Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pawcio334

Czysty Win 10 na laptopie

Polecane posty

Moja dziewczyna kupiła sobie jakoś w okolicach lipca laptopa Lenovo (nie pamiętam jaki model, ale to nie jest istotne) z preinstalowanym Windowsem 10. Automatyczne aktualizacje nie chcą się instalować, bo za każdym razem je przerywa w okolicach 60% i wyskakuje komunikat o przywracaniu stanu sprzed instalacji aktualizacji. To niby nie jest jakiś wielki problem, bo u siebie miałem tak samo na PC i wystarczyło poczekać jakiś czas aż wyszła nowsza wersja aktualizacji, po czym zrobiłem format i od razu zainstalowałem najnowsze aktualizacje. Problem zniknął i od bardzo dawna nie występowały u mnie żadne problemy. Na laptopie dziewczyny też mam zamiar to zrobić, ale jest jedno "ale..." czy instalacja czystego Windowsa z mojej prywatnej i oryginalnej płyty z systemem na laptopie, gdzie domyślnie był już Windows zainstalowany nie będzie robił problemu? Niby Win10 dopasowuje się do konta, a nie do sprzętu, więc zakładam że problemu nie będzie, jednak wolę się upewnić. Internet w tych sprawach odnosi się jedynie do instalacji Win10 na sprzęcie, gdzie była instalowana "siódemka" lub "ósemka". Nie chciałbym żeby po formacie z oryginalnej płyty nagle chciał od nas kod weryfikacyjny, który jest już przypisany do mojego PC. Dodam, że na jej laptopie nie można użyć opcji przywróceniu systemu do wartości domyślnych, bo z jakiegoś powodu one także nie działają, a nigdy nie był robiony backup, więc ta opcja też odpada.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało możesz instalować. Gdy instalator poprosi cię o kod kliknij "Pomiń", a Windows automatycznie się aktywuje ponieważ do sprzętu jest już przypisana cyfrowa licencja. Najnowszą kompilację systemu można legalnie i nieodpłatnie pobrać ze strony Microsoft.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...