Jump to content
Idloti

Problem z kartą graficzną.

Recommended Posts

Witam mam problem, otóż jakieś 2 dni temu dotknąłem metalową końcówką zapalniczki karty graficznej i od tamtej pory nie wyświetla obrazu a po odpaleniu kompa w biosie świeci się lampka VGA_LED i są sygnały dźwiękowe 1 długi, 3 krótkie. Nwm czy teraz mam szukać nowej karty czy da się to jakoś naprawić? Wyjmowanie baterii nie pomaga.

• Procesor - Intel Core i3-2100 3.10GHz
  • Płyta główna -  Asus P8Z68-V
  • Karta Graficzna - Gainward GeForce GTX 650
  • Zasilacz - chieftec 600w ctg-600-80p

Zdaje się, że rzeczywiście udało Ci się uszkodzić kartę (1 długi 3 krótkie oznacza niewykrycie karty - klik). Byłbyś może w stanie zorganizować jakąś inną kartę i sprawdzić, czy na niej wszystko będzie śmigać (dobrze by było się upewnić, że to awaria karty, a nie np. płyty głównej)?

PS Tak swoją drogą - po wypięciu karty pewnie mógłbyś korzystać z wbudowanej w procesor integry.
PPS Lepszego momentu na zepsucie karty nie mogłeś sobie wybrać - obecnie znalezienie jakiejkolwiek sensownej nowej karty w znośnej cenie graniczy z cudem.

• Upvote 1

Właśnie sprawdziłem jeszcze raz tak dla pewności, 1 długi 3 krótkie a potem chwila przerwy i 1 krótki więc coś jest nie tak. Klawiatura była podłączona więc to chyba nie przez nią. Tak korzystam aktualnie z integry. Kartę wczoraj sprawdzałem u mojego kolegi i wyszło to samo 1 długi i 3 krótkie...

Edited by Idloti