Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cappi

Gtx 960 4gb na coś innego do 2000zł

Polecane posty

GTX 980 za te 1200 zł broni się tylko tym, że obecnie wśród nowych kart nie ma zbytnio konkurencji (normalnie byłby do dostania szybszy GTX 1060 6GB, czy RX 580), choć nawet to nie jest takie pewne, bo sam bym się długo zastanawiał, czy mała pojemność pamięci w GTX 1060 3GB nie jest mniejszym minusem, niż brak gwarancji (?) w 980tce.

Z GTX 980 Ti jest dość podobnie, przy czym tu kwestie gwarancyjne bolą jeszcze bardziej, nowej konkurencji zbytnio nie ma (bo do normalnej półki cenowej GTX 1070 zawędrowały obecnie GTX 1060 6GB) i zakładając rozdzielczość FullHD, to jednak delikatna przesada.

PS Ashrock?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy gdy GTX 980 Ti / GTX 1070 były przesadą do Full HD to już raczej bezpowrotnie minęły. Oczywiscie GTX 1060 tam sobie radzi ale jak komus zalezy na detalach wysokich-ultra lub w ogole ultra i 60 klatkach, to dopłata jest wskazana (przy normalnych cenach), bo  GTX 1060 takich osiągów często nie zapewni (widze to u siebie i znajomego, który mimo mocniejszego CPU od mojego ma GTX 1060 w stacjonarce i mi zazdrości 1070-tki w lapku :P ).

Bardziej bym się o procek martwił, bo jednak 2500k to trochę mało pod takie karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nienajnowszych i średnio oraz mało wymagających produkcjach - pełna zgoda. Jednak biorąc coś świeższego, to już tak pięknie nie jest:

https://pclab.pl/art75967-4.html

A biorąc pod uwagę, że i5 stały się procesorami 6 rdzeniowymi i pewnie stosunkowo niedługo możemy się spodziewać zapowiedzi nowszych konsol, to te różnice z czasem mogą być coraz większe.

Oczywiście nie oznacza to, że jest źle, czy że coś nie będzie grało. Jednak generalnie GTX 1070 będzie się nudził, a to procesor będzie mocno obciążony, co momentami może powodować dropy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadło mi w oko takie cudo jak i3 8350k i do tego gigabyte oarus k3.

Warto ten procek? W porównaniu do i5 8600k 300zł różnicy jest, a wydajnościowo wielkiej róznicy nie ma bo gry na tą chwilę nie potrzebują aż 6 rdzeni. 

W internecie pisze ze ta i3 zjada skylake ;p

Czy może mobo inne do niego dać, tak żebym mojego psc alea m50 nie musiał wymieniać. Ale wiadome obudowe, zawsze można na inną.

Odpowiadam już z góry na pytanie, tak będzie kręcony.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cappi napisał:

Warto ten procek? W porównaniu do i5 8600k 300zł różnicy jest, a wydajnościowo wielkiej róznicy nie ma bo gry na tą chwilę nie potrzebują aż 6 rdzeni.

Kwestia doboru gier - z tego testu wynika, że wyraźnie niżej taktowany i5-8400 wypada porównywalnie z kręconym 4-rdzeniowcem.
W ogóle jakoś średnio mnie przekonuje przesiadka z 4-rdzeniowca na 4-rdzeniowca, tym bardziej, że ceny RAMu nie zachęcają do takich roszad, a i sam bym wolał poczekać, aż zostanie rozwiązana kwestia podatności niebieskich na Meltdown/Spectre.

5 godzin temu, Cappi napisał:

W internecie pisze ze ta i3 zjada skylake ;p

W internecie "pisze", że Elvis żyje ;)
Skylake, Kaby Lake i Coffee Lake mają praktycznie identyczną wydajność z Hz, także kwestia tego, jak się konkretne egzemplarze kręcą - tu z reguły Skylake wypada najsłabiej, ale "zjadanie" to chyba jednak trochę za duże słowo.

Tak właściwie to zdecydowałeś się na wymianę karty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie testy oglądałeś, ale różnice na korzyść 6 rdzeni są duże. Jasne, dużo gier zadowala się 4 rdzeniami, ale nowe wymagające tytuły już robią użytek z 6-rdzeni:

https://pclab.pl/art76222-28.html

Niekręcony i5 8400 daje 15-20 klatek więcej od wykręconego do 4.9 GHz i3 8350k. Jak dla mnie to przepaść, a jakbyś tam wrzucił wykręconego 8600k, to byłaby ona jeszcze większa. Za rok-dwa te różnice będą jeszcze większe, bo przecież 6-rdzeni to już standard w nowych komputerach do gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cappi napisał:

to jak to w koncu tutaj polecacie i3 8350k w komputerze za 5k, a teraz nagle, że nie warto... to jak w końcu jest.

Zauważ, że to autorka tematu chciała wziąć i3-8350K. Od nikogo innego nie wyszła propozycja, by kupiła ten procesor. Jeśli ktoś bardzo chce, to ja nikogo nie będę zmuszał do zmiany decyzji - jego wola. ;)

Poza tym, ostatecznie stanęło na i3-8100.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=71393 i http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=32447 - niestety obecnie połączenie "RAM" i "rozsądna cena" się trochę wyklucza.

Przy czym nie jest to płyta główna, na której można bawić się w solidne podkręcanie procesora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...