Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mystic8

Telefon za około 500 zł

Polecane posty

Witajcie :)

Jakiś czas temu (prawie 4 lata temu) zakupiłem sobie pierwszego smartfona jakim jest Xperia L. Telefon działa i spisuje się bardzo dobrze do tej pory jednakże nie nadaje się zbytnio do grania. Chciałbym odpalić kilka bardziej wymagających gier, zachowując jednak rozsądne wymiary (nie przepadam za klockami wielkości niemal tabletu, których nie da się schować do kieszeni).

Przeglądając internet trafiłem na kilka ciekawych propozycji (3GB RAM i 32GB dysk powinny być zachowane):

- Xiaomi Redmi 4X

- Xiaomi Redmi Note 4X

 

Są to 2 najbardziej interesujące mnie modele. Obawiam się jednak, że przesiadka z 4,3" na 5,5" może być zbyt niekomfortowa. 4X wydaje się sensowny (5"), ale chciałbym zapytać jakie macie wrażenia z ich użytkowania? Czy 4X da radę przy bardziej wymagających tytułach (chciałbym pograć w jakieś MMO np Granblue Fantasy w płynnej ilości klatek)? Wiem, że 4X ma irytującą jedynie białą diodę powiadomień i brak podświetlenia dolnego panelu. Ewentualnie może polecicie mi coś innego wartego uwagi? Do tej pory zawsze ufałem Sony (t610, K810i, Xperia L) i zawsze byłem zadowolony.

 

pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi Note 4X jest bardziej wydajny niż Redmi 4X. Tak więc gry będą chodzić bardziej płynnie właśnie na Note, ale w tym modelu raczej możesz zapomnieć o LTE w paśmie 800 MHz, czyli w standardzie B20. Tak więc jeśli często jesteś z dala od domowego WiFi, a chcesz mieć szybkie łącze LTE w większej odległości od nadajników, to rozejrzyj się za czymś innym.

Natomiast Xiaomi Redmi 4X kupowany w Polsce, często ma wsparcie dla łączności LTE 800 MHz, ale też nie jest to regułą. Tak więc zwróć uwagę na ten aspekt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdzałem i mam zamiar nabyć wersję international, która wspiera to pasmo. Jednakże główny problem to rozmiar. Dla mnie note 4 jest za duży. Telefon powinno się obsługiwać 1 ręką i powinien się mieścić do kieszeni bez problemu. Z tego, co widziałem to różnice w wydajności nie są duże, ponieważ note 4 mimo lepszego gpu i cpu ma do obsłużenia większy ekran o większej rozdzielczości przykład: (https://www.youtube.com/watch?v=Oy8T_tceg3E)

Najchętniej wziąłbym coś o mocy note 4, ale wielkości max 5". Jakieś ewentualne propozycje? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie około 500 zł, to musisz szukać tylko wśród innych "chińczyków". Słyszałem jednak, że Xiaomi są niepokonane jeśli chodzi o jakość wykonania, spasowania elementów i brak "wystających krawędzi". Inne telefony z chin już takie nie są, a przynajmniej nie zawsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn napisałem ok 500 bo na allegro 4x kosztuje ok 530, a note 4 630 zł i tyle jeszcze mogę dać, ale boję się o baterię (podobno ciężko wymienić, a jednak po 2-3 latach jej wydajność spadnie) oraz właśnie tak duże wymiary jak ma note 4 są bardzo niepraktyczne do noszenia (chociaż szkoda, że 4x nie ma kolorowej diody powiadomień).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Niewymienna bateria to zmora dominująca wśród wszystkich obecnie sprzedawanych telefonów. Przez niewymienne baterie producenci komórek zmuszają nas do wymiany smartfonów co rok albo co 2 lata. Tak firmy napędzają prosperity na swoje gadżety. Podobno w USA od 2019 roku mają wprowadzić przepis, który te praktyki ukróci. Póki co, nie ma większego wyboru i na niewymienne baterie jesteśmy po prostu skazani.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz mi o wymiarach tego note 4? Czy miałeś doświadczenia z noszeniem np w kieszeni takich telefonów? Czy da się je obsługiwać 1 ręką? Planuję zakupić futerał z klapką odchylaną w dół dla ochrony ekranu (sprawdzone na mojej Xperii L). Moje 4,3 cala kontra 5,5 to jednak ogromna różnica i boję się, że będzie to nieporęczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie posiadam komórkę o przekątnej ekranu 5,2" i jakoś mi się ona mieści w kieszeni, ale tylko w tylnej, w spodniach. Natomiast, co do obsługi telefonu jedną ręką, to Xiaomi mają w dostępnych opcjach, tryb ułatwiający taką właśnie pracę ze smartfonem. Jest on przewidziany zarówno dla osób prawo, jak i leworęcznych. Pomniejsza on ekran, na którym są zawarte ikony, a ranty górny i boczny są wtedy wygaszone. Dzięki temu sięgamy kciukiem w każde miejsce wyświetlanego ekranu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzę jutro do sklepu i sprawdzę jak leżą w dłoni oba modele. Jeżeli 5,2 mieści się z taką trudnością, to wersja 5,5 może mieć większy problem, a chcę dołożyć do niego futerał otwierany pionowo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe przesadzajmy  Mam Huawei P9 Lite 5,2" i spokojnie do każdej kieszeni wchodzi (wymiary 146,80 x 72,60). Problemów z użytkowaniem również nie ma, pisanie SMS bez problemów, przy przeglądaniu neta jeśli chce się kliknąć w lewy górny róg to jednak trzeba rączkę przesunąć albo pomóc sobie drugą. No ale jest też obecny w Xiaomi tryb jednej ręki, co rozwiązuje niejako problem.

4X do dłuższego grania raczej się nie nadaje, kiepski procek, urządzenie lubi się zagrzać. Note 4 znacznie lepiej sobie radzi w tej kwestii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba leżą bardzo dobrze w dłoni, a wykonanie naprawdę może pozytywnie zszokować biorąc pod uwagę cenę. Różnica fizyczna między 4X a Note 4 (oprócz rzecz jasna rozmiaru) jest taka, że 4X ma zaoblone krawędzie, przez co dużo przyjemniej leży w dłoni, ale, zdaniem niektórych użytkowników, lubi się z tego powodu wyślizgnąć. Note 4 jest bardziej zaostrzony, za to smuklejszy (ta sama bateria na "większej" przestrzeni), bynajmniej jednak nie siermiężny czy za duży. 

Jeżeli chodzi o podzespoły, Note 4, jak trafnie zauważył DaleCooper, ma odpowiedniejszego procka do gier, który nie nagrzewa się tak jak Snap w 4X. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...