Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

Problem z komputerem

Polecane posty

Witam. W grudniu zakupiłem komputer w jednym ze sklepów u mnie w Łodzi (nazwy na razie nie podam). Od tygodnia mam taką sytuację, że jak korzystam z jakichś programów graficznych, gier (GTA V) czy oglądania filmów to coś mi jakby warczało. Nie jest to ciągłe tylko od czasu do czasu. Raz pojawia się kilkakrotnie w ciągu 2 minut, innym razem pojawia się raz i potem mam godzinę spokoju. Wygląda jakby to dochodziło od strony DVD bo to blisko ucha. Mam obudowę ze szkłem, ale wszystko wygląda wg mnie dobrze, a mimo wszystko ten dźwięk jest.

Mój komputer:

PROCESOR: Intel Core i7 7700 3,60 GHz

PŁYTA GŁÓWNA: MSI KRAIT GAMING B250

COOLER: Silentium PC Fera 3 HE1224

RAM: Goodram Iridium 16GB RAM

GRAFIKA: Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce2 OC 6GB

HDD: Toshiba 1TB

DVD: LG GH24NSD1

OBUDOWA:  Silentium PC Regnum RG4TF

 

Aha zapomniałem dodać, że jak wkładam płytę do DVD to jest bardzo głośno. Może to pomoże. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać być nie musi, ale warto bliżej się temu przyjrzeć. Sprawdź też filtr przeciwkurzowy na przedzie. Miałem podobny problem z inną obudową SPC, a winnym okazał się cieniuteńki kawałek plastikowego włókna wystający z filtra i wkręcający się w przedni wentylator.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to spróbuję :) Dzięki za info. A jeszcze taka mała sprawa czy niedomknięty przedni panel i wystająca lekko szybka może powodować taki efekt??? Jeśli dobrze widzę to jest niedomknięta. Chciałbym również wiedzieć czy DVD nie będzie problemem przy zdjęciu panelu przedniego.

01.jpg

02.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zdjąłem ten przedni panel i wydaje się w porządku. Przesyłam fotki. Panel przedni był trochę krzywo zamocowany więc poprawiłem. Może to jednak to było :)

20180128_105141.jpg

20180128_105208.jpg

A najśmieszniejsze, że po poprawieniu panelu przestało tak robić :D Poczekam jeszcze kilka dni na wszelki wypadek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach, a nawet więcej zadzwoniłem do serwisu. Oni twierdzą, że to cecha dysków HDD. Czy to prawda? W sumie screen z HDTune wychodzi, że stan dysku jest DOBRY.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...