Jump to content
jini3

Problem z działaniem rozszerzeń w Google Chrome

Recommended Posts

Witam. Ostatnio zaobserwowałem pewien problem w przeglądarce Google Chrome. Mianowicie. po uruchomieniu komputera i odpaleniu przeglądarki, Chrome z automatu odpala się w zminimalizowanym oknie (piszę o tym, bo za każdym razem jest tak samo) i wszystkie rozszerzenia są wyłączone lub ich po prostu nie ma (brak ikonek w prawym górnym rogu i wyszarzona opcja "rozszerzenia" w ustawieniach). Po pierwszym takim incydencie spróbowałem ponownie uruchomić komputer i wyskoczył mi komunikat o aktualizacji systemu, pomyślałem więc, że rzeczony problem spowodowany jest właśnie tym. Przez jakiś czas było w porządku, jednak kłopot z przeglądarką pojawia się nadal i to w bliżej niesprecyzowanych okolicznościach. Często potrafi być tak, że po starcie komputera wszystko jest normalnie, natomiast po odpaleniu na jakiś czas jakiejś gry i następującym po tym włączeniu Chrome sytuacja znowu ma miejsce. Czy wiecie może być przyczyną takiego zachowania? Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam.

Chrome jest zasobożerną przeglądarką dla  pamięci RAM. Każda karta ładuję osobno jako osobny proces razem z każdym procesem każde rozszerzenie. Jeżeli masz otwartych kilka kart i masz kilka rozszerzeń zainstalowanych to po uruchomieniu gry pamięć jest zajęta przez grę. Jak masz mały rozmiar pamięci Chrome się wysypuje nie zawsze przez zamknięcie. Lepiej zamknij Chrome przed graniem i uruchom po skończonej rozgrywce. Chrome działa optymalnie na zużywaniu pamięci po uruchomieniu przeglądarki np. jest choćby 7 procesów przy jednej otwartej karcie. Możesz sprawdzić w menedżerze kart chroma co jest ładowane jednocześnie.

Edited by cali

Kliknij PPM na ikonę Google Chrome i wybierz "Właściwości". Sprawdź "Element docelowy" i "Rozpocznij w", powinny wyglądać mniej więcej tak:

Element docelowy: "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe" --profile-directory="Profile 1"

Rozpocznij w: "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application"

Możliwe, że jakieś rozszerzenie albo malware coś tam dodał. Jeśli tak to usuń to co jest ponad to co napisałem i kliknij "Zapisz" oraz przeskanuj komputer na przykład programem Malwarebytes Antimalware.

Edited by Bobi-wan Kenobi