Jump to content
KrzychuuuPe

Komputer od nowa za 6500 złotych bez karty graficznej + 1500 złotych na 2 monitory

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim!

Chciałbym złożyć nowy komputer, który oprócz grania i normalnego użytkowania posłużyłby jeszcze do streamowania. Mój obecny komputer to jest maszynka, która ma już 8 lat, a już w dniu zakupu nie była czymś wydajnym, a laptop, jak to laptop, do gier nie jest.

• Budżet na komputer: 6500 złotych + 1500 na 2 monitory
  • Części do kupienia: cała skrzynka bez karty graficznej (czekam na kwiecień lub na jakiekolwiek obniżenie ceny, obecnie gtx 750)
  • Czy wliczyć system w cenę: Tak
  • Zastosowanie komputera: gry, streaming, normalne użytkowanie
  • Preferowany sklep: morele, x-kom, esc
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): obecnie nie posiadam, dlatego też chciałbym poprosić o poradę
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: niekoniecznie przeze mnie, ale być może komuś bym powierzył to zadanie
  • Termin zakupu komputera: najlepiej jak najszybciej
  • Dodatkowe uwagi: pomocy! :D

Dzięki za pomoc, wierzę, że coś razem sklecimy :P

18 godzin temu, KrzychuuuPe napisał:

a laptop, jak to laptop, do gier nie jest

Mój laptop w grach radzi sobie całkiem dobrze i pewnie niejeden inny laptop poczułby się obrażony :P

Ale wracając do tematu, proponuję coś takiego:

https://www.morele.net/inventory/info/417e1a6b/

6-rdzeniowy procek, chłodzenie, porządna płyta główna, solidna obudowa, dysk 2TB na dane, SSD 480 GB na system i najczęściej używane gry / programy, świetny zasilacz, 16 GB szybkiej pamięci no i Windows. Więcej w sumie nie ma sensu wydawać.

Co do monitorów - w jakie gry głównie grywasz?

• Upvote 1

Wow, wygląda to naprawdę zacnie.

Mam jednak pytania -

1. po co mi trzy dyski? Rozumiem, że ten Dysk Seagate BarraCuda 1TB to przez pomyłkę?

2. Czy dałoby się dać jakąś przewiewniejszą obudowę, czy ta jest już wystarczająca?

Odpowiadając na pytanie - wszelkiej maści rpg, action rpg, no w tę mańkę to pewne, np. mam do ogrania Wiedźmina 3. Z zaległości mam DOOMa oraz Cień Wojny. Bardzo przymierzam się do nowego Metro: Exodusa, a co za tym idzie, chciałbym wrócić do poprzednich części. Z premier w tym roku chciałbym także ograć Darksiders 3, Remaster Soulsów czy Rune: Ragnarok, na pewno spojrzę na Far Cry 5. na  Z gier online to gram w Rainbow Six: Siege. Ogólnie no różne, różniaste gry :P co mi się spodoba. Pewno też bym spojrzał na tytuły, w które grałem w okienku na niskich ustawieniach (oczywiście po zdobyciu lepszej karty).

Aha, chodziło mi bardziej o to, że mój laptop nie jest do gier, nie bijcie :P

No i dziękuję ogromnie za pomoc.

1. Tak, dałem z początku dysk 1TB, ale stwierdziłem, że skoro 2TB niewiele droższy, to wrzuciłem 2TB i tego 1TB nie wywaliłem :P

2. Jest ok, alternatywnie Aquarius powinien wypadać nieco lepiej jak zależy ci na maksymalnej przewiewności - https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-aquarius-x70t-pure-black-976893/ 

Co do monitora - jeżeli nie przeszkadzają ci takie sobie kąty widzenia, to wziąłbym https://www.morele.net/monitor-iiyama-g-master-black-hawk-g2530hsu-977447/ - to co prawda matryca TN, ale ma zaskakująco dobre odwzorowanie kolorów, no i 75 Hz odświeżania.