszystkie programy głównie na tym się opierają. Kartę graficzną (chyba?) można olać, bo na komputerze nie będzie grane. Ewentualnie dorzucić jakąś skromną, co by wideo się dobrze odtwarzało. Jeżeli jestem w błędzie, to proszę o wyprowadzenie :) Zestaw bez karty dźwiękowej, bo to on już sam sobie ogarnie. No i fajnie, jakby postawić na ciche chłodzenie, choć wodne chyba odpada ze względu na cenę.

Budżet: nieokreślony, więc fajnie jakby ktoś pomógł mi stworzyć zestawik powiedzmy do 3,5k PLN i do 5K PLN? 

To jeszcze kwestia tego czy te programy bardziej nastawione są na wielowątkowość w przypadku CPU, czy jednak bardziej zadowala je pojedynczy silny rdzeń.

Kiedy ten zestaw będzie kupowany?

Jaki jest monitor?

Podkręcanie procesora w planach?

Jakie pojemności dyskowe potrzebne?

Będzie kupowany w przeciągu 1-2 miesięcy najpewniej, niekoniecznie w Polsce, dlatego chciałbym po prostu poglądowy zestaw, żeby porównać ceny (w grę wchodzi Polska i Szwajcaria, choć podejrzewam, że u nas taniej).

Monitora jeszcze nie ma, ale docelowo pewnie będą ze dwa Full HD do wygodnej pracy na wielu oknach (ale nie wliczają się do ceny zestawu).

Podkręcanie procesora nie jest w planach, jako iż przyszły właściciel jest w tych sprawach laikiem.

Pojemność dyskowa powiedzmy 2 TB HDD i do tego jakieś SSD pod system. 

Edited by raaistlin

Coś takiego:

https://www.morele.net/inventory/info/3decd822/

6-rdzeniowy i7 + chłodzenie, 16 GB szybkiego RAM-u, SSD 256 GB NVMe, twardziel 2TB, wyciszona buda, cichy zasilacz.

Wydając więcej kasy można wziąć więcej RAM-u czy też dołożyć do większego SSD, ale to już kwestia potrzeb. Karta graficzna zintegrowana powinna w zupełności wystarczyć.

Ewentualnie można pomyśleć o zestawie na Ryzen 7 1700X, wtedy zyskujemy dwa rdzenie i więcej wątków, ale wówczas trzeba będzie dokupić kartę graficzną, bo Ryzeny integry nie posiadają. No i w sumie nie jestem przekonany, czy przy tych zastosowaniach Ryzen spisywałby się faktycznie lepiej, by uzasadniało to dopłatę.