Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ziomislaw

Jak sprawdzić czy karta graficzna jest spalona albo uszkodzona?

Polecane posty

9 godzin temu, webtom napisał:

W drugoosobowym wołaczu? To nie podpada pod ten przypadek?

To dotyczy raczej formalnych pism, a nie luźnych rozmów.

47 minut temu, MikaelDorren napisał:

Tak przy okazji, ciekawi mnie jedno -  dwie strony, a nie padło jeszcze podstawowe pytanie "podaj model/konfigurację laptopa". 

Dell Inspiron 3543 z i7-5500U i GeForcem 840m (patrz screen z HWMonitora).

I nieprzełączanie się grafiki może być przyczyną*, co powinien wyjaśnić screen z HWMonitora po obciążeniu - po taktowaniach i temperaturach karty oraz procka będzie widać co się dzieje.

 

* Dosyć prawdopodobną biorąc pod uwagę to, że od paru miesięcy są z tym bardzo duże problemy na Windowsie 10 - MS i Intel nad tym pracują, NVIDIA udaje, że nie ma tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Dell Inspiron 3543

Po kolejnym uważniejszym spojrzeniu zauważyłem braki w swym widzeniu.

Czyżby coś podobnego do tego - http://www.tomsguide.com/answers/id-2524401/cpu-core-speed-stuck-600mhz.html

Cytuj

there was just a setting dell buried in the power management.

Niestety, przyznam, nie pomnę teraz jak dostać się do wspomnianego w poście obrazka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ziomislaw napisał:

Może jednak zaniosę laptopa do kogoś,żeby zrobił ten format dysku i nowy system wgram.

Może jeszcze zanim to zrobisz, pobierz najnowsze sterowniki, usuń stare z pomocą DDU (który może wyczyści jakieś śmieci), uruchomionym w trybie awaryjnym (tutaj jak go uruchomić) i dopiero wtedy zainstaluj nowe.
Tak swoją drogą - równie dobrze może się zdarzyć tak, że bezpośrednio po formacie karty zaczną się prawidłowo przełączać, a później z jakąś aktualizacją systemu problem powróci.

Plus tutaj masz opisane jeszcze dwa sposoby, jak zasugerować uruchomienie programu na dedykowanej karcie (zakładka Ustawienia programu, a także opcja w menu kontekstowym), choć pewnie jeżeli opcja najoczywistsza nie pomogła, to i pewnie te wiele nie wniosą.

3 godziny temu, Ziomislaw napisał:

Ja przełączyłem na "Procesor NVIDIA o dużej wydajności" A na AMD System Monitor pokazuje,że używam Intela

Ja na załączonym obrazku widzę jedynie (podejrzanie mocno obciążony) procesor Intela.

Spoiler
7 godzin temu, Sevard napisał:

To dotyczy raczej formalnych pism, a nie luźnych rozmów.

To mamy tutaj do czynienia z przypadkiem, kiedy jedynie w formalnym piśmie zasady gramatyki warunkowo dopuszczają taką formę?
Trochę dziwne - zawsze mi się wydawało, że jeżeli już, to właśnie w luźnych rozmowach dopuszcza się nie do końca poprawne sformułowania...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ziomislaw napisał:

a po odinstalowaniu od razu pobrać nowe?

Ja bym je pobrał w pierwszym kroku - pobranie kilkuset MB chwilę trwa, a po odinstalowaniu sterowników bywa, że np. rozdzielczość ustawia się na niższą i korzystanie z komputera w oczekiwaniu na ich pobranie może być dość upierdliwe.

8 minut temu, Ziomislaw napisał:

Nie wiem czy to dobry pomysł, ja mam laptopa jeszcze na gwarancji 

Chodzi Ci o odinstalowanie sterowników? Ja tu nie widzę żadnego problemu (a już na pewno jest to znacznie mniej inwazyjne, niż stawianie systemu od nowa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciągle każecie mi coś pobierać, a jak coś się stanie i będzie gorzej niż jest? To się nie stało przez coś co pobrałem, więc pobranie czegoś raczej nic nie zmieni.

Ale spróbuje, tylko to potrwa trochę raczej.

A i jest jeszcze jeden problem. Mam dwie karty graficzne, Intel i NVIDIA. A ja nie wiem która z nich stanowi problem, i nie wiem skąd wziąć sterowniki do Intela

I nie muszę chyba odinstalowywać moich sterowników teraz,żeby zainstalować nowe (Chodzi o NVIDIA)

I czy to możliwe,że gry mi zacinają przez procesor? Tak jak już @webtom mówił, mam podejrzanie mocno obciążony procesor

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ziomislaw napisał:

A ja nie wiem która z nich stanowi problem, i nie wiem skąd wziąć sterowniki do Intela

Stąd. I tak dla pewności - sterowniki do karty nVidii najlepiej pobrać stąd.

7 minut temu, Ziomislaw napisał:

mam podejrzanie mocno obciążony procesor

Wcześniej nie był - właściwie jeżeli teraz stale notuje obciążenie w granicach 75-100%, to możesz w Menedżerze zadań sprawdzić, jaki proces go tak obciąża (dokładnie to okno, które pojawia się na pierwszym screenie w temacie, tylko warto posortować tę listę po malejącym użyciu procesora).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, webtom napisał:

właściwie jeżeli teraz stale notuje obciążenie w granicach 75-100%, to możesz w Menedżerze zadań sprawdzić, jaki proces go tak obciąża (dokładnie to okno, które pojawia się na pierwszym screenie w temacie, tylko warto posortować tę listę po malejącym użyciu procesora).

W menedżerze zadań pisze mi,że ma około 15% może. A na AMD System Monitor, to mi do 100% dochodzi. I nie rozumiem co mam dalej zrobić, już mam te sterowniki pobrane, teraz je będę instalować.

I nadal nie wiem która karta stanowi problem (i nie wiem czy to faktycznie karta graficzna stanowi ten problem z zacinaniem się gier)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, jak na razie nie doczekaliśmy się screena z HWMonitora odpalonego podczas zacinającej się rozgrywki, także nawet ciężko powiedzieć, czy karta nVidii w ogóle czymś się zajmuje.

Jeżeli problem z wydajnością występuje tylko w niektórych grach, to jednak można podejrzewać, że winne jest (nie)przełączanie się między kartami. Acz sam pod tym względem zbytnio obeznany nie jestem, także jak już wspomniałem na poprzedniej stronie, wolałbym zostawić tę kwestię osobom mądrzejszym.

4 minuty temu, Ziomislaw napisał:

W menedżerze zadań pisze mi,że ma około 15% może. A na AMD System Monitor, to mi do 100% dochodzi.

Możesz wrzucić jednego screena, na którym będzie widoczny AMD System monitor, Menedżer zadań (z zakładką wydajność) i najlepiej także HWMonitor z widoczną sekcją dot. procesora?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Ziomislaw napisał:

no i wyłączyłem ale to nic nie podziałało, podniosło mi tylko do 2.39 GHz (czyli tyle ile powinienem mieć) ale nadal mi zacinały gry, i znowu włączyłem te opcje i już spowrotem miałem 0.48GHz

Ale tak aby na pewno nic nie podziałało? Między tymi 0.48GHz, a 2.4GHz nie odczuwasz żadnej różnicy w działaniu komputera (czas uruchamiania systemu, czy programów)?

Godzinę temu, Ziomislaw napisał:

nie rozumiem też tego screena,że mam tak mało Free Ramu. Najwięcej jest na standby a tak nie powinno być

W Menedżerze zadań (Wydajność -> Pamięć) również masz zajęte ~2.5GB i jak na Windowsa 10 i masę dostępnej pamięci, jest to jak najbardziej normalne. Jeżeli pamięci zacznie brakować, to system część zwolni, a póki wolnej pamięci jest cała masa, to z tego korzysta, dzięki czemu rzadziej musi odwoływać się do dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak juz miałem te 2.39 GHz to otworzyłem Terrarie no i próbowałem grać ale było tak jak wcześniej

Teraz wyłączyłem tą opcję i mam tyle znowu

Zrzut ekranu (18).png

wciąż nie dostałem odpowiedzi na pytanie:

Czy to możliwe,że gry zacinają bo za dużo jest używane CPU? Jak nie gram w gry to CPU Usage mam około 10 - 30%, a jak włączam jakąkolwiek grę to już mi do 100% dojeżdża.

A na zdjęciu powyżej jest pokazane jakie mam CPU Usage kiedy pobieram coś na Steam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem te sterowniki i nic, nadal mi zacina. Jest coś jeszcze co mogę zrobić? Bo ogólnie do 20 marca muszę znaleźć rozwiązanie, a jak nie znajdę to potem mi już zostaje format dysku albo nowa karta, a ostatecznie to nowy komputer

tylko nie będę już zmieniał nic w ustawieniach komputera. To się stało tak po prostu, nic nie zmieniałem ani nie pobierałem więc zmienianie czegoś w ustawieniach nie podziała

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem nowy problem, kiedy włączam laptopa to klawiatura mi nie działa, ale za to gry mi już mnie zacinają, prawie wcale. Nie rozumiem tego bardzo, włączam laptop to klawiatura mi nie działa ale za to gry mniej zacinają i da się grać tylko,że nie ma czym grać. A potem jak wyłączę i włączę to już działa klawiatura ale znowu gry zacinają. Dzieję mi się tak od wczoraj..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, bo nie rozumiem za bardzo jak format dysku mógłby mi pomoc bo ktoś z was powiedział,że to wina software a nie hardware, no ale też przywrócenie do ustawień fabrycznych daje od nowa wszystko to ciekawe jak to ma być wina software. A hardware bym musiał chyba wszystko wymienić bo nie wiem co jest powodem problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...