Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

vAHeR

Komunikaty błędu podczas grania w wymagające gry

Polecane posty

Witam serdecznie,


 

Wiem, że tytuł wydaje się pasować bardziej do kategorii software niż hardware, lecz problem który mam raczej dotyczy sprzętu. Jakiś czas temu, sformatowałem kompa, i niestety problemy w identycznej postaci ciągle się pojawiają.

 

Specyfikacja kompa:

Dysk Seagate 1TB 3,5" SATAIII, 7200RPM, 64MB cache 

Pamięć Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 Unbuffered NON-ECC 1.5V 

Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W

Obudowa Zalman Z3 PLUS

System operacyjny Microsoft Windows 8.1 PL 64-bit

Karta graficzna Gigabyte Radeon R9 280 OC 3GB (384Bit) DVI HDMI DP

Procesor Intel Core i5-4590, 3.3GHz, 6MB, BOX 

 

Problem mam taki: Otóż od pewnego czasu podczas grania w różne gry, po jakimś czasie wyskakuje komunikat  błędu i gra się wyłącza. Komunikaty są przeróżne, nie zauważyłem żadnego podobieństwa między nimi ( folder, w którym je zapisywałem "straciłem" ( zapomniałem wrzucić na dysk ^^) podczas formatu). Z pamięci wyglądało to np: podczas grania w Overwatch gra się wyłącza, wyskakuje komunikat o błędzie oraz prośba o opisanie do pomocy technicznej Bizzarda, a w Tales of Berseria badź Ruiner, wyskakiwała informacja o błędzie biblioteki.

Mam wrażenie, że jest to spowodowane którymś z komponentów, ponieważ szybkość wyskoczenia błędu jest tym wyższa, gdy jakość grafiki w danej grze jest ustawiona na wyższe detale np: W Overwatchu na medium mogę zagrać gdzieś 3 lub 4 mecze, a na high jedynie 1,5 ( zawsze wtedy podczas drugiego wyskakuje błąd). Poniżej umieszczam przykładowy błąd z Abzu oraz screen z HW Monitor chwilę po błędzie w Overwatch. ( jakoś po 15 minucie rozgrywki).

Sprawdzałem dysk HD Tune, podczas powolnego skanu nie wykazało żadnych bad sectorów, zaktualizowałem sterowniki karty graficznej, zrobiłem format dysku i systemu, a błędy w dalszym ciągu wyskakują. Komputer jest nie jest zakurzony, ale przyznaje, że (niestety )  jakiś czas temu ( nie pamiętam czy przed pojawieniem się tych problemów, czy już po) starałem się go „delikatnie” odkurzyć odkurzaczem. Robiłem też stress testy dla procka i karty, i tylko raz miałem problem- Najbardziej wymagający test w demonstracyjnej wersji 3D mark został przerwany, przy niższych detalach test został zakończony bez problemów. 

Czy macie pomysł, co może być odpowiedzialne za te problemy?

Za wszelką pomoc z góry Dzięki 
Spoiler

Abzu Error.pngHW Monitor po Overwatch.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ostatnio zasugerował, aby sprawdzić ram w kompie. Zrobiłem test programem Memtest86, i wyniki nie wyglądają dobrze. Na kilka przeprowadzonych testów, każdy został zakończony przed czasem z powodu dużej ilości błędów. 

W tej sytuacji co powinienem zrobić? Wyczyścić styki, kupić nowe kości RAM, czy jeszcze coś innego?

Ram Test 1.pdf

Ram Test 2.pdf

Ram Test 3.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...