Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kartofel101

Dysk twardy do mojego zestawu

Polecane posty

Witam. Obecnie posiadam taki zestaw:
Procesor i5 3470 3,2 Ghz
Karta Gigabyte Radeon H7770 1 GB
Płyta główna ASRock Z77 Pro 3
8 GB Ram Kingston DDR 3 1600 Mhz.
Zasilacz Thermaltake Smart 630W
Obudowa SilentiumPC Gladius M30 Pure Black

Zamierzam wymienić kartę na GTX 1050. A konkretnie na taki model:
Zotac GeForce® GTX 1050 Mini 2GB GDDR5

Będę przeinstalowywał Windowsa więc stwierdziłem, że dokupiłbym sobie nowy dysk twardy na system. Stary ma już ponad 5 lat więc wolę nie ryzykować, że padnie. Do póki będzie działał będzie mi służył do przechowywania danych.

Mam kilka na oku:
1. https://www.emag.pl/...rch-Action=view Toshiba P300 HDWD110UZSVA
2. https://www.emag.pl/...rch-Action=view WD Blue WD10EZEX 1TB
3. https://www.emag.pl/...rch-Action=view Seagate BarraCuda 1TB

Nie potrzeba mi nic większego niż 1TB. Byle zainstalować system i kilka gier i przechowywać co ważniejsze dane. Który z tych modeli najlepszy? W tych pieniądzach znajdę ewentualnie coś lepszego? Te dyski będą dobre do mojego kompa? Jestem trochę laikiem i nie wiem do końca co i jak. Z góry dzięki za odp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić SMART obecnego dysku (do odczytania z pomocą np. HDDScan)? Może jeszcze się do czegoś nada, a w takim wypadku można by było rozważyć zakup SSD (choć jeżeli nie jesteś w stanie dorzucić do GTX 1050 Ti, to pewnie i nie wyczarujesz ~400 zł na model ~250GB, a 128GB to jednak trochę mało i w ogóle kiepski interes).

W każdym razie, rozważałbym Toshibę i Seagate'a - z tego co pamiętam, WD10EZEX miewał problemy z jakością.

Właściwie wracając jeszcze do tematu karty graficznej - posiadasz monitor ze złączem cyfrowym (DVI, HDMI, DP)? Bo jeżeli nie, to do podpięcia nowej karty będziesz potrzebować aktywnego konwertera sygnału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem na SSD, ale brak funduszy narazie. A wymienić go wymienię bo raz, że tamten jest trochę zbyt mały, a dwa to i tak będę reinstalował Windowsa więc przy okazji wrzucę nowy. A stary będzie służył do przechowywania mnie ważnych danych więc jak padnie to nie będzie mi szkoda.

A co do karty to zakup 1050Ti to obecnie wydatek ponad 700 zł i dodatkowo wielu modeli nie można znaleźć.  Zotaca GTX 1050 Mini 2 GB DDR 5 znalazłem za niecałe 500 zł. A funduszy dodatkowych brak. Gdyby ceny spadały to poczekałbym i kupił coś z 4GB pamięci, ale tendencja jest zwyżkowa. Nie wiadomo kiedy sytuacja się poprawi, a może w najbliższym czasie w ogóle się nie poprawi. Gram raczej sporadycznie więc nie mam wielkich wymagań. Wystarczy że będę grał na Medium nawet w niższej rozdzielczości. 

A co do monitora to obecną kartę podłączałem kablem DVI i monitor takie wejście posiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...