Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

strus93

Warto dopłacić do X? A może PS4 PRO?

Polecane posty

Zastanawiam się nad zakupem swojej pierwszej konsoli. W normalnych warunkach kupiłbym kartę graficzną do swojego PC'ta, ale ceny są teraz strasznie wygórowane, nie mówiąc nic o ich dostępności.

Interesowałby mnie zakup xbox one X ze względu na bebechy oraz wsteczną kompatybilność jaką oferuje konsola microsoftu, lecz jest ona droższa o około 800zł od wersji S. Warto dopłacić taką kwotę, jeżeli nie posiadam oraz nie zamierzam zaopatrzyć się w telewizor 4k (chcę podpiąć konsolę do monitora)? Kuszą mnie krótsze czasy ładowania oraz 60fps'ow w niektórych tytułach, jednak nie ma się co oszukiwać - są to bardzo chwiejne klatki, a i tak większość gier będzie działać na 30. PS4 Pro jest tańsze od X o około 400zł. Nie ma on co prawda wstecznej kompatybilności, na którą się tak nastawiłem, lecz nadrabia to bardzo dobrą biblioteką gier na wyłączność.

Warto dopłacić do wersji ze znaczkiem X? A może lepiej zaopatrzyć się w PS4 Pro? A może kupić wersje S xboxa, skoro tak bardzo interesuje mnie możliwość zagrania w starsze tytuły? Co o tym sądzicie? Przesiadł się ktoś z S na X i widzi dużą różnicę?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu koniecznie chcesz wersję ulepszoną? Ja zamieniłem zwykłe PS4 na Pro i gry w których różnicę widać bez porównania side by side można policzyć na palcach jednej ręki.
Loadingi tak czy tak są krótkie.

Porównaj bibliotekę gier w które chcesz zagrać i kup wersję Slim konsoli która ma ich więcej. Poza tym Xbox One ma raptem garstkę exclusive'ów, taniej będzie kupić X360 i na nim nadrobić starsze tytuły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że mocniejsza konsola posłuży mi dłużej. Dzięki wstecznej kompatybilności będę mógł ograć starsze gry, których nie miałem okazji jeszcze przejść, jednocześnie cieszyć się nową generacją. Myślałem nad zakupem PS4, ale okazało się, że nie ma na tę generację pierwszych części m.in. InFamous oraz God of War. Chociaż patrząc na ceny mogę dostać PS4 Slim i PS3 w cenie xboxa one X. To mam teraz zagwozdkę. Obiło mi się o uszy, że na PS4 można ograć niektóre gry z PS3, ale usługa ta jest płatna. Mógłbyś rozwinąć moje wątpliwości w tym temacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsole nie są pod tym względem jak PC - nie służą dłużej kiedy są mocniejsze, zawsze do końca generacji.
W gry z PS3 można zagrać na PS4 na dwa sposoby:
-Przez PlayStation Now (streaming, ponad 500 tytułów, działa też na PC)
-Poprzez remastery na PS4 (tylko największe hity z PS3 i PS2)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba nie ma żadnego haczyka - morele raczej sobie nie pozwoli na żaden numer, a konkurencja ma taki zestaw tylko trochę drożej - https://www.mediaexpert.pl/konsole-ps4/konsola-sony-playstation-4-slim-1tb-gra-horizon-zero-dawn,id-811774
Wziąłbym za gotówkę i jak przy kasie okaże się że coś jest nie tak to zrezygnował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...