Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Satraez

Zestaw PC do 4000

Polecane posty

Witam!

Proszę o doradzenie w złożeniu kompa, zasadniczo przeznaczonego do gier.

  • Budżet na komputer: 4000zł
  • Części do kupienia: komplet
  • Czy wliczyć system w cenę: Nie
  • Zastosowanie komputera: Gry
  • Preferowany sklep: x-kom lub morele
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza):  planowany ten
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Nie
  • Termin zakupu komputera: Przyszły tydzień/następny
  • Dodatkowe uwagi: W sumie brak

Myślałem nad takim zestawem: wybaczcie że zdjęcie ale x-kom nie bardzo pozwala na udostępnianie koszyka:

Ps. poprzedni temat został usunięty bez jakiekolwiek informacji, więc zakładam ponownie.

 

Z góry dzięki

kom.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni temat zdublowałeś (pewnie przypadkowo) i jeden z nich został ukryty, ale chyba również przypadkowo inny moderator ten właściwy też ukrył. To tak gwoli wyjaśnienia ;)

Co do zestawu - wygląda ok, ale rozumiem, że zdajesz sobie sprawę, że obecnie karty graficzne są bardzo drogie (przez kopaczy kryptowalut, którzy wszystko wykupili) i przepłacasz za tego GTX 1060 jakieś ~ 500 zł?

I płytę można wziąć ASrock Z370 Pro 4 - tańsza a na pewno nie gorsza.

btw. dysk 256 GB wystarczy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dirian napisał:

Poprzedni temat zdublowałeś (pewnie przypadkowo) i jeden z nich został ukryty, ale chyba również przypadkowo inny moderator ten właściwy też ukrył. To tak gwoli wyjaśnienia ;)

Mea culpa :icon_redface:

Tak swoją drogą, obecnie trwa Asusowy cashback (klik) - jeżeli tli się w Tobie choć szczątkowe zainteresowanie OC, to nie zaszkodzi rozważyć, choć tak na dobrą sprawę dopłaty mogłyby być trochę większe...

A jeżeli chodzi o zestaw, to przyczepiłbym się do RAMu - 2x4GB wyglądają mi dość średnio, zważywszy że powoli 8GB może przestać wystarczać. W wariancie "na bogato" możesz rozważyć dopłatę do 2x8GB w zauważalnie ciekawszej wycenie, w wariancie budżetowym - tańszą, pojedynczą kostkę 8GB (coby w przyszłości dołożyć drugą i nie zapychać jeszcze wszystkich slotów) o nieco gorszych parametrach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że karty graficzne są w horendalnych cenach - ale, że tak się wyrażę, nie ode mnie zależy kiedy złożony zostanie komp. A są jakieś karty, które są wydajnościowo okej i równie cenowo są też okej? (bo raczej w najbliższym czasie karty nie stanieją niestety -_-). Co do dysku, chciałem później dorzucić 1TB twardziela zwykłego, tyle, że grafika zeżarła budżet. Co ciekawe, prawie całość jest wzięta z konfiguratora ostatniego, gdzie cena grafiki była mniejsza o kilka stów.

Co do OC - chętnie, gdyby to był komputer dla mnie - wtedy bym miał czas i chęci żeby się bawić, a tak wiszę przysługę i nie zamierzam się przejmować.

PS. A co do poprzednich tematów, to nie ma czym się przejmować, pomyłka ludzka rzecz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to można zjechać do GTX 1050 Ti, która jeszcze tak fatalnie wyceniona nie jest - https://www.x-kom.pl/p/331742-karta-graficzna-nvidia-asus-geforce-gtx-1050-ti-phoenix-4gb-gddr5.html (gdzieś o ~ 150 zł za droga), ale to spory spadek wydajności. Więc jeżeli wymiana karty za powiedzmy ~ rok nie wchodzi w grę, no to nie wiem czy to dobry pomysł. Ale jakby wchodzila, to jest to w sumie sensowne rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, choć i tak dużo mniejsza, niż różnica w cenie (klik).

12 godzin temu, Bozo71 napisał:

RAM w tym roku chyba nie stanieje.

Mam wrażenie, że obecnie i tak jest nieco taniej, niż było przez jakiś czas (obecnie w morelach kostka 8GB 2400/CL15 to ~340 zł, a bywało z 10% drożej), choć pewnie zaraz pojawi się jakiś nowy iPhone Galaxy OnePlus15 i zaburzy ten pozytywny trend...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, na razie jestem w fazie rozmów, ale pewnie zakończy się na tym, że wezmę Geforce 1050 Ti za za różnicę w kasie wezmę ramu 16GB i twardziela.

 

EDIT:

Okej, czyli budowa kończy się 1050 TI, 16GB RAMu i dodatkowym twardzielem. Serdeczne dzięki wszystkim za pomoc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...