Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

d_j_siwy

Rozwiązany: Problem z Windowsem po zmianie procesora

Polecane posty

Witajcie 

Po zmianie mojego i3 na i5 system nie uruchomił się a komputer się restartuje. Poczytałem trochę i okazało się, że między restartami pojawia się blue screen i można go odczytać. Pytanie czy da się reanimować ten system czy nic się nie da zrobić? (Screen poniżej)

 

Spoiler

IMG_20180119_180023-1280x720.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak za każdym razem ten sam ciąg - przed chwilą wymusiłem bluescreena i sprawdziłem. W sumie zależy mi na tamtym systemie tylko dlatego że około 200 GB gier mam zainstalowanych a nie chcę ich znowu pobierać bo mój net jest tak kaszaniasty, że potrwa to całą wieczność, w dodatku połowa z nich nie ma synchronizacji i save-y pójdą do piachu bo przeniesienie ich na nową windę nic nie daje - gra ich nie widzi a serio nie chce mi się od początku zaczynać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem częściowo rozwiązany - problemem okazał się kontroler sata który po zmianie procesora przestawił się na AHCI z IDE przestawienie w biosie spowodowało że system ruszył w związku z czym proszę teraz o następującą pomoc:

Jak przestawić w tym systemie żeby startował z AHCI zamiast IDE bo nie chcę za każdym razem przestawiać tego w biosie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezupełnie bo tu jest 7 zainstalowane ale już sobie poradziłem 

Dla potomnych

Wszedłem w bios ustawiłem IDE żeby system odpalił wszedłem w regedit a potem odnalazłem linię

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\msahci i na wpisie "start" dokonujemy modyfikacji z cyfry która tam jest na 0 i zapisujemy

W biosie ustawiam AHCI i odpalamy system który już ruszy bo automatycznie się zainstalują sterowniki od AHCI

Tyle problemu z powodu głupiego kontrolera SATA - pomogli koledzy z forum ele***da (nie wiem czy mogę nazwę konkurencji podawać :biggrin:) i teraz mogęw spokoju pograć w niedokończone gry UFFF

Tyle w tym temacie - można zamknąć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...