Jump to content
jini3

Problem z działaniem rozszerzeń w Google Chrome

Recommended Posts

Witam. Ostatnio zaobserwowałem pewien problem w przeglądarce Google Chrome. Mianowicie. po uruchomieniu komputera i odpaleniu przeglądarki, Chrome z automatu odpala się w zminimalizowanym oknie (piszę o tym, bo za każdym razem jest tak samo) i wszystkie rozszerzenia są wyłączone lub ich po prostu nie ma (brak ikonek w prawym górnym rogu i wyszarzona opcja "rozszerzenia" w ustawieniach). Po pierwszym takim incydencie spróbowałem ponownie uruchomić komputer i wyskoczył mi komunikat o aktualizacji systemu, pomyślałem więc, że rzeczony problem spowodowany jest właśnie tym. Przez jakiś czas było w porządku, jednak kłopot z przeglądarką pojawia się nadal i to w bliżej niesprecyzowanych okolicznościach. Często potrafi być tak, że po starcie komputera wszystko jest normalnie, natomiast po odpaleniu na jakiś czas jakiejś gry i następującym po tym włączeniu Chrome sytuacja znowu ma miejsce. Czy wiecie może być przyczyną takiego zachowania? Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Chrome jest zasobożerną przeglądarką dla  pamięci RAM. Każda karta ładuję osobno jako osobny proces razem z każdym procesem każde rozszerzenie. Jeżeli masz otwartych kilka kart i masz kilka rozszerzeń zainstalowanych to po uruchomieniu gry pamięć jest zajęta przez grę. Jak masz mały rozmiar pamięci Chrome się wysypuje nie zawsze przez zamknięcie. Lepiej zamknij Chrome przed graniem i uruchom po skończonej rozgrywce. Chrome działa optymalnie na zużywaniu pamięci po uruchomieniu przeglądarki np. jest choćby 7 procesów przy jednej otwartej karcie. Możesz sprawdzić w menedżerze kart chroma co jest ładowane jednocześnie.

Edited by cali
Link to comment
Share on other sites

Kliknij PPM na ikonę Google Chrome i wybierz "Właściwości". Sprawdź "Element docelowy" i "Rozpocznij w", powinny wyglądać mniej więcej tak:

Element docelowy: "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe" --profile-directory="Profile 1"

Rozpocznij w: "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application"

Możliwe, że jakieś rozszerzenie albo malware coś tam dodał. Jeśli tak to usuń to co jest ponad to co napisałem i kliknij "Zapisz" oraz przeskanuj komputer na przykład programem Malwarebytes Antimalware.

Edited by Bobi-wan Kenobi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...