Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

przemek86

pomoc dobrania czesci do PC

Polecane posty

Witam przymierzam sie do zbudowania PC budzet sam nie wiem, chciałbym sie zmiescic w 1500€, mieszkam w NL wiec bede sie tutaj zaopatrywal , ceny porównywalne choc troszke taniej tutaj

planuje zakup w marcu, prosze o pomoc czy to sie wszystko zgra razem i potrzebuje porady co jeszcze dobrac i ewentualnie zamienic z tej listy co zrobiłem

- corel i7 8700K 3,7GHz

-ASRock  Z370 Taichi 

- MSI GeForce GTX 1080 Armor 8GB OC ( co do grafiki chciałbym pomocy czy nie ma czegos tanszego )

- Corsai DDR4 Vengeance 16GB 3.0MHz

- chcialbym zainstalowac chlodzenie Thermoltake Water 3.0 Ring 280 ( tutaj prosze o podpowiedz bo nie mam wogole doswiadczenia ) 

chcialbym o wasza opinie co do zasilacza jakiego uzyc 

dyski HDD jeszcze nie wiem bo jakies mam ale nie mam obecnie dostepu zeby sprawdzic do tego obudowa, ciezko mi sie zdecydowac chcialbym jakas fajna zeby mozna fajnie podswietlic

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, przemek86 napisał:

zakup w marcu

Na ten moment ceny RAMu i przede wszystkim kart graficznych to dość ponury żart, także po konkrety wróć tu na niedługo przed zakupem, a do tego czasu trzymaj kciuki za to, żeby sytuacja na rynku nieco się poprawiła.

5 godzin temu, przemek86 napisał:

- Corsai DDR4 Vengeance 16GB 3.0MHz

Przydałoby się coś szybszego. Jakieś 1000x szybszego ;)

5 godzin temu, przemek86 napisał:

chcialbym o wasza opinie co do zasilacza jakiego uzyc

Corsair RM550X, Seasonic Focus Plus Gold 550W, Bitfenix Whisper M 550W, ew. możesz rozważyć warianty 650W, jeżeli będą śladowo droższe (raczej pod ewentualną przyszłą rozbudowę, bo ten zestaw będzie pobierać ~300W pod obciążeniem).

5 godzin temu, przemek86 napisał:

do tego obudowa, ciezko mi sie zdecydowac chcialbym jakas fajna zeby mozna fajnie podswietlic

W tym temacie padło kilka fajnych propozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu - jeżeli pierwszy zakupiony element przyjdzie do Ciebie uszkodzony, dowiesz się o tym dopiero po złożeniu całości i pewnie po takim czasie nie będzie Ci już przysługiwać jakiś łatwiejszy sposób zwrotu (nie wiem, jak to dokładnie wygląda w Holandii).

Oczywiście może się zdarzyć tak, że za jakiś czas ceny/dostępność części będą jeszcze gorsze, niż teraz (o ile to w ogóle możliwe...) i w takim scenariuszu zakup "na raty" mógłby się opłacić, no ale do tego przydałaby się szklana kula ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...