Jump to content
Azheal

Procek i płyta

Recommended Posts

Witam:]

Aktualnie wymieniam części w moim dziadku i jak w tytule zostały mi procek i płyta. Zastanawiam się na i5-8400 jako ze cena/wydajnosc sa wychwalane i mam problem z doborem płyty pod niego.

Z tego co czytałem konieczne jest kupienie z370 a ceny tam strasznie sie wachaja i mam własnie pytanie czy jest jakaś w ok 500 zl cos warta?

5 minut temu, Azheal napisał:

Zastanawiam się na i5-8400 jako ze cena/wydajnosc sa wychwalane i mam problem z doborem płyty pod niego.

Właściwie sytuacja z ceną tego procesora jest dosyć zabawna, bo najtaniej dostaniesz go za ~900 zł (powinien kosztować poniżej 800 zł), kiedy i5-8600K możesz mieć już za "tysiaka" (esc.pl, gral.pl). Jakieś chłodzenie (np. SPC Fera 3) przydałoby się i tak do niego dokupić (BOX nie spisuje się zbyt dobrze), więc różnica w cenie nie będzie zbyt duża.

Kiedy zamierzasz dokonać zakupu? W lutym rzekomo miałby pojawić się w sklepach i5-8500 (klik) - może ceny będą w końcu normalniejsze. W marcu/kwietniu powinny zadebiutować płyty z tańszymi chipsetami (H310, B360).

Jaki sprzęt masz obecnie?

Aktualnie to sam nie jestem pewien:D radek hd 7850 bodajze i3-3220 i 6 gb ramu.

Juz zakupilem gtx 1060 6gb i  8 gb ramu a ten procek chcialem wlasnie jakos w lutym kupowac bo tez slyszalem ze ceny maja spasc. Do marca raczej nie chce czekac